• Neděle, 16. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Albína

Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.
Počet návštěv: 876

Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Volby jsou švindl, to už dávno víme, a síla lží a podvodu se stále zvětšuje. Ve větších obcích a městech to není tolik vidět, ale v obcích do tisíce obyvatel už bylo dáno dávno sbohem demokracii, ale i svobodným volbám. Tedy pokud za projev demokracie a svobody nepovažujeme pouze to, zda k volbám jít, či nejít.

           Osobně nepovažuji za projev demokracie a svobody stav, kdy v malé obci je složena pouze jediná kandidátka s neustále se opakujícími kandidáty, nebo jen s jejími  minimálními změnami. To je zářný příklad naší obce-Doubravice u Dvora Králové n/L. Do zastupitelstva kandidují v podstatě stále stejní lidé a zcela chybí alternativa.

           Není protikandidátů, není z čeho si vybrat. Ti, kteří jsou stále na té jedné kandidátce mají jistotu, že se do zastupitelstva tak, či tak dostanou. Takovéto volby zcela postrádají smysl a prostředky na ně vynaložené jsou promrhány úplně zbytečně. Člověku je zcela odebrána možnost svobodně se rozhodnout, protože nemá možnost si svobodně vybrat. Nemá z čeho. To však odporuje listině základních lidských práv a svobod, kde je jasně řečeno, že člověk musí mít možnost svobodné volby.

           O politické úrovni je úplně zbytečné také hovořit. Na těch malých vesnicích se nejedná politicky, ale většinou zištně, kde si přihrávají rodinné klany, či spřízněné osoby. V mnoha oblastech by se dalo říci, že jisté počiny jsou střetem zájmů ve smyslu Babiše a jeden druhému poskytuje krytí které navíc zaštiťuje hlasování zastupitelstva. To neznamená nic jiného než to, že demokracie dostává pěkně na prdel a občane ty plať, ale drž hubu.
 
           Celkově vzato politická úroveň a nějaké ideologie jsou nulitní. To se dá říci o celé republice. Kromě žvástů a planých slibů není slyšet mnoho reálného-natož pravdivého. To vše vyplývá z ideologické nicoty. Parlament budiž toho příkladem. Stále dokola jenom kecy, kecy a kecy odborníků na všechno a nic. Jediné pozitivní na tom všem je, že jsme stále ještě dost bohatým národem, když si můžeme dovolit ze svého platit takový šmejd. Totéž platí i pro ona některá velevážená zastupitelstva a kandidáty, kteří v předvolebním období bojují s prázdnou protikandidátkou, či duchy. Nebo že by nechtěli připustit protikandidátku??? I to je možné. Nic to však nemění na tom, že kdyby ti kandidáti jediné samozvané kandidátky měli v sobě kouska cti, tak sami se budou snažit, aby alternativa vytvořena byla. Jsou li čestní a poctiví, tak se přeci nemají čeho obávat!!!!
 
           Já i moje celá rodina-tj.5 voličských hlasů jsme k volbám chodili vždy. Letos jsme se rozhodli, že k volbám nejdeme nikdo a budeme je bojkotovat. V naší obci totiž postrádají smysl.
 
            Jak je to u Vás milí spoluobčané a hlavně obyvatelé venkova???
RAM
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

24.09.2018 22:39

Majevský: Můj názor je určen autorovi a nikoliv frustrovaným jedincům s nejasnou diagnozou, kterým činí potíže pochopit i jednoduchý text.Se svými,často radikálními stanovisky, potvrzují svému okolí, že jde o občany samotáře, bez partnerů, nesnášenlivé, otrávené životem, pouze čekající na smrt. Někdy s nimi ani ten pes nevydrží...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.09.2018 20:43

Hercl:ti,co se dnes vytahují svým antikomunismem,byli většinou udavači.To asi nechcete,být takto viděn.Uberte svou zlobu a bude Vám lépe.Jinak jsou volby naprosto zbytečná věc a ničemu nepomohou.Je jedno,zda je to na malé obci,nebo ve velkém osídlení.Voliči zvolí,po volbách se v zájmu koryt utvoří koalice a nějaké sliby z před voleb jsou ihned zapomenuty.Nakonec to český volič již téměř 30 let akceptuje a říká podvodům demokracie.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

24.09.2018 09:53

Milý autore, že budete letos volby bojkotovat Vaší neúčastí, nikoho neohromí. Dokonce to ani nikoho ve Vaší vesničce nebude zajímat. Něco jiného byly volby za vlády KSČ, kdy jste tam ten lístek kandidátům Národní fronty jistě hodili, protože účast byla něco, jako dobrovolně povinná, že ano ! Proto byla také uváděna účast 99,9%. A ta chybějící procenta měli na svědomí neodpovědní voliči, jako např. můj tchán a jeho rodina, já a má tehdejší rodina. A bylo nám úplně jedno, jak jsme zapsáni u domovního důvěrníka a jiných poskoků komunistického režimu. A že jich bylo ! Že ani po roce 89 nezmizeli ze scény, potvrdily už první svobodné volby, které byly také posledními, kterých jsme se zúčastnili. Být konfrontováni s tím, jak se z přesvědčených komunistů stali sociální demokraté, nebo Klausovo náhončí, bylo přece jen trochu silné kafe...


 
EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Opět si nyní už posedmé připomínáme datum skonu Václava Havla. O mrtvých jen dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu vyměnil naši svobodu za lichvu oligarchů.

Budou se znovu na Majdanu odehrávat masakry v duchu banderovské tradice: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

Motto zločince Bandery z UPA, hrdiny Ukrajiny: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

V Porošenkově bankrotující Ukrajině se zase dějí věci; nový ukrajinský zákon totiž v závěru roku 2018 postavil k šoku všech soudných lidí ukrajinské Banderovy nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Hitlerovu Německu.

Poslední domácí zprávy