• Úterý, 21. květen 2019
 • Svátek má Rukojmí Monika

Navážení se do osobností oceňovaných prezidentem působí jen uboze
Počet návštěv: 1031

Navážení se do osobností oceňovaných prezidentem působí jen uboze

Libor Čermák Článek od Libor Čermák

Také jste si všimli, jak se mnozí "pražskokavárníci" začínají opět navážet do osobností, které se chystá ocenit prezident republiky Miloš Zeman k 28. říjnu? Typickým příkladem je Michal David. Ale určitě bychom mohli pokračovat.  

Současný pan prezident republiky Miloš Zeman bude opět oceňovat osobnosti k 28. říjnu. Dělali to tak i jeho předchůdci. A dělá to i on. Vždyť osobnosti, které celý život pracují pro náš národ, včetně těch, kteří milionům lidí rozdávají radost, je dobré ocenit. Ale mnozí "pražskokavárníci" si zřejmě řekli, že když se je chystá ocenit právě Miloš Zeman, že by se měli do nich navážet.

Osobně se tedy domnívám, že z nich mluví jen závist. Že někdo oceněný je a někdo zatím ne. Nic jiného. To, že někdo dokázal už tolik, že si zaslouží ocenit prezidentem republiky, to přeci není nic, za co by ho měl někdo kritizovat. Jen to stále ještě pořád dokazuje čecháčkovské pořekadlo "...aby sousedovi ta koza co nejdříve chcípla".

Pokud někdo prezidentem republiky 28. října oceněný nebude, a že je nás v republice většina, tak to hovoří o dvou věcech. Buď stále ještě nedokázal tolik, aby si to ocenění prezidentem zasloužil. V tom případě se musí snažit dál. Anebo nejspíš nemá dostatečný morální kredit. Například, že pan prezident neoceňuje lidi, kteří se do něj navážejí? Já bych to na jeho místě dělal také. Jsem totiž přesvědčen, že v tomto případě by ta ocenění jiných měla na takové lidi působit hlavně výchovně. A pokud se i přesto dál někdo, kdo si takové ocenění zatím nezaslouží, bude strefovat do lidí oceněných, nebo dokonce do oceňovatele, tak o něm nemůžu prohlásit nic jiného, že zkrátka působí uboze.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jindřich Hegr

Jindřich Hegr

09.10.2018 20:44

Pane Majevský, vy jste tak neobyčejně jednoduchý, že jste mne až rozesmál. Opravdu nemám, co bych vám na vaše blábolení odpověděl. Dal jste mi pár nálepek, tak, jak to demokrati dělají, za jiné názory. Jste opravdovým svazákem a čest vaší práci. Nic slušnějšího mne v tuto chvíli nenapadá.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.10.2018 20:22

Pan Hegr asi chtěl tu vilu sám,že ho to tak irituje.Nehledě k tomu,že tady žádný komunistický svaz mládeže neexistoval.David udělal to samé,co řada jiných koumesů,kteří nezaplatili ani korunu a získali obrovský majetek v miliardách.To ovšem panu Hegrovi nevadí.David dělá hudbu,která je asi pro mladou generaci dostatečně přitažlivá,jinak by neměl se svou hudbou tak dobré výsledky.Nenávist vůči němu se datuje spartakiádou 1985,kdy jeho muzika byla vybrána na spartakiádní cvičení a řada skladatelů to nedokázala unést.Já zase pochybuji o rozumu pana Hegra.Jeho příspěvek je veden buď závistí,nebo nenávistí.Ale je to jeho názor,má na něj právo.


 
Jindřich Hegr

Jindřich Hegr

09.10.2018 15:05

Prosím, abyste nezevšeobecňoval. Já jsem vcelku hrdým voličem pana Zemana a přesto mne vyznamenání Michala Davida uráží. Člověk, který si za hubičku, přes Komunistický svaz mládeže, pořídil vilu po emigrantech a byl tím nejbrutálnějším propagátor socialismu, si prostě takové vyznamenání nezaslouží. O jeho hudbě ani psát nechci, protože je to jen konzumní zboží. Stejně, jako třeba rohlíky. Zkrátka a dobře, pochybuji že ho pan prezident chce opravdu vyznamenat za zásluhy. On chce jen provokovat jemu nepřející hlupáky z kavárny. Což by bylo naprosto v pořádku, kdyby to bylo vyznamenání Miloše Zemana. Ale vyznamenat ho prezident České republiky, opravdu nemá. V žádném případě. Toť můj názor.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Vážený pane Langu. Jsem potěšen a ze srdce Vám děkuji, že jste ještě před volbami ukázal občanům pravou tvář ODS. Jsem rád, že se našel někdo, kdo nablblým spoluobčanům poodkryl roušku tajemství demokracie, podle mustru ODS. Inu takto si představujete demokracii??? Přesně bylo tímto potvrzeno, že ODS je stranou, která postupuje dle dikce doktríny Thomase Barnetta z roku 2000.
Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou. A protože její volební téma byla a je tolik „citlivá“, týkající se přijetí 50 ti dětských sirotků nejspíš ze Sýrie, kteří se mají nacházet v Řecku, ale ještě nebyli nalezeni, nadále hraje na city a počítá s naivitou lidí, že ji masivně podpoří ani ne tak v hledání sirotků, jako že jí dají hlas ve volbách.

Poslední domácí zprávy

                                Oběsit je ho třeba!

Oběsit je ho třeba!

Koho? No přece poslance Ondráčka. Tak my – myslím vláda a většina našich demokratických politických stran děláme vše možné, abychom...