• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Co dohání Čechy k sebevraždám??? Jsme tak hloupí nebo je na vině systém??? Co na to samotní Češi??? Vyjádřete se prosím!!!!
Počet návštěv: 1414

Co dohání Čechy k sebevraždám??? Jsme tak hloupí nebo je na vině systém??? Co na to samotní Češi??? Vyjádřete se prosím!!!!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Počet sebevražd v naší zemi každoročně stoupá a jsme v počtu sebevražd nad průměrem EU, ale i celosvětovým. Tento údaj je skutečně alarmující, až děsivý, protože denně si vezme dobrovolně život 4-5 Čechů. Normální to samozřejmě není, ale jistotou je to, že se tímto způsobem odráží skutečný stav společnosti a spokojenosti obyvatel. V žádném případě lidé, kteří si vezmou život nejsou vždy blázni.

            I já osobně jsem se touto myšlenkou vážně zabýval a to v době, kdy jsem už přežil dvě plicní embolie, z čehož ta první byla masivní a dostal jsem se k doktorovi ve stavu, kdy už jsem kašlal krev a nemohl jsem dýchat. Sama embolie nebyla příčinou mých černých myšlenek. Tou příčinou byla informace lékařů, že mě čeká amputace nohy. Měl jsem tehdy malého syna a byl krátce ženatý. Vkrádaly se myšlenky, co bude. Co na světě bez nohy, jak uživím rodinu, jak budu moci pracovat atp. Věřte-lehké to nebylo, ale ustál jsem to. Nebudu a nechci tu však zabředávat do podrobností mého života. Nemohu se však nezmínit na reakce mého okolí, které člověku na dobré mysli moc nepřidávají.

            V první řadě jsem se setkal s idioty, kteří mi záviděli a závidí invalidní důchod. Ano-důchod je skutečně jako vyhrát první ve sportce-tohle si bohužel někteří tupci myslí. Nikdo se však ani slovem nezmínil, že svou nemocí jsem nechtěně přišel o skvělou práci vlakvedoucího ČD, která mi byla i koníčkem. Nikdo nebral v potaz, že jsem tímto přišel o zdroj obživy, kde jsem vydělával 5x více než činil onen slavný důchod. Možná se budete smát, ale v době mé plné invalidity jsem vozil syna autobusem do školky a domů se vracel 3 Km pěšky z čehož bylo 1,5 Km do kopce. Má sousedka-jistá paní Sedláčková, manželka pana zastupitele mě veřejně nařkla z toho, že se schválně opírám o stromy a dělám, že už nemůžu, aby mě někdo svezl. Inu blbý lidi taky lidi, pán bůh je má také rád. Jen bych rád onu dámu viděl, jak po plicní embolii metá kozelce. Jak by se jí skvěle dýchalo, když by měla 20% plic poškozených a málo funkčních. Samozřejmě, že je to někde znát.
 
          Dalším dílkem, který člověka sráží na zem, je jednání lékařů posudkové služby. Dnes už je to lepší, ale dříve jednali s člověkem jako s dobytkem. Sám osobně jsem měl potyčku /slovní/ s MuDr Wiesnerem z posudkové služby v Trutnově. Jednal se mnou jako s obtížným hmyzem, který je nutno rozšlápnout a když jsem se ostře ohradil bylo zle. Stálo mě to podmínku rok na rok. Přitom světe div se-byl to on, kdož mi první začal vyhrožovat a zaštiťoval se svým úřadem a mocí nad pacienty. Bohužel neměl jsem svědka události a jeho asistentka samozřejmě vypovídala v jeho prospěch. Tomu se však nedivím-měla strach o místo. Tenkrát byla v okrese míra nezaměstnanosti 12%. Velmi dobře dobře vím, že takovýchto případů jsou stovky, ale lidé nemají dovolání. Většinou ani soud nepomůže, protože posudková služba a soud jakožto státní instituce si jdou tak říkajíc na ruku. Skutečnost a pravda nikoho nezajímají. Posudkoví lékaři totiž nejsou placení za to, kolika pacientům dají důchod, ale za to, které odmítnou a za to, kterým jej seberou. Na osudy těch lidí si nikdo ani nevzpomene. Největší zločinec v tomto směru byl bývalý ministr Drábek, který přes noc spoustu vážně nemocných uzdravil škrtnutím pera. Bohužel dodnes tento likvidační proces nikdo nenapravil.
 
         Nyní to vezmu všeobecně. Lidé se zabíjí, ale proč??? Někdo řekne, že se zvyšují mzdy a dokonce i ta minimální!!! Ano je to pravda-zvyšují se mzdy a dokonce i důchody, ale bohužel životní úroveň nijak nestoupá. Máme pouze v peněžence opticky více peněz, ale koupíme si za ně stejně nebo dokonce méně. Vše nám na straně druhé sežere zvyšování cen zboží a služeb. Mluvíme li o minimální mzdě, co to vlastně je??? Je to mzda zajišťující nuzné přežívání-nic víc a její výše je nedůstojná člověka. Je to hranice, kam až je možné novodobého otroka natlačit. Z lidského a morálního pohledu je ten, kdož platí lidem pouze minimální mzdu darebák a otrokář-nic víc. Perspektiva je v tomto segmentu nulová, ale mnoho z nás nemá na výběr. To se týká především lidí nemocných.
 
         Zabíjí se však i lidé zdraví-to bezpochyby. Zde je na vině systém a společenský řád. Jakou má národ perspektivu??? Mluvím o Českém národu. Špatnou bohužel. Jsme zotročenou vazalskou zemí. Jsme většími vazaly než za socialismu. Vše, co se nám nelíbilo na socialistickém systému máme zpět a mnohem silněji. Zákoník práce je jen cárem papíru. Listina základních lidských práv a svobod-no škoda slov. Kde jsou jejich hodnoty??? Lidi ve fabrikách jsou jak roboti a bez vědomí nadřízeného se nemohou jít s odpuštěním ani vysrat. O nějakých přestávkách v práci se mnohde nedá ani mluvit-nejsou. Svačina na pískání na píšťalku jak v koncentráku za nacistů. Nutné zdravotní přestávky při práci se stroji, či nářadím které vytváří vibrace-kdo je kdy viděl??? To je jen na papíře a lidem kteří pak trpí vazoneurozou nikdo nic nedá, přitom se ani lžící netrefí do úst. Buzerace a šikana od vedoucích pracovníků je na denním pořádku. Mnozí lidé říkají, že sice vydělají slušné peníze, ale neznají více, než jít ráno do práce a pozdě večer z ní. Nemají tedy čas žít, odpočinout, relaxovat až vyhoří. To je kapitalismus vážení a ten žádné ohledy nebere.
 
           O tom, že nemáme svobodu už většina moudrých lidí dávno ví a o demokracii raději nemluví, protože není. Stejně tak není právo a spravedlnost. O svobodě slova škoda mluvit. Ubývá jí každým rokem. Takový Facebook je zářným příkladem popírání svobody slova. Já mám momentálně blokaci na 30 dní za zveřejnění článku o panu Hermanovi. Vychází mi to tak, že vlastně půl roku za kalendářní rok nesmím na Facebooku publikovat. Co by pak však měl říkat pan Olšer, kterému už ani nepovolí založit na FB účet. Takovou demokracii jsme chtěli??? Vždyť my jsme takoví novodobí disidenti. Jen nás bohužel nikdo neplatí. Televize lže jak IDnes píše. Na TV pořady se téměř nedá dívat neb jsou to buď slátaniny nebo zas protisocialistická propaganda, či americké bezduché střílečky. V hospodách se nesmí kouřit, aby se prostý lid moc nedružil. Pro mladé rodiny byty nedosažitelné a nebo dosažitelné za cenu zadlužení i jejich dětí. A stáří??? Snad se ho raději nedožít, neboť důchod je jen almužna která nezaručuje důstojné dožití. To platí hlavně pro příslušníky dělnické třídy. Jakou tedy máme perspektivu???
 
         Všichni ti, kdož se rozhodují o ukončení své životní pouti mají jistě své závažné důvody. Nejsem tím, kdož by je měl a mohl soudit a ani to není námětem článku. Důležité však je označit dílčí příčiny, což je mou snahou. Shrnu li celou tuto záležitost, tak lze zjednodušeně říci, že se jedná o frustraci ze současného světa, kde se člověk-jedinec stal jen dílčím pojmem, ale lidskost a to člověčenství se vytrácí. Vy, kdož se rozhodujete, či jste se rozhodli svou životní pouť ukončit, řešíte nějaký svůj problém. Nemáte už vlastně nic, co by jste ještě mohli krom vlastního života ztratit. Zkuste tedy při svém posledním kroku v životě udělat něco, co by mohlo dobře posloužit těm, kdož na tomto světě ještě setrvávají. Může se stát, že by vám národ byl vděčný a možná by jste se stali slavnými. Zbavte při svém posledním kroku tento svět a tento národ nějakého škodiče národa, ať má ta smrt alespoň nějaký smysl.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

09.09.2018 22:19

Milý autore, co jste dělal, když tady ten Váš zmíněný Facebook ještě nebyl ?! Patříte snad mezi takové závisláky, kteří se bez něj neobejdou, protože chtějí být viděni a domnívají se, že svými názory posunou veřejné mínění tím správným směrem ? Můžete si přece založit vlastní portál, jako to udělal už dávno Macek, nebo Paroubek a mnoho dalších. Tady na Rukojmích je srovnatelně minimální návštěvnost i přes možnost, napsat zde svůj názor k tématu, asi také proto, že děd Vševěd Majevský napadá popuzeně autory příspěvků, které se mu nelíbí, čímž se pasuje za jakéhosi samozvaného revizora. Váš údaj o počtu sebevražd v ČR nepovažuji na rozdíl od Vás za alarmující, protože je naprosto srovnatelný s počtem sebevražd v sousedním Rakousku - zdroj Österreichisches Statistikamt.at, nebo Maďarsku. Je dokonce nižší, než v Polsku a Slovensku, v poměru k počtu obyvatel. Takže: trocha statistiky Vám neuškodí, než začnete alarmovat.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.09.2018 20:05

Pane Rambousku zapomněl jste uvést,že na tento vývoj má velký vliv také výchova v rodině.Dnes se razí heslo,nechat děti dělat co chtějí,prý aby se jim nebránilo v normálním rozvoji.Tyto děti pak v dospělosti nejsou schopné řešit problémy,protože je dosud řešili rodiče se zdůvodněním zdravého vývoje osobnosti.Pokud jste si ráčil všimnout,tak trend výchovy "ty jsi nejlepší",také nepřispívá k odolnosti jednotlivce.Mladí muži pak nedovedou unést,že dostali od své dívenky kopačky,protože jsou k ničemu a tak buď spáchají sebevraždu,nebo letí k psychyatrovi či psychologovi,což je moderní trend.Chybí odolnost a schopnost řešit problémy.


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

09.09.2018 13:08

Pane Rambousku, se vším ve vašem článku lze souhlasit, jen tu poslední větu lze interpretovat tak, že nabádáte čtenáře k vraždě a to je z hlediska zákona trestný čin. Jenže ta rada má racionální jádro a mnozí včetně mne s ní budou (v duchu) souhlasit.


 
ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

V pondělí 22.července 2019 sedmdesátidevítiletý Pavel Kučera, bývalý dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu ČR, pracoval ve své advokátní kanceláři poblíž obchodního domu Kotva s obvyklou  vitalitou. Domlouval si schůzky na další týden. Ty již ale neuskuteční.

O čekání na politickou stranu

O čekání na politickou stranu

Milé děti, dnes vám povím pohádku o ideální politické straně. O takové, která bude mít šanci vyhrát volby. Za těch mnoho let, co se v politice pohybuju, už vím, jak to nemá vypadat. Takže logicky vím i co je ten ideál.

Poslední domácí zprávy