• Čtvrtek, 21. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Lenka

Největší chybou od roku 89 bylo mrhání a nekoordinované zacházení s energií. Cílem je energii ekologicky, obnovitelně produkovat a šetrně využívat.
Počet návštěv: 454

Největší chybou od roku 89 bylo mrhání a nekoordinované zacházení s energií. Cílem je energii ekologicky, obnovitelně produkovat a šetrně využívat.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Rozhovor s MUDr. Kamilem Běrským, kandidátem Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD), která má dva první a nejdůležitější body: zákon o obecném referendu a bezpečnost. Obojí se vzájemně doplňuje.

Co je důvodem, že jste se rozhodl kandidovat do senátu?

Chci s vámi žít svobodně a v přímé demokracii. Žijeme v nádherné zemi.  Važme si úsilí a obětí našich předků pro nás a pro naši budoucnost. Historicky se marně, opakovaně  a idealisticky obětujeme poničeným duším. Více přemýšlejme, než důvěřujme. Dlouhodobě jsme zmatení a překračujeme hranice mezi tím co chceme a opravdu potřebujeme. Není to beztrestné. Jen společně ovlivníme naši budoucnost cestou svobodného referenda a ubráníme se tak vnějšímu a vnitřnímu nebezpečí, ohrožujícímu nás v různých formách a útočící na nejslabší články našich životů. Na děti, ženy, rodinu, na naše zdraví, vzdělání, tradice, historii, kulturu, řeč,  zvyky a vztahy. Na naši svobodu, suverenitu a nezávislost.

Jaký je největší problém senátního obvodu 68 - Opava a jak ho hodláte řešit (konkrétně)?

Náš Svět prochází hlubokou transformací a nejsme nijak připraveni na změny, které to přináší a přinese. Největší dopad  to má a bude mít na naše zdraví. Dále to budou sociální jevy, společenské, ekonomické. Zažíváme největší krizi v historii. Ekonomicky, ekologicky, politicky, vojensky, morálně, stavem životního prostředí. Jsme spotřebitelsky bezohlední k přírodě.  Soustředíme se na boj o každou korunu, sekundu a každičký metr. Plně jsme tomu odevzdali naše životy a život sám nám uniká. Soustředíme se  na ekonomickou stránku věci a pomíjíme kvalitu, která bude čím dál více nabývat na důležitosti.  Má priorita je zdraví, rodina, tvořivá práce, studium a klasické vzdělání s právem na zdravou přírodu. Postupně selhávající  zdravotnictví, které už dnes nestačí krýt úhrady pojišťoven nezachrání naše přehlížení sokolské tradice zdravé tělo, zdravý duch od raného dětství.

Jsme naším harmonickým zdravím závislí v prvé řadě na kvalitě vzduchu, jídla a vody. Prvořadé bude  obnovit poškozené  a vytěžené oblasti, udržet v krajině vodu a vytvořit vodní plochy k přirozenému odparu. Obnovit kvalitu a ochranu orné půdy. Důsledně, s rozmyslem. Nevyužitou půdu zalesnit, oživit na step, meliorací, scelením  uměle upravené pole. Získat  zpět pod kontrolu státu, obcí výrobu a rozvod pitné vody. Začít v malých společenstvích vytvářet kvalitní domácí produkty  a nabízet je lidem, kteří kvalitu ocení. Smysluplně využít energie a co nejvíc být energeticky nezávislí. Žít zdravě s co nejmenšími náklady, v bezpečí, jistotě, důvěře a vzájemné spolupráci. V okrese máme 3 skládky odpadu. Co  bude dál?  Jak výhodně a zdravě topit? Největší chybou od roku 89 bylo mrhání a nekoordinované zacházení s energií. Přímotopy, plyn, solární elektrárny, bionafta. Cílem je energii ekologicky, obnovitelně produkovat a šetrně využívat.

Proměnit jednotvárnou práci v práci tvořivou, vytvářejíc sofistikované, kvalitní  produkty s uplatněním na trhu. Nesmíme mrhat naším přírodním bohatstvím pouhým prodejem základních surovin. Máme aktuálně správnou diagnózu?  Ta může být jen symptomatická, příčinná, nebo určením původu nemoci, problému. Od toho se odvíjí léčba.  Buď je léčba zastírající příznaky, nebo příčinná, jdoucí k původu onemocnění. Pro každého jednotlivce, tak  i ve společenství. V současné medicíně jsme obětovali péči o zdraví určitému dočasnému komfortu, stavu bez starostí a bolesti. Tak jako můžeme jednat inteligentně, rozumně, nebo moudře. Největším naším  bohatstvím je naše vlast a lidi, kteří ji vytváří.

V případě, že byste nepostoupil do 2. kola voleb, víte už nyní, kterého kandidáta budete podporovat?

Neznám blíže ostatní kandidáty a budu to řešit, až to bude aktuální.

Pavel Karban, krajská redakce Ostrava, deník PRÁVO a server Novinky.cz

http://www.rukojmi.cz/clanky/6822-rozhovor-s-mudr-kamilem-berskym-kandidatem-spd-na-tema-civilniho-drzeni-zbrani-v-cesku

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.09.2018 19:41

Ať se na mne nikdo nezlobí,ale kandidatura do nechtěného senátu je jen touha po lukrativním a bezpracném hmotném zisku.Je zcela jedno,kdo a s čím tam kandiduje.Ze senátu ještě nic dobrého nevyšlo a nikdy nevyjde.Je třeba ho zrušit,protože se výrazně projevuje ve prospěch Brusele a na český národ kálí.Stačí hlasování o zbraních.Tím se zcela odvrátili od našeho národa a "pracují" ve prospěch cizí mocnosti.Pokud vůbec ví,co to slovo práce znamená.Mnoho lidí za práci považuje parazitování na druhých,viz Bosák,nebo Záruba z ČT.Senátoři jsou na tom stejně a o posrancích ani nemluvě.Ovšem,co si dementní národ zvolí,to ho zastupuje.


 
Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Tak si nalijme čistého vína, jak se praví na jihu Moravy. Jaký je tedy rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek nechutně bohatých oligarchů, co si nakradli tolik, že si za kalendářní rok vydělají dohromady víc, než na oněch dvanáct měsíců přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá, která pak z těch výše jmenovaných diktatur…?

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

 Před čtyřiadvaceti lety, šestý rok po sametové revoluci. Kdekdo zkoušel podnikat v rámci svých možností. Někomu to šlo, někomu vůbec. Ani já jsem nezůstal stranou a také jsem přiložil ruku k dílu. A to nejednou. Nicméně zrovna tento příběh by jako rada pro začínající podnikatele zcela určitě neobstál.

Poslední domácí zprávy