• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Připravte si peněženky, EU rozhodla o snížení emisí u aut
Počet návštěv: 1082

Připravte si peněženky, EU rozhodla o snížení emisí u aut

František Matějka Článek od František Matějka

Vítejte u našeho dalšího dílu seriálu, ve kterém překládáme dění v Evropské unii do lidštiny. EU letos 9. října rozhodla, že nám všem sáhne opět hluboko do kapes pro další peníze.

Rozhodla totiž o razantním snížení emisí u aut o 35 % do roku 2030. Teď je potřeba připomenout slova bývalého šéfa Evropské komise Junckera z roku 2013. Cituji: ‚Na něčem se dohodneme, necháme to ležet a čekáme, co se stane. Pokud nikdo nezapříčiní rozruch, protože většina lidí nerozumí tomu, co bylo rozhodnuto, pokračujeme krok za krokem, dokud není cesty zpět.‘ To je skvělé přiznání.

Přesně z téhle kategorie je to aktuální rozhodnutí Evropské unie. Politici s podíly v dotovaných firmách na obnovitelné zdroje nejdřív lobbovali a bojovali proti oteplování planety. Jenže pak do toho hodili vidle někteří jiní odborníci tím, že jde o přirozený cyklus oteplování a ochlazování Země. Politici museli změnit strategii, protože by jim vyschl penězovod. No a teď už neříkají ‚boj proti oteplování‘, teď říkají ‚boj proti lidmi způsobené změně klimatu‘. A přesně na taková politická rozhodnutí se tahají peníze z našich kapes bezkonkurenčně nejlíp.

Opírají se přitom o zprávy Mezinárodního panelu OSN pro změnu klimatu. To zní fantasticky! Měly byste ale vědět, že tam vždycky seděli lidé, kteří měli obchodní vazby na těžaře a produkci fosilních paliv. Teď mají a jedou v dotovaných projektech tzv. obnovitelných zdrojů a zároveň vydělávají, aby to nebylo málo, na klimatických burzách s povolenkami. Všechno to nakonec zaplatíme my občané na faktuře každý měsíc za energii. No a teď nově budeme ještě skrze dotace některým lidem poskytovat naše peníze na nákup jejich nových elektromobilů, přestože většina z nás si je pravděpodobně nebude moct nikdy dovolit.

No a přesně tohle je mimo jiné také Evropská unie. Nechtějí, abyste začali přemýšlet a nedejbože rozumět tomu, co a proč dělají.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2018 20:07

Když jste si odhlasovali buzeraci Brusele,udělali jste to dobrovolně.Nikdo vás k tomu nenutil,jen jste nechtěli vidět následky.Nakonec nám volby prozradily,že se o následky stejně nikdo opět nezajímá.Letecká doprava je mimo snižování emisí.Posranci EP,komisaři(odkud ten název vzali?)EK a podobných institucí leteckou dopravu používají nejvíce a na pozemní přepravu jim stačí elektromobily.Víc než 100 km se po zemi nepřepravují.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

13.10.2018 18:46

A co letecká a námořní doprava ? Na ty se to snižování nebude vztahovat !


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy