• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Zúčtování, aneb levice podělala, co mohla. Co je mýtus a co skutečnost??? Je Babiš skutečně takový parchant jak se s oblibou říká??
Počet návštěv: 2365

Zúčtování, aneb levice podělala, co mohla. Co je mýtus a co skutečnost??? Je Babiš skutečně takový parchant jak se s oblibou říká??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Ty časy, kdy pravici a levici dělila skutečně silná dělící čára a kdy na politické úrovni hrály stěžejní roli ideologické rozpory jsou už dávno pryč. Značná část rozdílů byla setřena takzvanou komercionalizací politiky. Důsledkem tohoto vývoje se politické subjekty staly pro občana-voliče málo čitelné, či nevýrazné. Bohužel některé i vyčpělé a prázdné, což je především doména ČSSD a docela hrdě ji sekunduje KSČM.

          Co se týče politiky ČSSD, tak ta byla odjakživa poměrně nestabilní a již od dob první republiky byla zvyklá kupčit. Nesklouzla však nikdy do pozice lidovců, kde bylo odjakživa spousta zrádců, kolaborantů a udavačů-viz období před druhou světovou válkou a během ní a totéž se opakovalo za vlády KSČ. Komunisté započali ztrátu své tváře po roce 1961, kdy byla v ústavě zakotvena vedoucí úloha KSČ ve společnosti. Od této doby lze datovat postupné vzdalování se dělnické třídě která byla lůnem komunistů.Zásadní zvrat nastal po roce 1989. Vznikla nástupnická organizace po KSČ s názvem KSČM avšak ta se defacto vzdala své podstaty-Marxismu. Následkem vykořeňování Marxismu se komunistická strana stávala a stává stále prázdnější. Ideologické vzdělávání krom samouků neexistuje. Tyto procesy dovedly komunistickou stranu prakticky do komerční sféry mezi ostatní politické subjekty.

          Co se týká ČSSD, tak tuto bych já osobně nechal klidně zaniknout. Sociálně demokratickou politiku totiž nedělá a navíc je s ní spojena spousta kriminálních deliktů, podvodů a tuneláží. Ostatně úplně stejně je na tom ODS, která má lví podíl na rozkradení republiky a to za přispění lidovců. KSČM má ještě jakousi šanci, avšak pouze za předpokladu sebereflexe, restrukturalizace a značných personálních změn. Domnívám se však, že tyto kroky budou velmi obtížné, neb jsem toho názoru, že Vojtěch Filip a jeho klika jsou lidé dobře financovaní pravicí a že mají stranu dovést k postupnému rozkladu a zániku. Vývoj strany za posledních 15 let tomu nasvědčuje.
 
          Jistě by vás zajímalo jak si představuji ony personální změny. Řeknu to natvrdo. Lidé jako Filip, Kováčik, Dolejš, Lankašová, Marková, Kohlíček a mnozí a mnozí další nemají ve straně vůbec co dělat. Takové patří vyhodit ze strany až na smetiště dějin. To nejsou komunisté-to jsou konjunkturalisté a sběratelé funkcí. Samozřejmě, že úpadkem strany není vinen pouze Vojtěch Filip. Svůj díl viny nesou všichni komunisté a to tím, že nejsou schopni rozpoznat jestli jimi zvolení zástupci vedou stranu komunistickým směrem. To je však důsledek absence ideologické přípravy kádrů. Projevuje se dozajista i to /dostalo se k mým uším/, že dle dílčích informací jsou údajně sjezdy strany manipulovány. Svou vinu má dozajista i soudruh Skála, ale i já osobně, i když už několik let nejsem členem KSČM.
 
           Je zřejmé, že záchrana strany bude složitým procesem, ale neuděláme li razantní řez, tak dopadneme jako komunisté na Slovensku. Nyní záleží skutečně na těch skalních, aby pozvedli prapor a vrátili stranu tam kam patří. Jistě oběti budou, ale bez toho to nejde. Je nutné ten náš vlastní chlév konečně vykydat. Již mnohokráte jsem říkal, že strana se musí vrátit ideologicky zpět ke kořenům a na tomto základě započít svůj restart. Nelze totiž dobře politicky fungovat, když by komunistická politika setrvávala na současném stylu politiky, kdy středem zájmu jejího nejužšího vedení je kupčení s posty na magistrátech, dozorčích radách a ve sněmovně. To nás totiž s voliči sbližovat nebude!!!
 
           Velmi důležitým faktorem propadů levice a komunistů je i ekonomický vývoj v zemi. Velmi těžko budou kohokoliv oslovovat levicová či komunistická témata, když nezaměstnanost je 3%, minimální mzda se zvyšuje, důchody se zvedají atp. Navíc hnutí ANO jež není politickou stranou přejalo mnoho levicových témat a světe div se-dokáže je naplňovat a to se bohužel nedá říci o ČSSD ani o KSČM, přičemž jak ČSSD, tak KSČM měli daleko více času prosadit se než ANO. Přijde mi pak hloupé říkat o Babišovi, že je parchant. On dokázal, že má vůli plnit své sliby a zbytečně to neokecává. Já vím, že není čistý, ale na straně druhé-existuje vůbec čistý politik??? Hnutí ANO přetáhlo spoustu levicově smýšlejících voličů a to mu máte za zlé??? Vždyť si za to levice i komunisté mohou sami a to skrze své neschopné, kariéristické a konjunkturalistické vedení. Nebo mi chcete tvrdit, že Sobotka, Hamáček,Filip, Dolejš, Paroubek jsou špičkoví politici??? Ale kdež-jen vychcánci to jsou a jen tlouct hubou umějí, ale SKUTEK-UTEK.
 
           Řekl bych, že KSČM má poslední šanci na svou záchranu. Řekl bych, že nyní už musíme riskovat. Ztratit už více nemůžeme-můžeme jen získat. Vyzývám proto tímto radikální křídlo komunistů ke svržení Vojtěcha Filipa a jeho doživotní vyloučení ze strany a spolu s ním odstranit všechny jeho poskoky. Vyzývám k návratu k tradičním hodnotám Marxismu - Leninismu a ukončení jakékoliv tolerance vlády třídních nepřátel. Naším cílem nejsou teplá a dobře placená teplá místečka. Naším cílem je spokojený národ, jenž bude žít v bezpečí a sociálních jistotách. Naším cílem je zlikvidovat vylhanou demokracii a vylhanou svobodu. Skuteční komunisté-DO ULIC.
 
Ram.
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.10.2018 20:13

I u komunistů platí,že nejdůležitější jsou koryta.Tak,jak to platí i v ostatních partajích.Žádnou smlouvu,která by ukazovala nějaké závazky i druhé strany,nikdo z KSČM nezveřejnil.Takže se jedná o přikyvování někomu,kdo je potřebuje teď,momentálně.Až je nebudou potřebovat,zase se na ně každý razdvatři.Svobodní jsou jenom hubou a svými koryty,které mají zajištěny po dobu své existence v parlamentu.Ty dostali proto,aby drželi hubu a co nejméně překáželi.Socani jsou na tom ještě hůř a vůbec to nechápou.Obě partaje vedou samostřední jedinci a členstvo jim k tomu ještě tleská.Proto ani jedné není pomoci!


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

14.10.2018 18:52

Je mi líto, ale KSČM pomoci není. Bylo by, kdyby nastal sjezd, který by všechny zakonzervované rádoby komunisty z ÚV vypráskal železnými tyčemi. Jenže tohle nehrozí, ti staršího věku jako já, kteří se na to už nemohli dívat to vzdali a odešli z řad strany, která programově zradila své ideály, střední generace skoro není a mladé staří aparátčíci uštěkají. Schválně si přečtěte, co mi napsali Dobrý den, i když jsme nevážení, přesto si dovoluji odpovědět na Váš e-mail ohledně žádosti o vyloučení z KSČ(M) Pokud máte problém s případnou podporou vlády ČR, je to prozatím pouze otázkou vyjednávání. Politika je, jak jistě víte, věcí dosáhnutí možného. Byli jsme 29 let v izolací a nyní máme šanci prosadit část našeho programu. Proč bychom to neudělali? Do politiky jsme šli proto, abychom lidem zlepšili život. KSČM sice umožní vznik vlády, nikoliv však její trvalou podporu. Pokud tedy hnutí ANO nebo ČSSD navrhnou zákon, se kterým nebudeme souhlasit, tak ho zkrátka nepodpoříme. Protože nebudeme koaličním partnerem, tedy ani členy vlády, můžeme být v rozhodování svobodní. To je ta naše výhoda. s pozdravem Čest práci PhDr. František Černohorský vedoucí oddělení pro řízení stranické práce ÚV KSČM No nekopli byste ho do prdele? A voliči jim to právem spočítali.


 
Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...