• Sobota, 17. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Petra

Nikým nevolení drzí pisálkové mohou stále beztrestně urážet demokraticky zvolené politiky
Počet návštěv: 1447

Nikým nevolení drzí pisálkové mohou stále beztrestně urážet demokraticky zvolené politiky

Ivan David Článek od Ivan David

Bakaloviny Hospodářské noviny přinesly 26. 9. článek Jana Štětky "Komunista Ondráček vítězí i bez pendreku". Ohrazuje se proti tomu, že Mandátový a imunitní výbor PS "se postavil za poslance KSČM Zdeňka Ondráčka" a doporučil sněmovně, aby ho nevydala k trestnímu stíhání. Soudí, že: "...opět zafungovala „alternativní“ sněmovní koalice, protože předlistopadovou „esenbáckou mlátičku“ podrželi poslanci za ANO, SPD a KSČM. Plus bývalý disident Marek Benda z ODS, což se dá pochopit snad jen jako pozdní výtrysk sametové velkorysosti." Dodává, že: "Většina členů výboru si prostě opravdu myslí, že poslanec dnes klidně může během prezidentské kampaně dehonestovat jednoho z kandidátů těmi nejhoršími nálepkami, aniž by mu za to měla hrozit sankce.... ...mohl být ovlivněn výsledek prezidentských voleb." Nějak zapomíná, kterak kde kdo dehonestoval nejhoršími nadávkami prezidenta a prezidentského kandidáta Miloše Zemana právě, aby ovlivnil výsledek prezidentských voleb. A činí tak dodnes v přesvědčení, že výsledek demokratické volby je irelevantní.

"Konkrétně že Ondráček mohl koncem loňského roku označit textaře a podnikatele Michala Horáčka za veksláka a spolupracovníka komunistické StB...", píše Štětka. Hystericky si klade řečnickou otázku: "Tak takhle se dnes řadový občan jako pan Horáček domůže spravedlnosti proti kastě chráněné poslaneckou imunitou? Takovou svobodu projevu má chránit imunita?"

Jako správný presstitut si nevidí do huby, neboť všichni víme, jak presstituti útočí podle objednávky, pokynů zhora či pro vlastní potěšení na kohokoli. A nejde o to, že by nás pravdivě informovali, ale právě o to, aby poškozovali vybrané osoby a znevýhodňovali je v politické či jiné soutěži. Nevím, že by se na novináře vztahovala nějaká imunita. Měli by být za své jednání do důsledků odpovědní, ale tak tomu není. Proti špinění ze strany presstitutů neexistuje reálná obrana. Mám s tím bohaté zkušenosti.

Proč? Protože, když je zažalujete nemusí dokazovat své tvrzení, jen se odkáží na ochranu svého "zdroje". Svým zdrojem jsou zřejmě skoro vždy oni sami. Dalším problémem je, že jejich advokát placený redakcí poukáže na to, že článek schválil vedoucí vydání, který měl pověření od zaměstnavatele, tedy novinář za sviňárny, pod nimiž je podepsán, není odpovědný, je tředa žalovat redakci. Prokážete-li nepravdivost, protože proti logice presstitut "chránící zdroj" nic prokazovat nemusí, nemáte vůbec vyhráno, protože musíte dokázat, že vás lživé nařčení ekonomicky poškodilo. Máte-li například jako poslanec stálý plat, který vám prokazatelně kvůli novinářské sviňárně nebyl snížen, pak soud žádnou újmu neshledá a poškozený zaplatí soudní výlohy včetně drahého advokáta najatého redakcí. 

Tato praxe beztrestnosti lživých tvrzení novinářů je naprosto nepřijatelná a je nutno ji změnit. Je tedy od pisálka Štětky (nomen omen) vrchoná drzost kritizovat poslaneckou imunitu vztahující se na výroky v Parlamentu (při vší její spornosti) a skromě zapomínat na na smrdutý kanál médií.

Nelíbí se mi ani argumentace Stanislava Grospiče (KSČM), který poukázal na stanovisko Ústavního soudu, podle kterého musí "politicky exponované osoby snést větší veřejný tlak". Lživá nařčení kohokoli nelze označit jako přijatelný "větší veřejný tlak". Politici nemají mít žádná privilegia, ale není důvod, proč by měli mít postavení beztrestně fackovaných panáků. Je nutno prosadit změnu zákona a trvat na potrestání konkrétního novináře za lež, tedy tvrzení, které nemůže doložit. Trest i za morální újmu musí být tak vysoký, aby odstrašoval. Jestli to za něj zaplatí redakce, to už je lhostejné. 


Jak je to s Horáčkem doopravdy, to neumím rozhodnout , ale dobře si pamatuji, že za minulého režimu sice nebyla pracovní povinnost, ale byla povinnost prokázat legální zdroj příjmu. Lidé žijící z nelegálních příjmů tak proto často byli v "invalidním důchodu", aby měli čas na svoje aktivity. Nový režim, v němž se legální zdroj příjmů prokazovat nemusí, mnohé zázračně uzdravil.

Horáček je mimořádně talentovaný textař. To však pro politika není relevantní kvalifikace. Jeví se mi jako člověk křivý a nemohu sdílet jeho názory. Proto bych ho nevolil. Ať ho volí ti, kterým se líbí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.09.2018 21:20

Co nejsnáze prozradí manipulaci s fakty, je personifikace. (Viník je určen a vybrán, jako fackovací panák). Vyhlédnutá osoba je za vše špatné v republice zcela zodpovědná. Za jejími zády se tak skryje tisíce grázlů, kteří rozkrádají při veřejných zakázkách, ani poledne nedrží. Nemá cenu se neustále vracet k případům masivní masmediální manipulace, kdy dotyční byli "novináři" obžalovaní z masívních trestných činů, aniž bylo přihlédnuto k presumpci neviny. "Informátoři, zdroje"zcela selhali v případě JUDr. Bárty. Verze obžaloby bez soudu byla smetena ze stolu výpověďmi několika desítek svědků. JUDr. Bárta byl zcela zproštěn všech obvinění. To již náš "sobodný" tisk nezveřejnil. Jaksi se to nehodilo k předešlému obrazu padoucha. Až sem je to příběh, o němž se dají psát krimi bestselery a každý, komu by byla podstato tohoto příběhu vysvětlena, by to chápal. (Simple story). Co ale následovalo...? Investigativci, kteří zmanipulovali jeho příběh náhle, nečekaně zbohatli. Jaroslav Kmenta si nechal postavit za několik milionů vilu v Nymburku, solidně ji vybavil a koupil skvělé autíčko. Kdosi mocný mu musel platit za to, že Bártu odstřelí. To také učinil. Nevím, jak jeho "Superguru" šel na dračku, Vm ale, že jeho zdroj ho zásobil chaotickou změtí takových senzačních odhalení, až se z Kmenty stal multimilionář. Kdo mu asi tu jeho spanilou jízdu zaplatil...? Ale ano. Určil nám viníka všeho zlého, k čemu došlo v naší zemičce. To, že se za jeho zády kryli kmotři, megazloději rozkrádající stovky miliard korun, našim hrdým invastigativcům nějak ušlo. Suma, kterou obdržel Kmenta a jeho parta byla hřejivá natolik, že hra na spravedlnost v naší zemi zcela přehodila výhybky. ...Ing. Alena Vitásková se musela obhájit sama. Investigativci nikde...a pokud, pak by ji nejraději viděli s koulí na noze. Nikdo z těch, kteří manipulovali s veřejným míněním nebude riskovat, že by se znelíbil těm, kdo ztučněli jeho konto. A proto s nadšením budeme platit něco přes 800 miliard korun za fotovoltaiku, když Ing. Vitásková zachránila rozdíl sumy, jdoucí přes bilion korun. Nikdo, kdo by jí mohl být nápomocen, si pálit prsty nebude. Viníci, kterých se chtějí kmotři zbavit, jsou personifikováni. Toho se dopouští pouze mafie a ti, kteří chtějí být za zády veřejně pranýřovaných inkognito. ......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.09.2018 20:25

Marek Benda nebyl žádný disident.Tím byl jeho otec a tohoto prosadil do vrcholové politiky,kde sedí v parlamentu hned od voleb 1992 bez nějaké přestávky.Svůj akademický titul získal za podivných okolností na Západočeské univezitě v Plzni.K jeho cti zase musím podotknout,že svůj nezasloužený titul nepoužívá.Rychetského ústavní soud není soudem ústavním,ale soudem podle potřeby Rychetského.Za něho přijde další a celá fraška,zvaná ústavní soud,bude pokračovat.Poslanci odhlasovali,že mohou být ústavní činitelé uráženi a hrubě napadáni prolhanými novináři či údajnými umělci.A opět to vyšlo od notorika Havla,který zkazil všechno,na co sáhl.Pokřivená morálka politiků je také jeho dílem.Tak si užíváme neúcty ke státním symbolům a politikům,kteří nejsou dost korektní podle představ dotyčných lhářů.


 
Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Zatímco od nás okupantští Sověti ze srpna 1968 dávno odešli, Turecko v tajnosti v srpnu 2019 přepravilo do okupované části severního Kypru 42 tanků Leopard 2A4. Stroje německé výroby se nachází jen deset kilometrů od Nikósie, metropole Kyperské republiky. Informoval o tom turecký server Ahval s odvoláním na řecká média.

Poslední domácí zprávy