• Pátek, 16. listopad 2018
  • Svátek má Rukojmí Otmar

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty.
Počet návštěv: 2090

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

„Prezident nazývá věci pravými jmény, jak je jeho zvykem,“ říká k výrokům Miloše Zemana směrem k Romům nezařazený senátor Jaroslav Doubrava. A vyzývá, aby o vyloučených lokalitách mluvili ti, kdo byli přímo na místě. Podstatu vidí ve vzdělávání. Kdo neposílá děti do školy, neměl by dostávat sociální dávky. Upozornil také, že tamní malé děti jsou od malička vedené ke způsobu života na příspěvcích či sociálních dávkách od státu. Kluk z páté třídy učitelce suverénně řekne, že se bude živit dávkami...

Jaký je váš pohled na výsledek senátních voleb? A jak se domníváte, že se bude vyvíjet situace kolem senátních klubů a nezařazených kandidátů – sám jste jedním z nich?

Já se přiznám, že z výsledku voleb do Senátu velkou radost nemám, protože se obávám, že se Senát Parlamentu ČR přiklání někam jinam, než by měl. Příchod takových lidí, jako jsou Jiří Drahoš nebo Marek Hilšer, což je velká neznámá, výstraha, že Senát bude směřovat jinam. Já bych chtěl mít možnost ověřit si a pokud k tomu příležitost bude, tak se Drahoše zeptat. Informace, které o něm putují na internetu – pokud jsou pravdivé, a já se obávám, že pravdivé jsou – tak by takový člověk v Senátu zasedat neměl. Jen to ukazuje, že pražské myšlení je jiné, než to „venkovské“.

Na internetu se toho objevila spousta. S čím máte s JIřím Drahošem konkrétní problém?

Jednak mám neustále na očích debatu s nynějším prezidentem Zemanem, kdy Drahoš měl v uchu sluchátko, a myslím, že čekal na nápovědu. Problém mám samozřejmě s vyjadřováním jeho někdejších kolegů o tom, jakým způsobem publikoval a tak dále. Pokud bude příležitost, tak se na to kolegy poptám.

Pokud jde o to zařazení do klubů, jde o to, že jsem byl vlastně od šestého tohoto měsíce mimo republiku a vrátil jsem se dnes. Nemám zatím informace o tom, jak probíhají jednání, jak to vypadá, kolik je nás nezařazených, protože nemám informace a k těm se dostanu po neděli.

Psali jsme:

Jak vnímáte výroky, které náš prezident Miloše Zeman pronesl směrem k romské komunitě? Jak vnímáte od hlavy státu takovou razanci v tomto tématu?

Ani v nejmenším nepřeháněl a jak je u něj zvykem, nazývá věci pravými jmény a proti jeho vyjádřením nemám nejmenší výtky. Mluví se o cikánech a já se neobávám používat tento výraz, používám ho běžně. Mluví se o nich jako o nepřizpůsobivých, což je pěkná hloupost, protože naopak my jsme ti nepřizpůsobiví. Oni se velmi rychle přizpůsobili těm ideálním podmínkám, které jsme pro ně my nepřizpůsobiví vytvořili. Pokud cikáni, kteří pracují, prezidentovi posílají fotografie, nesmírně si jich vážím. Jeho výpad byl určitě proti těm, kteří akorát chodí, natahují ruce a považují práci za nejstrašnější způsob obživy, takže to bylo určitě myšleno směrem k těm, kteří nevědí, co to práce je a ani se s tím nechtějí seznámit.

Prezident také v podstatě prohlásil, že devadesát procent Romů nepracuje. Na to však neexistují žádné statistiky, a když mu přicházely právě snímky pracujících Romů, poděkoval za fotografie těch deseti procent, jež pracují. Jaký je podle vás reálný odhad?

Je to jeho osobní odhad. Když se podívám na svůj volební obvod nebo na Mostecko, na Janov, mám někdy pocit, že ten jeho odhad devadesáti procent je vůči nim ještě velmi shovívavý. Dnes se už nemohou vymlouvat, že by nesehnali práci, nebo že by neměli možnost pracovat, kdyby pracovat chtěli. Kdysi jsem při jednání výboru požádal příslušnou náměstkyni na úrovni vlády, aby se přijela podívat do mého volebního obvodu, když mluvila o tom, že je problém sehnat kvalifikované pracovníky. Pozval jsem ji s tím, že ji provedu těmi lokalitami, o kterých mluvím, a uvidí, že ten odhad zase tak špatný nebyl.

Tomu čelil v nedávném pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ten prohlásil, že jedním z klíčových řešení celé situace je skutečně vzdělávání. Souhlasíte s tím? Nebo co je největší problém?

S tím musím souhlasit. Mrzí mne, že jsem v pořadu nemohl být, paní Jílková mne také zvala. Tím, že je budeme vozit zadarmo oproti ostatním do školy a budeme je zvýhodňovat, to nebude řešit problém. Problém je v tom, že pokud některý z nich získá trochu vzdělání, tak se vyčleňuje z komunity pryč, nechce s ní mít nic společného a to je problém, protože oni by právě měli mít zájem na tom, aby ta komunita pracovala.

Moje manželka pracovala kdysi ve škole, a když měl v páté třídě kluk zameškaných tři sta hodin, učitelka se ho zeptala, čím se bude živit, když nebude umět psát a počítat? Okamžitě vypálil, že ze sociálních dávek. Od malička jsou vedení k takovému přístupu. Myslím si, že by velmi pomohlo sáhnout jim na prostředky, které dostávají. Nechodí děti do školy? Nedostaneš přídavky, jenom existenční minimum. Tohle kdysi fungovalo a nevidím důvod, proto by to nemohlo fungovat dále. Přijdou na úřad pro sociální dávky, začnou tam řvát a vědí, že čím více budou řvát, tím více dávek dostanou. Tak je k ničemu nedonutíme, kromě natahování rukou. My jsme takoví dobráci, že jim platíme pití, kouření a kdeco. Vím o několika případech, kde na tom byli tak žalostně, že museli dostávat další a další dávky a přitom je nosili rovnou do automatů a podobně.

Možná by bylo jednodušší, než tohle všechno povídání, docílit, aby zákony platily pro všechny stejně. Jak pro nás, tak aby platily i pro ně, což se týká i lidí na sociálních dávkách. Podívejte se, kolik bílých lidí nejde pro sociální dávky, protože se v podstatě stydí. I když pozor, dnes už nejde pouze o výhradní věc cikánů. Podívejte, jakým způsobem dokážou zdevastovat byty a nikdo se jich neptá, jak je možné, že je zničili. Nikdo po nich nechce náhradu za to, aby zdevastovaný byt dávali do pořádku a oni postupně devastují celé domy. Stát je tak blahosklonný, že nakonec poskytuje obcím prostředky na zlikvidování takových baráků a cikáni za velkého vyřvávání, jak špatně bydlí, dostávají další byty.

Podívejte se na případ žloutenky v Ústí nad Labem. Hromady odpadků, které vyhazují přímo z okna. Město platí miliony za odvezení odpadu, který vyhazují a dál běžně pokračují ve vyhazování odpadků z okna ven i v době, kdy se tam ten marast po nich nakládá. Co ale vyřvávají, v jakých podmínkách žijí? Kdo tam ten bordel naházel? Na to se musím logicky ptát. Jich se ale nikdo neptá. Tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

Podívejte se na to, jakým způsobem se navíc vůči cikánům chová ombudsmanka Šabatová, která velmi intenzivně vystupuje na jejich ochranu, přitom nezná poměry a v podstatě o té problematice nic neví, což dokázala i tím, že se sice přijela podívat do Janova, ale vůbec se neobtěžovala tím, aby se tam přišla podívat. Pokud podává zprávu o komunitě, chci, aby ji podávala na základě zjištěných zkušeností, a ne na základě svého domnění.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

22.10.2018 23:11

Nic neukazuje víc na pokrytectví a darebáctví politiků, kteří nejdříve zakáží provádět statistiku některých věcí a pak oponentům vyčítají, že nečerpají ze statistik. Mám pocit, že na tohle mysleli už při tvorbě těch svých svinských zákonů. A neplatí to jen o těch cikánských, rasových a pod. Platí to i o zákonech o exekuci, napadení veřejné osoby atd., atd. Když člověk vidí tenhle svinský stát, musí si říci: zlatí komunisti.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2018 20:34

Pravda v současné době není vítána.Nepotvrzuje to,co se nám snaží vnutit naši presstituti,totiž korektnost.Od korektnosti se odvíjí požadavky LBGT a dalších menšin,jako jsou feministky a podobná havěť.Vznik a podpora těchto úchylek má společného jmenovatele.Tím jsou USA.Že pak mají mnoho následovníků je pochopitelné díky těm vlezprdeníkům,co neznají nic jiného než "skvělé USA".Tito zabedněnci ani netuší,že si kopou sami sobě hrob.


 
Vrah Srbů s Němkou, alias Mutter Merkel - Dar od Alláha, v Notre-Dame umístili kosovskou vlajku a Thaci seděl na čestné tribuně za kancléřkou Merkelovou, prezident Srbska Vučić musel do kouta, klečet na hrachu

V Notre-Dame umístili kosovskou vlajku, Thaci seděl na čestné tribuně za kancléřkou Merkelovou, prezident Srbska Vučić musel do kouta, klečet na hrachu

Na nedělních pařížských oslavách konce první světové války 11. listopadu 2018 Srbsko ponížili, píše na svém webu v komentáři srbský provládní deník Politika. V katedrále Notre -Dame umístili organizátoři kosovskou vlajku a zatímco kosovský prezident Hasim Thaçi seděl na čestné tribuně hned nad německou kancléřkou Angelou Merkelovou...

17, listopad 1939 - 9 poopravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmídy

17. listopad 1939 - 9 poopravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmíd

Letošní 17. listopad měl rovněž všechno perfektně načasované do tohoto období. V roce 2014 to napřed byly červené karty proti Miloši Zemanovi, tentokrát to byly demonstrace za demisi Andreje Babiš jako mafiána, který jako zlý muž vláčí svého syna mafiánskými způsoby po světě. Útok probíhal ve chvíli, kdy je Babiš v Palermu na Sicílii, kde má sídlo sicilská mafie Cosa Nostra. To zní doslova jako klišé. Už zase cizí moc útočí na premiéry české vlády, už opět mají padat jejich hlavy...

Nacistická svoloč zničila 1 200 synagog, 7500 židovských obchodů a podniků; při pogromu bylo zabito na 100 Židů a přes 30 tisíc jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů Dachau, Buchenwald a Sachsenhausen

Nacistická svoloč zničila 1 200 synagog, 7500 židovských obchodů a podniků; při pogromu bylo zabito na 100 Židů a přes 30 tisíc jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů Dachau, Buchenwald a Sachsenhausen

V noci z 9. na 10. listopadu 2018 uplynulo přesně 80 let od židovského pogromu známého jako Křišťálová noc. Nacisté pod záminkou odplaty za atentát na Ernsta von Ratha, který pracoval na německém velvyslanectví v Paříži, vyostřili protižidovská opatření.

Poslední domácí zprávy

OBDOBÍ HONŮ ...

OBDOBÍ HONŮ ...

Je podzim, období honů. Lovit se dá kdejaká zvěř, od čtyřnohé havěti až po majestátní medvědy (i když ty jen do klece, nebo s uspávacím...