• Čtvrtek, 21. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Lenka

Příští jaro nás čekají nejdůležitější volby v příštích několika letech
Počet návštěv: 2344

Příští jaro nás čekají nejdůležitější volby v příštích několika letech

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Děkuji všem našim příznivcům a voličům za práci a podporu v senátních a komunálních volbách. Nyní máme přes 150 zastupitelů ve 111 městech a obcích, především v krajských a větších městech. A hned dobrá zpráva – SPD bude součástí vládnoucí koalice v prvním velkém městě – je to středočeské Kladno. A další jednání s SPD právě probíhají a rýsuje se účast dalších našich zastupitelů přímo ve vedení měst či obcí, abychom se mohli maximálně zapojit do práce pro občany v prosazování našeho programu. Držte nám palce!

Letošní senátní a komunální volby byly naše premiéra v této oblasti politiky a jako jediná parlamentní strana jsme dosud zkušenosti v této oblasti neměli, takže naši kandidáti šli do těchto voleb velmi často bez předchozích politických zkušeností. V řadě případů jsme také tuto nováčkovskou daň zaplatili. Přesto jsme v řadě krajských a bývalých okresních městech uspěli a naši kandidáti se prosadili do místních zastupitelstev. Budeme pokračovat v přípravě dalších osobností pro senátní a komunální politiku a zúročíme tak získané zkušenosti pro naší další práci. Ještě před dvěma dny SPD neměla jediného komunálního politika. Výsledek voleb je dobrý základ pro další práci a zde Vás chci požádat o podporu a spolupráci.

Komunální volby ukázaly na naše slabé místo – SPD je silné celostátní hnutí se silnými všeobecně známými celostátními tématy, které aktivně řešíme, ale zatím málo pracujeme s lidmi a pro lidi v obcích. Samozřejmě je to logická dětská nemoc našeho hnutí, protože existujeme pouhé tři roky a nemáme zatím na komunální úrovni vyprofilované osobnosti, jelikož jsme se dosud práce v obecních zastupitelstvech neúčastnili. SPD původně vzniklo před třemi lety jako hnutí, které má principiálně celostátní a dalo by se říct i celoevropský program. Nejsme klasická partaj napojená na obecní a městské rozpočty, na obecní politiku a boj o moc na radnicích.

To je na jednu stranu fajn, ale je vidět, že ostatní parlamentní partaje, které se všechny do jedné již na komunální úrovni pohybují několikáté volby, umí voliče v obecních volbách oslovit konkrétními místními osobnostmi lépe. To je úkol pro naše nové zastupitele pro příští volby, aby se před občany také postupně vyprofilovali.

Příští jaro nás čekají nejdůležitější volby v příštích několika letech – volby do Evropského parlamentu. Protože jsme součástí EU, tak je Evropský parlament místo, odkud bychom společně s dalšími vlasteneckými stranami mohli nastartovat změnu a nápravu bruselské byrokracie, která Evropu potápí nejen nesmyslnými směrnicemi, ale hlavně sebevražednou promigrantskou a protievropskou politikou. Komunální volby nám ukázaly, že nesmíme usínat na vavřínech, ale musíme zabrat ještě víc než dosud. Musíme, protože to za nás v tom Bruselu nikdo z řad eurohujerů nevybojuje.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.10.2018 21:03

Politická strana, hnutí mají být vyprofilovaná. K orientaci voličů slouží směřování politického subjektu. Kdo volí ANO, volí vítače i odmítače, probruselské síly i národovce. Zkrátka: Co jiná ves, to jiný pes. Lidé od takového hnutí, partaje očekávají všecko. Dříve nebo později to dopadne tak, jako když se do zelí zamíchají švestková povidla. Každý očekává to své, které může být v příkrém rozporu s míněním někoho druhého, který bezbřehé hnutí volil s opačnými pocity. Je důležité vědět do čeho jdeme. (Někdo si omrkne i krematorium, aby věděl, co ho tam čeká). Takže je to jako s botami. Ty jsou přece pro všechny, ale liší se tvarem i velikostí. ...Hnutí SPD má velkou voličskou základnu. Na sociálních sítích v anketách jasně převálcuje všechny partaje. I Vaše preference, kdy čtenáři v anketách hodnotí popularitu hnutí, patříte k favoritům. Podle mého názoru nezbývá těm, kteří se Vás chtějí zbavit nic jiného, než systematické podrazy. Ne nadarmo se říká - důvěřuj, ale prověřuj. Ti, co dnes u nás zpevňují mosty pro tanky NATO se jistě vynasnaží, aby Vás vymazali z politického spektra. Máme též "skvělou" armádu, která za nás bojuje v Afghánistánu a je nasazena na ruských hranicích. Už z toho plyne, že karty jsou rozdány opět o nás bez nás. Do tohoto světa stvořeného z podvodu a lži je těžko zasáhnout. Cizí moc dělá vše pro to, abychom svou svébytnost zcela pozbyli. Milý Tomio, Vaše naděje a optimismus vychází z toho, že máte dojem, že jsme sami, jedineční na našem písečku. Není tomu tak. Vždy v dějinách jsme byli středobodem zájmu cizích uchvatitelů. Uchování české státnosti se stává iluzí. Jsme pouhým trumfem v ruce cizí velmoci. Ta o nás hraje. Její zájmy jsou nadřazeny těm naším, vlasteneckým. Naším nebem hřměly motory sovětských Migů, dnes jsou to stíhačky aliance. Z tohoto pohledu se nic nezměnilo. Jsme de facto nepřetržitě okupováni. Jednou z Východu, podruhé ze Západu. Na Ukrajině vyvolal Západ válku mezi slovanskými národy a může se chlubit úspěchem. Rozstřílená města, kde žili převážně etničtí Rusové a přes deset tisíc mrtvých v tomko Pentagonem vyvolaného konfliktu. Po této cílevědomé akci se Slované začali vzájemně vyvražďovat na přání amerických sponzorů slovanské vzájemné nenávisti. Tento experiment prošel. Deset tisíc mrtvých je úspěchem těch sil, které se nás snaží vyvraždit. Genocidu máme provést sami na sobě. Slovanská vzájemnost je torpedována. Musíme se nenávidět. Poláci by nejraději zlikvidovali Rusy, Ukrajinci jsou určeni k vraždění ruského etnika na území Ukrajiny. Válka probíhá s podtextem, že zavražděné dítě nedoroste v bojovníka. Proto je preventivně stříleno do jeslí i škol. Tam rostou záškodníci amerických zájmů. V této politické situaci se nyní nacházíme. Najít východisko z labyrintu a vládnout podle našich představ, kdy jsme plánovitě zataženi do války s Ruskem, je nesmírně obtížné. .......Mějte se hezky. druhé ze Západu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.10.2018 19:54

Nelze se divit,že výsledky SPD v komunálních volbách jsou v podstatě nulové,když partaj je řízena centrálně z Prahy.Je otázkou,zda ústředí vůbec bere ohled na požadavky organizací mimopražských.


 
Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Jaký je rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek oligarchů, co si za rok vydělají dohromady víc, než přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá…?

Tak si nalijme čistého vína, jak se praví na jihu Moravy. Jaký je tedy rozdíl mezi diktaturou proletariátu a diktaturou pár desítek nechutně bohatých oligarchů, co si nakradli tolik, že si za kalendářní rok vydělají dohromady víc, než na oněch dvanáct měsíců přes tři miliardy chudých lidí planety. Kdo koho víc oškubavá, která pak z těch výše jmenovaných diktatur…?

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

Jan Padych: Byznys a takové ty jemnosti

 Před čtyřiadvaceti lety, šestý rok po sametové revoluci. Kdekdo zkoušel podnikat v rámci svých možností. Někomu to šlo, někomu vůbec. Ani já jsem nezůstal stranou a také jsem přiložil ruku k dílu. A to nejednou. Nicméně zrovna tento příběh by jako rada pro začínající podnikatele zcela určitě neobstál.

Poslední domácí zprávy