• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Alena Vitásková: Justiční omyl, nebo úmysl! Mlč, skloň hlavu a mlč…
Počet návštěv: 600

Alena Vitásková: Justiční omyl, nebo úmysl! Mlč, skloň hlavu a mlč…

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Když Vám bez důvodů zavřou mámu do vězení s ostrahou, když se pak Nejvyšší soud jednoznačně vyjádří v obdobném případě, že se nejedná o trestní čin a vy jen bezmocně hledíte na neštěstí nevinně vězněných a zoufalství jejich rodin. Když nechcete poslouchat rady známých: „ Mlč, tebe se to netýká. Mlč, není doba na hrdinství. Mlč, seď tiše v koutě a hlavně na sebe neupozorňuj. Mlč, mlč, skloň hlavu…a mlč!“

Nemohu mlčet, musím se ptát? Jak dlouho budeme mlčet a necháme si zavřít třeba i mámu, která nás vychovala a nic nezákonného neudělala?

Svět je nebezpečné místo, ne pro ty, kteří dělají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.  (Albert Einstein)

Světské soudy vynáší někteří soudci, za pomocí státních zástupců. Úmyslně uvádím za pomocí státních zástupců, protože mnohá zdůvodnění rozsudků jsou téměř přepisem obžaloby, nechci přímo uvést ctrl c - ctrl v.

Úsměvný, vlastně tragikomicky působil výrok státního zástupce Mgr. Radka Mezlíka u jednoho odvolacího soudu, když dehonestoval názor prof. Jelínka (pozn. profesor Jelínek je uznávaný expert v oblasti trestního práva, děkan trestního práva na právnické fakultě Karlovy univerzity Praha).

Dehonestace profesora, nějakým magistrem, byť by to byl státní zástupce, mě jen utvrdila, v jakém úpadku se společnost nachází.

Znovu jsem si zopakovala, dobře vám tak profesoři, proč necháváte u zkoušek projít kdejakého pitomce. Vždyť oni nemohou být způsobilí vykonávat světskou spravedlnost, být spravedliví. Vždyť určitě neznají rozdíl mezi těmito dvěma slovy. Stejně tak neznají co je mravnost a nemravnost, mravní a nemravné normy chování, či morálka. Malý lexikon o tom, co tato slova znamenají, naleznete v pětidílné „Úvaze o správném poznání a mravném žití“  od JUDr. Oldřicha Heina.

Ing. Alena Vitásková

předsedkyně IAV

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2018 20:15

Tady se projevuje právě to tolik vzývané vzdělání.Stačí mít nějakou funkci a už to sice vzdělaného,ale neskonale hloupého,opravňuje ke kritice.A ještě k tomu vzdělaný pitomec svou pitomost dává veřejně najevo.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.10.2018 18:24

Váš boj s mafiemi nebyl marný. Čeká Vás vysoké státní vyznamenání z rukou našeho pana prezidenta Miloše Zemana. Gratuluji Vám k osobní odvaze a věřím, že při jednání s panem prezidentem najdete cestu, jak dále bojovat s chobotnicí. Držím Vám palce a přeju co nejvíc životní pohody. Ať Vás neopouští elán a chuť se prát. Díky Vám za to, že jste měla odvahu bojovat se zločinci, kteří chtěli zcela bezohledně zbohatnout o bilion korun z našich daní. Děkuji za sebe a za nás za všechny, kterým jste zachránila velké peníze. Ať Vás provází Štěstena!......Mějte se hezky.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy