• Čtvrtek, 25. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marek

Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.
Počet návštěv: 1311

Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Volby jsou švindl, to už dávno víme, a síla lží a podvodu se stále zvětšuje. Ve větších obcích a městech to není tolik vidět, ale v obcích do tisíce obyvatel už bylo dáno dávno sbohem demokracii, ale i svobodným volbám. Tedy pokud za projev demokracie a svobody nepovažujeme pouze to, zda k volbám jít, či nejít.

           Osobně nepovažuji za projev demokracie a svobody stav, kdy v malé obci je složena pouze jediná kandidátka s neustále se opakujícími kandidáty, nebo jen s jejími  minimálními změnami. To je zářný příklad naší obce-Doubravice u Dvora Králové n/L. Do zastupitelstva kandidují v podstatě stále stejní lidé a zcela chybí alternativa.

           Není protikandidátů, není z čeho si vybrat. Ti, kteří jsou stále na té jedné kandidátce mají jistotu, že se do zastupitelstva tak, či tak dostanou. Takovéto volby zcela postrádají smysl a prostředky na ně vynaložené jsou promrhány úplně zbytečně. Člověku je zcela odebrána možnost svobodně se rozhodnout, protože nemá možnost si svobodně vybrat. Nemá z čeho. To však odporuje listině základních lidských práv a svobod, kde je jasně řečeno, že člověk musí mít možnost svobodné volby.

           O politické úrovni je úplně zbytečné také hovořit. Na těch malých vesnicích se nejedná politicky, ale většinou zištně, kde si přihrávají rodinné klany, či spřízněné osoby. V mnoha oblastech by se dalo říci, že jisté počiny jsou střetem zájmů ve smyslu Babiše a jeden druhému poskytuje krytí které navíc zaštiťuje hlasování zastupitelstva. To neznamená nic jiného než to, že demokracie dostává pěkně na prdel a občane ty plať, ale drž hubu.
 
           Celkově vzato politická úroveň a nějaké ideologie jsou nulitní. To se dá říci o celé republice. Kromě žvástů a planých slibů není slyšet mnoho reálného-natož pravdivého. To vše vyplývá z ideologické nicoty. Parlament budiž toho příkladem. Stále dokola jenom kecy, kecy a kecy odborníků na všechno a nic. Jediné pozitivní na tom všem je, že jsme stále ještě dost bohatým národem, když si můžeme dovolit ze svého platit takový šmejd. Totéž platí i pro ona některá velevážená zastupitelstva a kandidáty, kteří v předvolebním období bojují s prázdnou protikandidátkou, či duchy. Nebo že by nechtěli připustit protikandidátku??? I to je možné. Nic to však nemění na tom, že kdyby ti kandidáti jediné samozvané kandidátky měli v sobě kouska cti, tak sami se budou snažit, aby alternativa vytvořena byla. Jsou li čestní a poctiví, tak se přeci nemají čeho obávat!!!!
 
           Já i moje celá rodina-tj.5 voličských hlasů jsme k volbám chodili vždy. Letos jsme se rozhodli, že k volbám nejdeme nikdo a budeme je bojkotovat. V naší obci totiž postrádají smysl.
 
            Jak je to u Vás milí spoluobčané a hlavně obyvatelé venkova???
RAM
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

24.09.2018 22:39

Majevský: Můj názor je určen autorovi a nikoliv frustrovaným jedincům s nejasnou diagnozou, kterým činí potíže pochopit i jednoduchý text.Se svými,často radikálními stanovisky, potvrzují svému okolí, že jde o občany samotáře, bez partnerů, nesnášenlivé, otrávené životem, pouze čekající na smrt. Někdy s nimi ani ten pes nevydrží...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.09.2018 20:43

Hercl:ti,co se dnes vytahují svým antikomunismem,byli většinou udavači.To asi nechcete,být takto viděn.Uberte svou zlobu a bude Vám lépe.Jinak jsou volby naprosto zbytečná věc a ničemu nepomohou.Je jedno,zda je to na malé obci,nebo ve velkém osídlení.Voliči zvolí,po volbách se v zájmu koryt utvoří koalice a nějaké sliby z před voleb jsou ihned zapomenuty.Nakonec to český volič již téměř 30 let akceptuje a říká podvodům demokracie.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

24.09.2018 09:53

Milý autore, že budete letos volby bojkotovat Vaší neúčastí, nikoho neohromí. Dokonce to ani nikoho ve Vaší vesničce nebude zajímat. Něco jiného byly volby za vlády KSČ, kdy jste tam ten lístek kandidátům Národní fronty jistě hodili, protože účast byla něco, jako dobrovolně povinná, že ano ! Proto byla také uváděna účast 99,9%. A ta chybějící procenta měli na svědomí neodpovědní voliči, jako např. můj tchán a jeho rodina, já a má tehdejší rodina. A bylo nám úplně jedno, jak jsme zapsáni u domovního důvěrníka a jiných poskoků komunistického režimu. A že jich bylo ! Že ani po roce 89 nezmizeli ze scény, potvrdily už první svobodné volby, které byly také posledními, kterých jsme se zúčastnili. Být konfrontováni s tím, jak se z přesvědčených komunistů stali sociální demokraté, nebo Klausovo náhončí, bylo přece jen trochu silné kafe...


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...