• Úterý, 21. květen 2019
 • Svátek má Rukojmí Monika

Dobromyslná, možná i spekulativní, ale hlavně naivní Šojdrová
Počet návštěv: 1296

Dobromyslná, možná i spekulativní, ale hlavně naivní Šojdrová

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Že s nápadem na přijetí imigrantů, postižených v rámci válečných událostí v Sýrii či jinde, v tomto případě dětí (resp. mládeže) přijde europoslankyně paní Šojdrová (KDU-ČSL), není žádným překvapením.

Je před volbami. Má-li tak silnou podporu jakou ji vyjádřil sám stranický kolega, místopředseda KDU-ČSL pan Bartošek a nepochybně  řada jiných „kolegů“, pak její snaha o přijetí cca 50 „sirotků“ ze Sýrie našla pochopení, ale i logickou podporu. Třeba proto, že tato podpora jak víme, jde proti názorům a stanoviskům prezidenta, tak premiéra, kteří s jakýmkoliv přijetím imigrantů zásadně nesouhlasí. A nejen oni ví, proč tomu nepřejí. Ale zpět k paní Šojdrové.
 
Její lidumilné, sociálně a humánně motivované názory a osobní přesvědčení, že je v našich možnostech přijmout „sirotky“ má však několik slabin jako důvody, proč je nepřijmout. Jednak jak sláma z bot trčí ten její závěrečný argument, že  „Česká republika je stále vnímána jako země, která není vstřícná. Přitom to není pravda. Tady jsou lidé, kteří chtějí pomáhat, a my bychom mohli říct: my nechceme kvóty na uprchlíky, my umíme pomáhat i dobrovolně!“ Paní Šojdrová deklaruje svůj kladný postoj k sirotkům tím, že ona sama prý pomáhá dětem např. v Indii. Poněkud jí nedochází, že pomáhat dětem v Indii na dálku je naprosto nesrovnatelné s výchovou dětí, které by měla mít třeba doma. A vůbec, jak si paní Šojdrová představuje umístění či rozmístění přijatých „sirotků“ a má také v úmyslu, že by si  třeba 2-3 sirotky vzala k sobě domů? Tvrdí, že desítky lidí by si vzalo „sirotky“ domů, ale je to spíš zbožné přání, než realita. Ale kdož ví, lidé mají mnohdy velmi neuvážené, do důsledku nepromyšlené představy,
 
Je otázka, nakolik sama paní Šojdrová má promyšlenou svou vizi o přijetí 50 „sirotků“, nicméně její horlivost v prosazování své myšlenky už na první pohled jeví řadu evidentních problémů. Především, jak zjistit jejich prokazatelnou totožnost, když tyto děti, „sirotci“ ve věku od 12 do 17 let nemají žádné průkazy totožnosti, pokud ano, kde je záruka, že jsou pravé.  Dále, že tito 12-17 ti letí „sirotci“ se nacházejí (z našeho hlediska) v pubertálním věku a snad i sama paní Šojdrová ví, co to znamená. Umí si představit tyto „děti“, jak by u nás absorbovaly všechny ty příznaky puberty a současně je ještě v rámci resocializace v cizím prostředí „vychovávat“ a (velmi obtížně) je vzdělávat k obrazu svému či „našemu“? Nemluvě o tom, že v 16-17 letech je to mládež na prahu dospělosti a jako cizinci mají také zcela jiné potřeby a požadavky, jiný pohled na svět, než „sirotci“ 12-13 ti letí. Uvědomuje si paní  Šojdrová také riziko možné šikany, diskriminace, islamofobie, které s dost velkou pravděpodobností může potkat tyto „sirotky“ při docházce (zda-li) do školy? Nebo si je jistá, že všichni jejich spolužáci budou k nim mít „vřelý“ kamarádský vztah zvláště, budou-li  požívat neskutečných výhod na jejich úkor? A co jejich zdravotní stav, návštěvy lékaře, nemocnic, dovolí jim to Alláh?
 
Sama politička sice nesměle připouští, že její nápad obsahuje i určitá rizika, ale tato rizika prý lze, snadno, ošetřit. Např. „Kdyby se vybrané děti začaly chovat podezřele, třeba kdyby se radikalizovaly, tak musíme mít možnost je vrátit. Rozhodně by nemělo jít o bezpodmínečné přijetí,“ řekla naivní paní Šojdrová. A to si jako myslí, že to vrácení „neposedných sirotků“ je stejné, jako reklamovat vadné zboží v obchodě,  třeba boty  a vrátit je?“ Je si vůbec vědoma, jaké nesmysly říká? Dnes si budeme hrát Evropě k obdivu na porozumění s osudem „sirotků“, budeme dávat najevo soucit, humanitu, lásku k bližnímu a když časem zjistíme, že je to pakáž, která si naší dobroty neváží a nezaslouží, tak je pošleme zpět? Komu? Kdo bude na ně zvědavý? A co jejich osud, to už bude paní Šojdrové šuma fuk? To je od paní političky falešné a pokrytecké, prostě lidovecké! Lze tomu také rozumět tak, že paní Šojdrová se rozhodla zabodovat za každou cenu, udělat si pozitivní renomé a když „výchova sirotků v Čechách a na Moravě“ nevyjde, tak se prostě řekne, že se s tím přece počítalo a děcka zase vrátíme, odkud přišly! Pro paní Šojdrovou jako pro Holmse: Jak snadné, Watsone! Ale politické body už paní Šojdrové nikdo nevezme, že? A pan Bělobrádek jí bude uznale poklepávat na rameno, ačkoli by si měli oba spíše klepat na čelo!
 
Je tu ovšem ještě jeden, poněkud latentní problém, o kterém se však nemluví. Jde o jejich právo na spojování rodin. Pokud bychom přijali „sirotky“, pak by si mohli časem vzpomenout, že mají doma nějaké sourozence, případně příbuzné a že by chtěli, aby se tyto rodiny spojily. V takovém případě by šlo o podvod, protože pokud mají nějaké příbuzné, pak by se o ně, jako příbuzné, měli či mohli o tyto „sirotky“ postarat. Jenže oni zřejmě nemají ani zájem, ani možnosti a tak by, s ohledem na zákony EU, bylo umožněno jako rodina či blízcí příbuzní se spojit zvláště, pokud by šlo o „sirotky“! Z jednoho „sirotka“ by tak mohla vzniknout početná imigrantská rodina a problémy jsou nasnadě.
 
Myšlenka, resp. návrh paní Šojdrové je naprosto nepřijatelný. Máme-li projevit soucit, solidaritu, sociální cítění atd., ochotu opravdu lidem v Sýrii či jinde skutečně účinně  pomoci,  pak je rozhodně účelnější pomáhat potřebným přímo v Sýrii, což se ostatně již děje. Tlak na přijímání imigrantů, stejně jako „sirotků“ je vyvolán nezvládnutím vstřícného až umanutého gesta A. Merkelové běžencům prchajících z válkou zmítaných zemí, které ji však přerostlo přes hlavu a snad i z dobře myšleného záměru se stala nezvládnutelná lavina běženců, kteří dnes dělají nejen frau Merkelové, ale celé Evropě nemalé starosti a problémy. A po nás se chce, abychom je eurounijně solidárně pomohli řešit. Myslím, že tudy cesta nevede!!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.09.2018 20:17

Pan Šedivý to napsal přesně.Šojdrová je blbá.Kromě toho je to skutečně pokrytecká mrcha a neschopná vlastního myšlení.Její tvrzení o syrských sirotcích je asi na stejné úrovni,jako moje.Jsem také sirotek a to už mi je téměř 70 let.Takže v tomto případě výjimečně nelže.Komu zemřeli rodiče,tak je sirotek bez ohledu na to,kolik je mu let.V případě jí zmiňovaných sirotků je to stejné,i když je jim asi 20-25 let.Není čemu se divit.Lidovci byli vždy podvodníci a lháři a pro koryta 40 let spolupracovali s KSČ při jejich zločinném vládnutí.Dnes jdou na ruku i sudeťáckým náckům a až bude stát islamizován,budou první,kdo se zřeknou lidovectví.Vždyť je to jen jiná cesta k bohu!


 
Vladimír RUDOLF

Vladimír RUDOLF

22.09.2018 19:18

https://youtu.be/khpNFZR4_PQ George Sörosovo "Embryo bankgensterského sirotka"


 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

22.09.2018 11:57

V tom nejlepším případě to lze hodnotit jako "ona si to paní poslankyně představuje jako Hurvínek válku". To by ale bylo pochopitelné u Máni z kravína, ale u poslankyně? Ta by snad měla mít nějaký přehled a představu, jak by to bylo možné zajistit a provést. Co se týče pomoci přímo na místě, ani to není zrovna řešení. Největší pomocí by bylo začít tlačit (resp. pranýřovat) na agresivní uchvatitelské státy, aby přestaly napadat cizí státy příp. rozeštvávat obyvatelstvo. A současně převzaly odpovědnost za to, co provedly, tj. na své náklady tam obnovily původní stav. Naše sluníčka by se měla přestat dojímat na chudáčky migranty a místo toho začaly veřejně kritizovat imperialisty (a Putin to rozhodně není). Co se týče Bartoška, to je zjevný korunní princ KDU; hodně mi to připomíná dobu, kdy k nám jezdil na návštěvu Nikita Chruščov a v těsném zákrytu za ním stál jakýsi neznámý Brežněv. Něco podobného čekám brzo u KDU. Bartošek je navíc nejodpornější kreatura na zdejším politickém nebi, z něj ta mocichtivost spojená s omezenou blbostí přímo čiší (něco jako svého času Langer). Já doufám, že tato strana se položí dřív, než se Bartošek dostane k moci. Na druhé straně: momentálně svým vystupováním stranu úspěšně potápí.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Vážený pane Langu. Jsem potěšen a ze srdce Vám děkuji, že jste ještě před volbami ukázal občanům pravou tvář ODS. Jsem rád, že se našel někdo, kdo nablblým spoluobčanům poodkryl roušku tajemství demokracie, podle mustru ODS. Inu takto si představujete demokracii??? Přesně bylo tímto potvrzeno, že ODS je stranou, která postupuje dle dikce doktríny Thomase Barnetta z roku 2000.
Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou. A protože její volební téma byla a je tolik „citlivá“, týkající se přijetí 50 ti dětských sirotků nejspíš ze Sýrie, kteří se mají nacházet v Řecku, ale ještě nebyli nalezeni, nadále hraje na city a počítá s naivitou lidí, že ji masivně podpoří ani ne tak v hledání sirotků, jako že jí dají hlas ve volbách.

Poslední domácí zprávy

                                Oběsit je ho třeba!

Oběsit je ho třeba!

Koho? No přece poslance Ondráčka. Tak my – myslím vláda a většina našich demokratických politických stran děláme vše možné, abychom...