• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Merkelová odchází, Kurz nastupuje…
Počet návštěv: 834

Merkelová odchází, Kurz nastupuje…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Je téměř idiotské tvrdit, že Angela Merkelové přinesla Evropě stabilitu a mír. Za podporu násilného puče ke svržení demokraticky zvoleného prezidenta Janukovyče by se naopak západní představitelé měli odpovídat před Mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. Občanská válka, kterou Západ vyvolal a která boří na východní části Evropy je trestuhodná.

Ale budiž stalo se. Mělo být poraženo Rusko a to je dnes v geopolitickém smyslu světovou velmocí, bez které se jen těžko odvíjejí a rozhodují události v podbřišku Evropy Blízkém východě.

Ukrajina - a říkal jsem to od počátku - je rozvrácenou zemí a spravedlivě. Ten výsledek si zasloužila. A je nepochybné, že z hlediska západních velmocí kromě USA Merkelové Německo nese hlavní vinu.

Porážka Západu v Ukrajině je profylaktická. Těch válek, které Západ po roce 1989 zahájil, bylo tolik jako nikdy dříve. I proto Západ a Evropa, která poslouchala Merkelovou jako uhranutá, musí být poražen. Prostě: Už žádnou válku.

Evropa potřebuje mír.

Zatímco Merkelová válku proti Rusku z hlediska hráčů Evropy odstartovala a právem by jí to měl někdo spočítat, Sebastián Kurz chce most s Ruskem a mír.

Jistě, není jediný: Zrušit sankce chtějí dnes také Italové a přibývá zemí, které si říkají : …. A to je jako budeme držet ještě 20 let?

Ale Kurz dnes zároveň jako kancléř Rakouské republiky prohlásil, že Rakousko nepřijme pakt OSN o migraci, protože podle Kurze ohrožuje suverenitu země.

V každém případě, kromě ruské otázky, migrační otázka je tou, kterou dramaticky vyvolala svou Willkomenpolitik Angela Merkelová a která drtivě a mnohostranně Evropu mění.

Mimochodem, byl to právě Sebastian Kurz, který jako „pouhý“ ministr zahraničních věcí Rakouska drze proti vůli Merkelové zastavil balkánskou cestu…

Nastává čas přestat poslouchat německé kancléře či francouzské prezidenty. Neumí zpravidla zvládnout situaci ani ve svých zemích a mnohé se jim bortí.

Naopak střední Evropa, ač často Bruselem napadána, je daleko stabilnější.

Proč se v jistém pomyslném okruhu nevracet k tomu, zda Středoevropská unie v tom nejširším pojetí, blížícím se bývalým hranicím Rakouska –Uherska, ovšem tolerantně a inteligentně, by neměla být myšlenkovým motorem Evropy. Francie ani Německo už na to nemá. Mladý Kurz určitě ano.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

02.11.2018 12:14

Merkelová pokazila všetko čo mohla - zelená enegia, migrácia, brexit, cenzúra internetu. Je dobré, že je preč. Chovala sa ako politička strany zelených a nie ako konzervatívna politčka. Ale nie je už príliš neskoro pre Nemecko? http://www.epshark.cz/clanek/1165


 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.11.2018 21:02

Chce to jediné.Zrušit celou EU a začít nanovo od základů.Pouze na ekonomické spolupráci a ne na politickém základě.EHS přece také dobře prosperovalo,než přišel nějaký idiot s nápadem,vytvořit evropský superstát.To,co šlo udělat na americkém kontinentě,nelze udělat v Evropě.Zde jsou v platnosti národnostní potřeby a sjednocení,které ničí národní státy,vždy po čase narazí na odpor.Čím déle bude trvat EU,tím horší následky budou po jejím rozpadu.Za vším stojí Německo,které přes veškerá prohlášení chce jenom jedno.Vládnout v Evropě.Válkou to nešlo a tak se to provede přes evropský superstát.Se stejným koncem.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

01.11.2018 19:15

Zrovna včera Kurz prohlásil, že se Rakousko nepřipojí k podpisu Migračního paktu, který se má konat 11. prosince v Marrakéši. A dnes v tom samém smyslu vystoupil Babiš - ..."neopisuj, Bureš ...!" Královna převaděčů - německá kancléřka, dnes navštívila po 4 letech Ukrajinu, před kterou prý stojí bolestivé reformy... Ukrajinský fašismus se ale blbým Němcům předkládá v médiích jako vypjatý nacionalismus.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy