• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Děkuji všem
Počet návštěv: 1334

Děkuji všem

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Děkuju voličům, kteří mi dali svůj hlas. Jsem překvapen, že po Žižkově a Vinohradech žijí přes dva tisíce lidí, kteří si myslí, že v politice jsou důležité názory a ne umělý image, a kteří cítí, že v dnešní době jde o důležité věci a ne pouze o moralistická hesla. A v rámci republiky je nás určitě stokrát víc.

Děkuji mnoha podporovatelům a dobrovolníkům, kteří odvedli fantastický kus práce v ulicích mezi lidmi. Jsem rád, že se nám společně podařilo být vidět a slyšet s postoji, které by jinak moc prostoru nedostaly. Určitě se tahle práce zužitkuje a rozhodně v ní budeme pokračovat, svět kolem nás nám přece není lhostejný.

Díky i všem ostatním voličům, kteří volili mé konkurenty a mají pro to své důvody. A všem, co juchají nad tím, že jsem nepostoupil do druhého kola (v což jsem tedy zrovna nedoufal), přeji jejich radost, já rád lidi bavím. A ty (i mimo senátní obvod 26), kteří jsou z mého výsledku snad smutní, můžu ujistit, že já smutný nejsem, protože svou misi v těchto volbách považuji za užitečnou a prospěšnou. Nejen kvůli tomu, že podařilo maximálně zpropagovat důležitá témata a postoje, ale také kvůli vzkazu, který jsem chtěl dát: nemusíme každý souhlasit s každým, ale rozdíly by nám neměly bránit ve spolupráci tam, kde se shodneme. Čekají nás další utkání.

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

11.10.2018 21:38

Většina lidí věří, že komunální volby se týkají pouze těch, kdo kandidují v určitých okrscích, městských částí a budou se tak starat o svou obec, městskou čtvt. Tak jednoduché to ale není. Vše má svůj přesah do všeobecného politického dění. To, že v Praze zabodovali Piráti se dá přičíst počítačovým hrám, kterým holduje mládež. Ja zajímavé, že strana s tak důvěryhodným názvem jako Piráti má podporu i koaliční potenciál k dohodě s potencionálními stranami. Tím se stávají Piráti důvěryhodným, vyhledávaným politickým subjektem pro strategické vyjednávání o spolupráci. Piráti jsou především aktivisti, kteří svým působením spíše odčerpávají na své aktivity peníze ze státního rozpočtu, než aby patřili mezi přispěvatele svých zdaněných peněz do státního rozpočtu. Praha v žádném případě nepotřebuje aktivisty, ale zkušené a úspěšné manažery. Také jsem byl mladý a snil o lepším světě. Odpostme mladým voličům jejich Piráty. Horší je to s těmi, kteří se s nimi začali paktovat. SPD a její program bylo třeba zastavit na komunální úrovni. Se vzdělanci z SPD a lidmi s celoživotními zkušenostmi nikdo jednat nebude. Vytvoří se umělé společenské klišé stvořené z pomluv. Musíme počítat s tím, že na základě volebních výsledků bude ještě zesílena kampaň prozi našemu hnutí, ale i prezidentovi. Doba, kdy ještě bylo možné hlásat, že se svým politickým odpůrcem nesouhlasím, ale udělám vše pro to, aby i jeho názor zazněl v politické diskuzi, dávno pominula. Přišlo kádrování. Byl vydán seznam zakázaných webových deníků. SPD patří mezi třídní nepřátele. A tím se přesunujeme k celostátní platformě. Je vykreslen obraz nepřítele. Tajné služby se pokaždé vynasnaží vymazat Tomia Okamuru z politického dění. Sice se opakuji, ale je třeba zdůraznit, že 60% podporovatelů Tomiovy prezidentské kandidatury se nedokázalo správně podepsat...! Dále nám mainstreamem bylo sděleno, že vykradl stranickou pokladničku. ˇUtoky se stupňují. Lidé co nežijí v Praze kandidovali za Prahu. Myslíte si, že jsou na vině hlupáci, co se nedovedou podepsat, podnikatel Okamura, co si potřebuje nakrást z peněz, co získalo hnutí za procenta hlasů při volbách...? Ten útok je masivní a do jisté míry zničující. Je totiž třeba zabránit referendům o čemkoliv, co se týká našeho (pro)evropského směřování i otázce souhlasu většiny občanů s NATO. A to už je hlídáno cizí "demokratickou" velmocí, která to zkrátka nepřipustí. Nepodcenila ani současné volby, které se zdánlivě tykaly pouze měst a vesnic. Čím více oslabená z toto všeho SPD vyjde, tím hůře bude shánět potřebné hlasy i v důležitějších volbách. O to jde především. Hnutí SPD je vystaveno soustavnému tlaku sil, které v naší zemi zpevňují mosty pro přejezdy tanků aliance. USA si Drang na Osten v žádném případě vzít nenechá. Kdo se tomuto militaristickému zločinu čestně postaví, skončí dříve nebo později hůř, než špatně. Je to ve státním zálmu cizí velmoci. Čeká nás povinné zpevňování mostů, rozhodně ne referendum o EU a NATO. .......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.10.2018 20:11

Špatný obraz v mediích zkrátka dělá svoje.Většina národa nemyslí.


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Poslední domácí zprávy