• Neděle, 16. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Albína

Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem
Počet návštěv: 2754

Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Daniel Vávra je tvůrcem počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, která se v roce 2018 stala jednou z nejúspěšnějších her světa a z Vávry udělala skutečně celosvětově známou osobnost. Následně ale vyvolal několik kontroverzí svými názory, v českém konetextu například svým příkrým komentářem k vystoupením Tomáše Halíka. A proto nepřekvapí, že se rázně proti hlavnímu proudu postavil i v nejaktuálnější kauze syrských sirotků.

Designér Daniel Vávra, jeden z tvůrců světově proslulé české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance se rázně vložil do debaty o syrských válečných sirotcích, kteří by mohli zamířit do Česka.

„Kulturní fronta rozjela další várku citového vydírání. Všechny známé firmy jedou na plné obrátky a píšou buď uplakané romány, nebo naopak dští síru všemi směry. Je to už několikáté kolo. Češi jsou odporné hyeny a nezaslouží si místo na slunci, protože odmítají přijmout 50 dětí! Hnusáci! Jak jen můžou!? Zrůdy! Lidský odpad! Tenhle způsob ‚dělání politiky‘ mi přijde vrcholně odporný. Všichni totiž vědí, že se tím gestem nic nevyřeší a slouží tak buď k tomu, aby se mohlo ukazovat prstem na ‚nelidské zrůdy‘, anebo jako bota vražená do dveří pro budoucí vydírání, kdy se budou zvyšovat požadavky,“ napsal na sociální síti Facebook Vávra.

Reagoval tak na prohlášení neúspěšného prezidentského kandidáta a nyní i kandidáta do Senátu Marka Hilšera, který označil Babiše za „bezcitnou hyenu“.

Podstata celého problému je podle Vávry v tom, že na světě žijí miliony dětských sirotků, kteří si zaslouží pomoct. Máme tedy pomoct jen 50 z nich, 200 z nich, nebo milionu sirotků? Na tuhle otázku se podle Vávry odpovídá těžko, protože člověk cítí potřebu pomáhat trpícím dětem, ale zároveň ví, že není v jeho silách pomoct všem. Můžeme pomáhat jen podle svých možností.

„Morální majáky vás tak postaví před neřešitelnou situaci, a když odmítnete jejich stupidní pseudořešení, které nic neřeší, označí vás za zrůdu a mají ze sebe dobrý pocit. Vtipné je, že my se navíc neumíme postarat ani o vlastní sirotky. Dětské domovy jsou plné budoucích prostitutek a narkomanů, kterým nikdo nepomůže se vstupem do života a víc než polovina skončí někde na nádraží na drogách prodávající svoje tělo. Proč nepomůžeme nejdřív jim? Zubožené děti jsou i u nás, ale morální majáky okolo nich vyděračské kampaně nedělají. Nic z toho totiž nekápne,“ pokračoval Vávra.

Designér nezpochybňuje, že pomáhat lidem ztýraným válkou je třeba, ale nejblíže u jejich domovů. Když vytrhnete pár desítek lidí z jejich prostředí, nepomůžete jim, přestože se tváříte, jako že chcete pomáhat. „A samozřejmě pokud někdo věří, že takový Telička podobné věci koná spontánně z čirého altruismu a křesťanské lásky, je naprosto směšný,“ dodal Vávra.

Poté sám učinil jedno gesto, poslal na charitu do Sýrie deset tisíc korun. Pokud to udělají i další lidé jako např. cestovatel Dan Přibáň, podle Vávry se těch peněz může sejít tolik, že se přímo v Sýrii podaří postavit dětem školu i s internátem, kde získají vzdělání.

Tohle však není jediný krok, kterým na sebe Vávra v poslední době upoutal pozornost. Nedávno zkritizoval profesora Tomáše Halíka. Dohnal ho k tomu pořad Otázky Václava Moravce České televize z únoru tohoto roku, kde byl ostré kritice podroben předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Kritizoval ho mimo jiné i předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský.

„Nejdřív tam předseda Nejvyššího ústavního soudu Rychetský nálepkuje strany, které nemá rád, těmi nejhoršími přívlastky, následně řekne, že referendum je populistická blbost. To je asi ta nezávislá nestranná justice, když soudce, který má posuzovat dodržování ústavy, kecá do toho, co by v ní mělo být a koho nemáme volit,“ zkonstatoval Vávra.

Sledoval pak i druhou část pořadu, v níž mimo jiné vystoupil kněz Tomáš Halík. „Následně přijde Halík a řekne, že ‚asociální‘ sítě šíří nekontrolovatelně strach a po komunismu a nacismu teď nastupuje populismus a mělo by se to zakázat. Jediný, kdo tady šíří nenávist, strach a paniku, je Halík. Ten Halík, který soustavně roky uráží kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí, což je drtivá většina obyvatel této země. Ten Halík, který vypouští podobné soudy typu: ‚Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země.‘ Tady je vidět, kdo je nenávistný, nedemokratický totalitář. Jestli si mám vybrat mezi politickým vězněm Dukou, který nikoho nepomlouvá a pro svoje přesvědčení seděl ve vězení, a nomenklaturním kádrem Halíkem, který se měl za komunistů dobře a který s úsměvem na rtech šíří třídní nenávist, tak mám vcelku jasno,“ uzavřel svůj text Vávra.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.09.2018 20:31

Zabývat se hloupými řečmi politků některých partají je naprosto zbytečné. Ti vidí jen svůj záměr a TOP09 se dokonce vlastizrádnou politikou ani netají.O lidovcích je to známo už několik desetiletí.Ti byli u koryta i s KSČ a ještě mají drzost se vydávat za demokratickou partaj.Jsem takovou politikou skutečně,ale skutečně,zklamán,neboť se nesnaží pomoci "sirotkům",ale prolomit odmítavý postoj české veřejnosti k migraci muslimů.Jejich věk,jak uvádí Šojdrová,znamená,že jsou už zcela ve vleku militantního islámu a nelze je převychovat.Už 5ti až 6ti leté děti jsou vedeny k tomu,aby zabíjely a na tom žádná hloupá Šojdrová či Pekárková nezmění.Obě nány jsou ochotny s úsměvem pozvat teroristy s oddůvodněním,že jsou údajně děti. Jen aby to nebyly "děti"ve věku 20 a více.To tyto hloupé poblázněné ženy nedokáží rozpoznat a "děti" žádné doklady mít nebudou.Nakonec se od mužatek nedá něco rozumného očekávat.


 
EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Opět si nyní už posedmé připomínáme datum skonu Václava Havla. O mrtvých jen dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu vyměnil naši svobodu za lichvu oligarchů.

Budou se znovu na Majdanu odehrávat masakry v duchu banderovské tradice: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

Motto zločince Bandery z UPA, hrdiny Ukrajiny: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

V Porošenkově bankrotující Ukrajině se zase dějí věci; nový ukrajinský zákon totiž v závěru roku 2018 postavil k šoku všech soudných lidí ukrajinské Banderovy nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Hitlerovu Německu.

Poslední domácí zprávy