• Čtvrtek, 21. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Lenka

Monika HOŘENÍ: Nechutný seznam
Počet návštěv: 1044

Monika HOŘENÍ: Nechutný seznam

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Toxický. Více toxický. Míra toxicity… Taková slova z oboru biologie či medicíny volil šéfredaktor militantně laděného pravicového plátku Revue Forum Pavel Šafr pro současné složení mediálních rad, tedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Rady České televize, Rady Českého rozhlasu a Rady ČTK.

»V tomto vydání Revue Forum chceme důrazně varovat před toxicitou, která zaplavuje českou společnost. Tato toxicita znamená přítomnost otravných látek, jež mohou zabít svobodu v naší zemi. Toxický je jak příklon k současnému prezidentovi, tak k parlamentní hlasovací mašinérii ANO, KSČM a SPD, k níž se bohužel připojila i část ČSSD,« píše Šafr v editorialu s tím, že »bychom rádi zůstali v demokratické Evropě«. Takže hned na úvod: Zdá se, že pan Šafr nepochopil, že jak prezident, tak skladba poslanců a poslankyň ve Sněmovně jsou výsledkem demokratické volby nás, voličů a voliček. A respektovat by to měl každý, kdo chce zůstat právě v té demokratické Evropě.

K páně Šafrovu úvodníku o »otravných látkách« redakce připojila na barevné dvojstraně jmenovitý přehled všech radních s fotografiemi a poznámkami, kdo byl kým nominován, komu je blízký či s kým hlasuje. Samozřejmě vše podle úvahy redakčního kolektivu řízeného panem Šafrem, takže pod některými fotografiemi radních se nacházejí bizarní větičky typu »shoda KDU, TOP 09 i ODS, hlasuje s ANO a proruským křídlem« nebo »dříve TOP 09, nyní lavíruje«. A kdyby jen to, fotografie většiny radních doplňují symboly, jeden i dva: rudá pěticípá hvězda, kobliha a prasečí hlava – to jsou pro Šafrovu partu z »magazínu pro svobodné lidi« znaky společensky jedovatého chování. Pro ty, komu není symbolika srozumitelná, redakce přikládá legendu: hvězda – »člen rady s komunistickou nebo marxistickou orientací«; kobliha – »člen rady poplatný Babišově moci«; prasátko – »člen rady s proruskou či zemanovskou orientací«.

Pavel Šafr, jenž prošel hezkou řádkou médií, to za zveřejněný seznam radních s komentáři, jež sledují jejich dehonestaci, schytal na sociálních sítích. »O tom, co je toxické a co ne, rozhoduje Šafr,« napsala například filmařka Apolena Rychlíková na FB, podle níž »tihle lidi zkur*ili českou žurnalistiku a úplně pokřivili českou společnost a teď bijí na poplach, za svobodu«.

Tak už jsme tu měli na internetu různé seznamy lidí – antifašistů, anarchistů, komunistů, židů…, s nevyjádřeným návodem na jejich skandalizaci či rovnou inzultaci. Ano, podobné seznamy dělají náckové! Do této nechutné kategorie patří i Šafrův seznam. Je to jen ukázka bídy žurnalistiky, kterou tento člověk reprezentuje, a samozřejmě jeho osobní ubohá vizitka.

Monika HOŘENÍ

http://www.halonoviny.cz/articles/view/48459891

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.09.2018 19:48

Šafr je na hlavu.Dnešní cenzoři a politruci jsou horší,než byli ti bolševičtí.Ti neměli plnou hubu demokracie a věřili tomu,že dělají správnou věc.Dnes cenzoři a politruci to dělají pro peníze,které dostávají ze zahraničí.Čili jsou ještě podstatně horší,neboť se ohánějí právě demokracií,kterou chtějí zlikvidovat.


 
John Rich

John Rich

23.09.2018 16:11

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat..jak zakázali psát a zakázali zpívat..jen houfec mordýřů si žádá požehnání...ano i o těchto novodobých cenzorech se jmény Janda a Šafr a jejich poskocích zpíval Karel Kryl !


 
John Rich

John Rich

23.09.2018 16:07

Samozvaní cenzoři a politruci jako v padesátých letech se nám rojí...tu vyskočí se svými "moudry" nový Berija gaypornoherec Janda, pak přikvačí se svou troškou do mlýna-seznamy nepřátelských osob Šafr a havlodemokracie vzkvétá.


 
Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Tak si nalijme čistého vína, jak se praví na jihu Moravy. Jaký je tedy rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek nechutně bohatých oligarchů, co si nakradli tolik, že si za kalendářní rok vydělají dohromady víc, než na oněch dvanáct měsíců přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá, která pak z těch výše jmenovaných diktatur…?

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

 Před čtyřiadvaceti lety, šestý rok po sametové revoluci. Kdekdo zkoušel podnikat v rámci svých možností. Někomu to šlo, někomu vůbec. Ani já jsem nezůstal stranou a také jsem přiložil ruku k dílu. A to nejednou. Nicméně zrovna tento příběh by jako rada pro začínající podnikatele zcela určitě neobstál.

Poslední domácí zprávy