• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Monika HOŘENÍ: Nechutný seznam
Počet návštěv: 656

Monika HOŘENÍ: Nechutný seznam

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Toxický. Více toxický. Míra toxicity… Taková slova z oboru biologie či medicíny volil šéfredaktor militantně laděného pravicového plátku Revue Forum Pavel Šafr pro současné složení mediálních rad, tedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Rady České televize, Rady Českého rozhlasu a Rady ČTK.

»V tomto vydání Revue Forum chceme důrazně varovat před toxicitou, která zaplavuje českou společnost. Tato toxicita znamená přítomnost otravných látek, jež mohou zabít svobodu v naší zemi. Toxický je jak příklon k současnému prezidentovi, tak k parlamentní hlasovací mašinérii ANO, KSČM a SPD, k níž se bohužel připojila i část ČSSD,« píše Šafr v editorialu s tím, že »bychom rádi zůstali v demokratické Evropě«. Takže hned na úvod: Zdá se, že pan Šafr nepochopil, že jak prezident, tak skladba poslanců a poslankyň ve Sněmovně jsou výsledkem demokratické volby nás, voličů a voliček. A respektovat by to měl každý, kdo chce zůstat právě v té demokratické Evropě.

K páně Šafrovu úvodníku o »otravných látkách« redakce připojila na barevné dvojstraně jmenovitý přehled všech radních s fotografiemi a poznámkami, kdo byl kým nominován, komu je blízký či s kým hlasuje. Samozřejmě vše podle úvahy redakčního kolektivu řízeného panem Šafrem, takže pod některými fotografiemi radních se nacházejí bizarní větičky typu »shoda KDU, TOP 09 i ODS, hlasuje s ANO a proruským křídlem« nebo »dříve TOP 09, nyní lavíruje«. A kdyby jen to, fotografie většiny radních doplňují symboly, jeden i dva: rudá pěticípá hvězda, kobliha a prasečí hlava – to jsou pro Šafrovu partu z »magazínu pro svobodné lidi« znaky společensky jedovatého chování. Pro ty, komu není symbolika srozumitelná, redakce přikládá legendu: hvězda – »člen rady s komunistickou nebo marxistickou orientací«; kobliha – »člen rady poplatný Babišově moci«; prasátko – »člen rady s proruskou či zemanovskou orientací«.

Pavel Šafr, jenž prošel hezkou řádkou médií, to za zveřejněný seznam radních s komentáři, jež sledují jejich dehonestaci, schytal na sociálních sítích. »O tom, co je toxické a co ne, rozhoduje Šafr,« napsala například filmařka Apolena Rychlíková na FB, podle níž »tihle lidi zkur*ili českou žurnalistiku a úplně pokřivili českou společnost a teď bijí na poplach, za svobodu«.

Tak už jsme tu měli na internetu různé seznamy lidí – antifašistů, anarchistů, komunistů, židů…, s nevyjádřeným návodem na jejich skandalizaci či rovnou inzultaci. Ano, podobné seznamy dělají náckové! Do této nechutné kategorie patří i Šafrův seznam. Je to jen ukázka bídy žurnalistiky, kterou tento člověk reprezentuje, a samozřejmě jeho osobní ubohá vizitka.

Monika HOŘENÍ

http://www.halonoviny.cz/articles/view/48459891

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.09.2018 19:48

Šafr je na hlavu.Dnešní cenzoři a politruci jsou horší,než byli ti bolševičtí.Ti neměli plnou hubu demokracie a věřili tomu,že dělají správnou věc.Dnes cenzoři a politruci to dělají pro peníze,které dostávají ze zahraničí.Čili jsou ještě podstatně horší,neboť se ohánějí právě demokracií,kterou chtějí zlikvidovat.


 
John Rich

John Rich

23.09.2018 16:11

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat..jak zakázali psát a zakázali zpívat..jen houfec mordýřů si žádá požehnání...ano i o těchto novodobých cenzorech se jmény Janda a Šafr a jejich poskocích zpíval Karel Kryl !


 
John Rich

John Rich

23.09.2018 16:07

Samozvaní cenzoři a politruci jako v padesátých letech se nám rojí...tu vyskočí se svými "moudry" nový Berija gaypornoherec Janda, pak přikvačí se svou troškou do mlýna-seznamy nepřátelských osob Šafr a havlodemokracie vzkvétá.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy