• Neděle, 16. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Albína

Alena Vitásková: Temnou nocí nad propastí slepec na slepém koni jede (čínské přísloví)
Počet návštěv: 648

Alena Vitásková: Temnou nocí nad propastí slepec na slepém koni jede (čínské přísloví)

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Nejde lépe vystihnout dnešní situaci, ať již politickou, společenskou, v oblasti vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Vůdci, kteří mají být elitami národa a z toho titulu společnost směrovat, nejsou. Nejde lépe vystihnout marasmus, který se snaží „nějací zoufalci“ napravit, pokud vůbec mají sami morální hodnotu, aby mohli něco napravovat. Pokud jejích cílem není jen lépe zahladit stopy po svých zločinech, aby mohli páchat další a ještě propracovanější.

Nedostává se nám, „běžným občanům“ právo na spravedlnost. Jsme klamání a to dokonce těmi, kterým důvěřujeme, nebo, lépe vystiženo, jsme důvěřovali. Důvěra je slovo, které vymizelo z našeho slovníku, důvěra je slovo, které se v dnešní době těžce vymstí každému poctivému občanovi. Důvěra občana ve stát?  Co to je?

Morální hodnoty chybí jak u státních zástupců, tak u soudců. Pochopitelně neházím do jednoho pytle všechny, ti slušní si to rozhodně nezaslouží. Ti slušní, nebo lépe vystiženo vzdělaní, empatičtí vědí, že jejich práce má být rovna zemské spravedlnosti. Vědí, co svým rozsudkem způsobí. Buďme rádi, že ještě tací mezi nimi jsou, děkujme denně bohu, pokud při neštěstí, které může kohokoliv z nás potkat, padneme do rukou těmto lidem, těm vzdělaným a spravedlivým.

Tak může děkovat bohu bývalý pracovník ERÚ, který zastavil obnovu řízení u elektrárny patřící do skupiny ČEZ (pan Ing. Mgr. Vítek). Elektrárna nebyla v době vydání licence dostavěna, pro přesnost uvádím, že chybělo dodělat 6/7 elektrárny. Přesto jí bývalé vedení ERÚ pod řízením Ing. Fiřta vydalo licenci. Následně SEI (státní energetická inspekce) provedla kontrolu a za skutečnost, že elektrárna nestála a obdržela licenci, vystavila ČEZu pokutu ve výši 800 tis. Kč. Pokuta byla zaplacena. A následně tiše, ERÚ místo obnovy řízení tuto licenci ponechal. Vzniklá škoda jde do miliónů korun. Tento erudovaný

pracovník, odborník jak v oblasti práva, tak technické dostal u soudu pouze podmínku. Náhradu škody, která zjevně je v miliónech korun, dostal ve výši 100 tis. Kč. Těší se dál ze života na svobodě a nejsem si jista, zda u dovolacího soudu mu nebyl tento trest zrušen.

Na druhé straně zásadně rozdílný případ chomutovských elektráren. Dokazováním před soudem bylo prokázáno, že elektrárny byly dostavěny (nedodělky ve výši několik desítek tisíc korun z více než miliardové investice), dostávají podporu roku 2011(cca 5,5Kč/kWh) místo chybně státním zástupcem Mezlíkem uváděné částky roku 2010 (cca 12,00Kč/kWh). Prokazatelně škoda nevznikla.

Nutno dodat, že takováto elektrárna se připravuje cca dva roky. V průběhu stát změnil podmínky pro podporu a to tak razantním způsobem, že vytvořil v závěru roku 2010 nepředstavitelné korupční prostředí nejen pro investory, ale pro všechny, kteří byli na procesu zúčastněni. Od různých úřadů, energetických firem až po policii, státní zástupce a soudce. Jedni očekávali přechodné období pro tak zásadní zásah do podnikatelského prostředí, aby mohli elektrárny dostavět.

Ti na druhé straně barikády chtěli za „své“ rozhodnutí, nutné k zprovoznění někdy nedokončených elektráren, fotovoltaiku na střechu svého domku, elektrárnu, nebo jen podíl na ni, peníze, frčku, povýšení, zakrytí svých nekalostí.

Jedna z největších korupčních kauz polistopadového Česka se rozjela, ten vlak jede z kopce, nemá funkční brzdy a pískem se ubrzdit nedá.

Zúčastnění na korupčním tanci roku 2010 touží po tom, aby se rychle zapomnělo, a předhazují davu oběti. Aby korupci století zametli pod koberec, zavírají a pronásledují nevinné. Jedna z nich je Ing. Michaela Schneiderová, odsouzena na 7 let vězení se zvýšenou ostrahou, peněžitým trestem 250 tis. Kč. Neobohatila se, neměla žádný prospěch, nepoškodila veřejný zájem, nevznikla škoda. Nebyla zúčastněna na korupčním procesu, na ERÚ přišla ke konci roku 2011.

Její rozhodnutí zastavit obnovu řízení se v demokratických státech netrestá u trestního soudu a to ještě odnětím svobody.

Nemohu ponechat bez povšimnutí, že „štědře“ nastavené podpory především pro fotovoltaiky, nejsou jen štědrými podporami, které někdo připravil naivně, nebo s dobrým úmyslem. Nelze upřít těm, co to připravili, záměr obohatit se a obohatit na úkor veřejných financí své přátelé. To, že se jim to zvrtlo a ne všichni investoři byli spojeni poutem zločinu, je námět na triler.

Věřím, že níže uvedená úvaha „Čas sekerníků“ od JUDr. Oldřicha Heina mnohé vysvětlí.

Ing. Alena Vitásková, předsedkyně IAV

Praha dne 23. 9. 2018

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

23.09.2018 20:04

Absurdní a jak typické pro současnou ČR, je nepřiměřená finanční podpora solárníkům a obnovitelným zdrojům vůbec. Ta poslanecká chátra, která toto schválila, byla přímo u zdroje informací a jako obvykle toho mnozí využili a stali se majiteli, spolupodílníky, nebo tichými společníky solárních firem. ABSURDNOST pak vidím v tom, že energie získané ze slunce, jsou díky této "podpoře" násobně dražší, ač by tomu mělo být naopak.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.09.2018 19:35

Právo a spravedlnost je jen pro někoho.Většina to nemůže mít!


 
EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Opět si nyní už posedmé připomínáme datum skonu Václava Havla. O mrtvých jen dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu vyměnil naši svobodu za lichvu oligarchů.

Budou se znovu na Majdanu odehrávat masakry v duchu banderovské tradice: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

Motto zločince Bandery z UPA, hrdiny Ukrajiny: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

V Porošenkově bankrotující Ukrajině se zase dějí věci; nový ukrajinský zákon totiž v závěru roku 2018 postavil k šoku všech soudných lidí ukrajinské Banderovy nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Hitlerovu Německu.

Poslední domácí zprávy