• Pondělí, 17. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Adolf

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty.
Počet návštěv: 2372

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

„Prezident nazývá věci pravými jmény, jak je jeho zvykem,“ říká k výrokům Miloše Zemana směrem k Romům nezařazený senátor Jaroslav Doubrava. A vyzývá, aby o vyloučených lokalitách mluvili ti, kdo byli přímo na místě. Podstatu vidí ve vzdělávání. Kdo neposílá děti do školy, neměl by dostávat sociální dávky. Upozornil také, že tamní malé děti jsou od malička vedené ke způsobu života na příspěvcích či sociálních dávkách od státu. Kluk z páté třídy učitelce suverénně řekne, že se bude živit dávkami...

Jaký je váš pohled na výsledek senátních voleb? A jak se domníváte, že se bude vyvíjet situace kolem senátních klubů a nezařazených kandidátů – sám jste jedním z nich?

Já se přiznám, že z výsledku voleb do Senátu velkou radost nemám, protože se obávám, že se Senát Parlamentu ČR přiklání někam jinam, než by měl. Příchod takových lidí, jako jsou Jiří Drahoš nebo Marek Hilšer, což je velká neznámá, výstraha, že Senát bude směřovat jinam. Já bych chtěl mít možnost ověřit si a pokud k tomu příležitost bude, tak se Drahoše zeptat. Informace, které o něm putují na internetu – pokud jsou pravdivé, a já se obávám, že pravdivé jsou – tak by takový člověk v Senátu zasedat neměl. Jen to ukazuje, že pražské myšlení je jiné, než to „venkovské“.

Na internetu se toho objevila spousta. S čím máte s JIřím Drahošem konkrétní problém?

Jednak mám neustále na očích debatu s nynějším prezidentem Zemanem, kdy Drahoš měl v uchu sluchátko, a myslím, že čekal na nápovědu. Problém mám samozřejmě s vyjadřováním jeho někdejších kolegů o tom, jakým způsobem publikoval a tak dále. Pokud bude příležitost, tak se na to kolegy poptám.

Pokud jde o to zařazení do klubů, jde o to, že jsem byl vlastně od šestého tohoto měsíce mimo republiku a vrátil jsem se dnes. Nemám zatím informace o tom, jak probíhají jednání, jak to vypadá, kolik je nás nezařazených, protože nemám informace a k těm se dostanu po neděli.

Psali jsme:

Jak vnímáte výroky, které náš prezident Miloše Zeman pronesl směrem k romské komunitě? Jak vnímáte od hlavy státu takovou razanci v tomto tématu?

Ani v nejmenším nepřeháněl a jak je u něj zvykem, nazývá věci pravými jmény a proti jeho vyjádřením nemám nejmenší výtky. Mluví se o cikánech a já se neobávám používat tento výraz, používám ho běžně. Mluví se o nich jako o nepřizpůsobivých, což je pěkná hloupost, protože naopak my jsme ti nepřizpůsobiví. Oni se velmi rychle přizpůsobili těm ideálním podmínkám, které jsme pro ně my nepřizpůsobiví vytvořili. Pokud cikáni, kteří pracují, prezidentovi posílají fotografie, nesmírně si jich vážím. Jeho výpad byl určitě proti těm, kteří akorát chodí, natahují ruce a považují práci za nejstrašnější způsob obživy, takže to bylo určitě myšleno směrem k těm, kteří nevědí, co to práce je a ani se s tím nechtějí seznámit.

Prezident také v podstatě prohlásil, že devadesát procent Romů nepracuje. Na to však neexistují žádné statistiky, a když mu přicházely právě snímky pracujících Romů, poděkoval za fotografie těch deseti procent, jež pracují. Jaký je podle vás reálný odhad?

Je to jeho osobní odhad. Když se podívám na svůj volební obvod nebo na Mostecko, na Janov, mám někdy pocit, že ten jeho odhad devadesáti procent je vůči nim ještě velmi shovívavý. Dnes se už nemohou vymlouvat, že by nesehnali práci, nebo že by neměli možnost pracovat, kdyby pracovat chtěli. Kdysi jsem při jednání výboru požádal příslušnou náměstkyni na úrovni vlády, aby se přijela podívat do mého volebního obvodu, když mluvila o tom, že je problém sehnat kvalifikované pracovníky. Pozval jsem ji s tím, že ji provedu těmi lokalitami, o kterých mluvím, a uvidí, že ten odhad zase tak špatný nebyl.

Tomu čelil v nedávném pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ten prohlásil, že jedním z klíčových řešení celé situace je skutečně vzdělávání. Souhlasíte s tím? Nebo co je největší problém?

S tím musím souhlasit. Mrzí mne, že jsem v pořadu nemohl být, paní Jílková mne také zvala. Tím, že je budeme vozit zadarmo oproti ostatním do školy a budeme je zvýhodňovat, to nebude řešit problém. Problém je v tom, že pokud některý z nich získá trochu vzdělání, tak se vyčleňuje z komunity pryč, nechce s ní mít nic společného a to je problém, protože oni by právě měli mít zájem na tom, aby ta komunita pracovala.

Moje manželka pracovala kdysi ve škole, a když měl v páté třídě kluk zameškaných tři sta hodin, učitelka se ho zeptala, čím se bude živit, když nebude umět psát a počítat? Okamžitě vypálil, že ze sociálních dávek. Od malička jsou vedení k takovému přístupu. Myslím si, že by velmi pomohlo sáhnout jim na prostředky, které dostávají. Nechodí děti do školy? Nedostaneš přídavky, jenom existenční minimum. Tohle kdysi fungovalo a nevidím důvod, proto by to nemohlo fungovat dále. Přijdou na úřad pro sociální dávky, začnou tam řvát a vědí, že čím více budou řvát, tím více dávek dostanou. Tak je k ničemu nedonutíme, kromě natahování rukou. My jsme takoví dobráci, že jim platíme pití, kouření a kdeco. Vím o několika případech, kde na tom byli tak žalostně, že museli dostávat další a další dávky a přitom je nosili rovnou do automatů a podobně.

Možná by bylo jednodušší, než tohle všechno povídání, docílit, aby zákony platily pro všechny stejně. Jak pro nás, tak aby platily i pro ně, což se týká i lidí na sociálních dávkách. Podívejte se, kolik bílých lidí nejde pro sociální dávky, protože se v podstatě stydí. I když pozor, dnes už nejde pouze o výhradní věc cikánů. Podívejte, jakým způsobem dokážou zdevastovat byty a nikdo se jich neptá, jak je možné, že je zničili. Nikdo po nich nechce náhradu za to, aby zdevastovaný byt dávali do pořádku a oni postupně devastují celé domy. Stát je tak blahosklonný, že nakonec poskytuje obcím prostředky na zlikvidování takových baráků a cikáni za velkého vyřvávání, jak špatně bydlí, dostávají další byty.

Podívejte se na případ žloutenky v Ústí nad Labem. Hromady odpadků, které vyhazují přímo z okna. Město platí miliony za odvezení odpadu, který vyhazují a dál běžně pokračují ve vyhazování odpadků z okna ven i v době, kdy se tam ten marast po nich nakládá. Co ale vyřvávají, v jakých podmínkách žijí? Kdo tam ten bordel naházel? Na to se musím logicky ptát. Jich se ale nikdo neptá. Tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

Podívejte se na to, jakým způsobem se navíc vůči cikánům chová ombudsmanka Šabatová, která velmi intenzivně vystupuje na jejich ochranu, přitom nezná poměry a v podstatě o té problematice nic neví, což dokázala i tím, že se sice přijela podívat do Janova, ale vůbec se neobtěžovala tím, aby se tam přišla podívat. Pokud podává zprávu o komunitě, chci, aby ji podávala na základě zjištěných zkušeností, a ne na základě svého domnění.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

22.10.2018 23:11

Nic neukazuje víc na pokrytectví a darebáctví politiků, kteří nejdříve zakáží provádět statistiku některých věcí a pak oponentům vyčítají, že nečerpají ze statistik. Mám pocit, že na tohle mysleli už při tvorbě těch svých svinských zákonů. A neplatí to jen o těch cikánských, rasových a pod. Platí to i o zákonech o exekuci, napadení veřejné osoby atd., atd. Když člověk vidí tenhle svinský stát, musí si říci: zlatí komunisti.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2018 20:34

Pravda v současné době není vítána.Nepotvrzuje to,co se nám snaží vnutit naši presstituti,totiž korektnost.Od korektnosti se odvíjí požadavky LBGT a dalších menšin,jako jsou feministky a podobná havěť.Vznik a podpora těchto úchylek má společného jmenovatele.Tím jsou USA.Že pak mají mnoho následovníků je pochopitelné díky těm vlezprdeníkům,co neznají nic jiného než "skvělé USA".Tito zabedněnci ani netuší,že si kopou sami sobě hrob.


 
Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...  z toho vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Anální Šámalová bude šílet presstitutskou radostí; Hongkong 15. června 2019 oznámil, že odloží schvalování zákona o vydávání osob podezřelých z trestného činu, oznámila správkyně Hongkongu Carrie Lamová. Legislativní návrh vyvolal masové protesty, neboť by umožnil vydávat provinilce i do komunistické pevninské Číny. Již svolaná demonstrace se ale v neděli stejně uskutečnila...

Poslední domácí zprávy