• Čtvrtek, 21. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Lenka

Jak pozná Rychetský nacistu? Nácek hájí svobodu slova!
Počet návštěv: 972

Jak pozná Rychetský nacistu? Nácek hájí svobodu slova!

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Je to předseda Ústavního soudu. Stojí nad zákony, posuzuje ústavnost rozhodnutí ostatních státních institucí a také rozhoduje zásadní spory. Smyslem jeho práce je chránit svobodu člověka. A úplně vážně přitom veřejně tvrdí, že svoboda slova je dnes obdobně nebezpečná, jako byly nacistické bojůvky při nástupu Hitlera k moci.

Tohle řekl jedné neziskovce, která cení zuby na všechny „závadové“ obsahy, které vyčenichá na internetu: „Historie se občas opakuje, to, co se děje dnes, je velmi podobné tomu, co se dělo při nástupu nacismu ve třicátých letech minulého století v Německu. A je tady jeden výrazný rozdíl. Místo hrubého násilí a uniforem tu patologickou manipulativní roli hrají nejrůznější sociální sítě. A naše moderní civilizace se tomu neumí bránit.“ 

Takže Rychetský přirovnává svobodu slova, jak ji hlásá i americká ústava, k fyzickému násilí nacistů.

A má i návod, jak proti svobodě slova zasahovat: „Jistěže si dovedu představit příslušníky jistých bezpečnostních složek, kteří budou postupně požadovat větší míru kontroly komunikace veřejnosti, elektronické komunikace, různých těch facebooků a jiných jevů. Přitom takovou kontrolu nelze realizovat bez velmi zásadních a hlubokých zásahů do lidských práv a svobod. Ta kontrola prostě neumí být selektivní, ta musí být paušální,“ řekl v rozhovoru P. Rychetský.

Dobrá. Když přirovnávat, tak přirovnávat. Když místo facebooku a elektronické komunikace dosadíte třeba slova „pošta“ a „letáky“, mohl podle mě takový výrok klidně pronést Hitler. Tak kdo je tu nácek?

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.09.2018 08:37

PS: Zapomněl jsem se zmínit o rodičích Rychrtského. Byli to fanatičtí komunisté. Jeho matka pracovala přímo u Klementa Gottwalda. pracovala v rozvědce. Jeho otec obhajoval jako bolševický právník činy soudce Váši, který odsoudil Miladu Horákovou k smrti. Jenom odporná komunistická svoloč dokáže spolupracovat s jakoukoliv cizí mocí na území našeho státu. Člověk s takovým vychováním touží po tvrdé cenzuře, kterou by tentokrát nasadil proti opozičníkům, vzdorujícím obsazení naší vlasti válečným uskupením NATO. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.09.2018 19:50

Rychetský je kapitola sama pro sebe.Ústavní soud pod jeho vedením je parta kašparů.Aby se došlo ke správnému výsledku nějakého ústavního sporu,tak se vymění soudce,který s ním nesouhlasí a nastoupí ten soudce, který s tím bude souhlasit.Celá justice je jen banda parazitů a vyžírků.Prý nemohou zaručit neutralitu soudců,když jim odeberou 13.a14.plat.Rovnou dali na vědomí,že budou brát úplatky,což stejně dělají,jak tomu nasvědčují jejich prapodivné rozsudky.Nesvéprávný soudce vydá rozsudek a ten bude stejně platit.Na takové věci se Rychetského soud ani nepodívá.A to se zcela vymyká ustanovením české ústavy.Od Rychetského se nedá čekat nic jiného,než nějaký podraz.Už měl dávno v Ústavním soudu skončit!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.09.2018 09:27

Tak nějak vysvětlil kostnický koncil mistru Janu Husovi, že vzbuzovat národní vědomí při veřejných kázáních, je trestné. A to tak, že pod ním vzplála hranice. Dnes nahradily hranici smazané příspěvky těch, kterým lze vyčítat jejich sepětí s rodnou hroudou. Takové názory jsou na síti monitorovány, mazány a autoři, vlastníci webových médií, zústávají bez finanční podpory. Kdo nepodporuje cizí zájmy v naší vlasti, jako by nežil. Dávat prostor placené inzerci v těchto deníkách reklamě se nesmí. Paradox je, že veřejná média sleduje minimum lidí, kteří mají přístup k síti. Proto v internetových diskusích jasně vede SPD. Jsem vaším podporovatelem a voličem. Rychetského slova nahrávají protistraně. Ta z SPD dělá hnutí rasistické, neřku-li xenofobní. Tomio už jenom svým původem toto všechno vyvrací. I Vy jste věnoval svou péči cikánskému batoleti, které jste vychoval. Pokud se nemýlím, z Vašeho (adoptovaného) syna je dnes hudebník. Osobně mám ryze české jméno a české předky, kteří mě vedli k vlastenectví a ke křesťanské víře. Mám problém se ztotožněním z cizí mocí. V současnosti zde máme nainstalováno NATO. Když předával SSSR Východní Německo Gorbačov a umožnil tak sjednocení země, nejvyšší představitelé USA, Anglie a Francie se dušovali, že NATO nepostoupí ani o krok východním směrem. Ač se snažím chovat obezřertně, na tuto mírovou vějičku jsem naletěl jako malý kluk. Dodnes mě to mrzí. Nesnáším podvody.. Nepředpokládal jsem, že se staneme předpolím válečného tažení směrem k ruským hranicím. Stydím se za naše armádní příslušníky v pobaltských republikách. Příchod NATO je pro tyto země tragický. Dnes se neuvěřitelně rychle vylidňují. (V Litvě činí úbytek obyvatel 30%). Též Ukrajina nemůže mluvit o národní spáse v náruči Západu. Kdo nahlédne do života Ukrajinců, vidí bídu s nouzí. Slibovaná prosperita Západu nikde. ....Voda, která u nás pramení, má patřit nám. Naše vychvalovaná koruna nám bohužel nepatří. Už proto, že banky provozují zahraniční vlastníci. Ti určují její hodnotu. Pokud politicky zazlobíme, zahraniční kapitál řízený neocony se nám pomstí. Turecko zazlobilo a...úspory obyvatel byly víc, jak o polovinu zlikvidovány. Tlak na měnu je zároveň tlakem na politickou garnituru. Většina lidí pochopí, že když přjjdou o většinu svých úspor, že někde udělaii chybu. Jejich "chybou" může být i touha po vymanění se z jařma cizí moci, která nás má pod kontrolou. Naše přání, aby naše vlast dobře prosperovala, může být zhaceno těmi, kdo si politický posun nepřejí. .....Mějte se hezky.


 
Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Tak si nalijme čistého vína, jak se praví na jihu Moravy. Jaký je tedy rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek nechutně bohatých oligarchů, co si nakradli tolik, že si za kalendářní rok vydělají dohromady víc, než na oněch dvanáct měsíců přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá, která pak z těch výše jmenovaných diktatur…?

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

 Před čtyřiadvaceti lety, šestý rok po sametové revoluci. Kdekdo zkoušel podnikat v rámci svých možností. Někomu to šlo, někomu vůbec. Ani já jsem nezůstal stranou a také jsem přiložil ruku k dílu. A to nejednou. Nicméně zrovna tento příběh by jako rada pro začínající podnikatele zcela určitě neobstál.

Poslední domácí zprávy