• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Až matka pražského prvňáčka přijde na Pražský hrad, také jí tam řeknou
Počet návštěv: 1589

Až matka pražského prvňáčka přijde na Pražský hrad, také jí tam řeknou "Fuj, táhni!"?

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Když prezident Miloš Zeman navštívil v pondělí pražskou základní školu, někteří rodiče zneužili i této pro jejich děti slavnostní události k protestu proti němu.  

Je jakousi nepsanou tradicí, že v první den školního roku zavítá do vybrané základní školy prezident i ministr školství. Ani letos tomu nebylo jinak – ministr školství Plaga zavítal do jedné základní školy v rodném Brně, hlava státu navštívila Základní školu T. G. Masaryka na Praze 6.

Letos se však v souvislosti s prezidentovou návštěvou odehrálo něco, co se ještě při takové příležitosti v novodobé historii naší země nestalo (alespoň já tedy nic takového nepamatuji): někteří rodiče, doprovázející žáčky prvních tříd, využili či spíše zneužili jejich prvního školního dne k protestům proti Zemanovi. Jak je popsáno například zde, několik rodičů si připnulo na své oblečení symbol červených trenek, jedna maminka dokonce na prezidenta křičela „Fuj, táhni!“

Tak jako se našli zastánci toho, když někteří demonstranti zneužili 50. výročí sovětské okupace k protestům proti českému premiérovi, jistě se najdou takoví, kteří budou schvalovat i počin některých výše zmíněných rodičů. A budou argumentovat Zemanovou vulgaritou při památných Hovorech z Lán, jeho bonmoty o zbavení se neoblíbeného premiéra kalašnikovem či střílení novinářů, urážením některých politických odpůrců ze strany českého prezidenta a vším dalším možným.

Tyhle výše zmíněné prohřešky z minulosti současnému českému prezidentovi skutečně ke cti neslouží. Nicméně, i jeho nejzarytější odpůrci by měli respektovat, že i přes tyto prohřešky většina (byť těsná) voličů Miloši Zemanovi svůj hlas v demokratických volbách opět letos dala. Což samozřejmě neznamená, že nemohou vůči němu protestovat a projevit s jeho chováním případný nesouhlas. Je ale opravdu moudré a korektní zneužít k tomu půdu školy?

Že si někteří rodiče připnuli na svůj oděv symbol červených trenek, to bych ještě bral. Takovému počinu většina šesti či sedmiletých dětí stejně nejspíš nerozumí – pokud tedy jejich rodiče nejsou až natolik politicky uvědomělí, že jim již odmala vyprávějí před spaním pohádky o zlém Zemanovi s Babišem a hodném Kalouskovi. Mimochodem, bývalý předseda TOP 09 opět prokázal svou „úroveň“, když jednání křičící maminky obhajoval slovy: „Nelze se divit mamince, která protestuje proti tomu, aby škola zprostředkovala kontakt mezi dítětem a konzumentem dětské pornografie.“

Já jsem ovšem na rozdíl od pana Kalouska a některých dalších přesvědčen, že rodič by se před svými dětmi neměl chovat neslušně a už vůbec by tak neměl činit na půdě školy. Vždyť kolik těch šestiletých dětí si teď může říci, že tykat dospělé osobě a pokřikovat na ni „Fuj, táhni,“ je zřejmě v pořádku. A co se bude dít, když po inspiraci touhle maminkou bude takhle některé dítě pokřikovat na svou učitelku, družinářku či školníka? Trochu se proto divím, že tu paní nevyzval ke slušnému chování kromě mluvčího prezidenta Ovčáčka i někdo z přítomných zaměstnanců školy (alespoň to nikde v médiích psáno nebylo).

Jak už jsem naznačil výše, chápu, že zmíněná paní může mít k některému prezidentovu chování z minulosti výhrady. Ale to ji neospravedlňuje k tomu, aby mu na půdě školy a před očima dětí tykala a vulgárně na něho pokřikovala. Pokud někdo tvrdí, že ano, pak by měl souhlasit i s tím, že až si tato paní přijde se svými dětmi například prohlédnout Pražský hrad, tak bude zcela korektní, když ji někdo z hradních zaměstnanců kvůli jejímu dřívějšímu chování odešle pryč se slovy „Fuj, táhni!“

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

08.09.2018 22:13

P.S. A jak vidím, nejenom Nožička! Kruci, to je tak těžké postřehnout, že všechny tyto akce jsou organizovány, že to není náhoda, že kdekoliv se na veřejnosti objeví Babiš či Vondráček nebo prezident, už tam na něj čeká klaka organizovaných křiklounů? Copak u nás je někdo schopen se organizovat, zejména když jde o bandu tupců (jako u Rozhlasu) nebo mamin, které se nejspíš o návštěvě pana prezidenta dověděly až u samotné školy? Tady přece jasně nejde o bezmozky či potrhlou slepici.


 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

08.09.2018 21:52

Nezlobte se, pane Nožičko, ale blábolíte a snažíte se podřídit mainstreamu. Zeman se nemá za co omlouvat, všechny jeho tzv. "přešlapy" jsou nevinná rýpnutí do lidí, co se ohánějí korektností, ačkoliv jsou sprosťáci největší (samozřejmě uvnitř, povahou, navenek to jsou jakoby vzorňáci). Blábol je to i proto, že považujete tento tzv. "protest" za spontánní. To by platilo, kdyby tam byla jen jedna maminka s trenýrkami a jedna, co by křičela na prezidenta. Vzhledem k tomu, že tam bylo těch rodičů více a všichni měli naprosto stejné trenýrky (na jistě ambasádě zřejmě zbylo plno červených karet a tak soudruzi našli jiné použití), pochopí i člověk mdlého rozumu, že to celé bylo organizované. Přesně takto to začalo v Německu, když se Hitler dral k moci. Takže naše kavárna spěje k fašismu, zatímco Nožičkové smolí nesmysly.


 
Květoslav Vícha (Kvido)

Květoslav Vícha (Kvido)

06.09.2018 12:17

Bohužel, špatně se to píše. V ČR Je skupina lidí, fakt bez mozků. Zatahovat politiku do škol s červenými trenýrkami, a ještě k tomu mezi prvňáčky, to snad může vymyslet debil bez uvažování. Dobře, že lidé nad tím mávají rukou. Tak jsem to včera slyšel v supermarketu.


 
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...