• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Alena Vitásková : Otevřený dopis ministrovi spravedlnosti
Počet návštěv: 647

Alena Vitásková : Otevřený dopis ministrovi spravedlnosti

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Vážený pane ministře Kněžínku, V dřívější době jsem vás žádala o schůzku a rovněž jsem vás informovala o nestandartních jednáních NSZ Pavla Zemana. Nyní se opětovně na Vás obracím, jako na nejvyšší autoritu v justici – ministra spravedlnosti s tím, že jste plně zodpovědný za stav justice v České republice. Nejen někteří státní zástupci vyrábějí konstrukce zločinu, ale rovněž soudy soudí stejné, nebo lépe řečeno obdobné kauzy velmi rozdílně, což považuji v demokratické zemi za nemožné. 

Kauzy kolem solárních elektráren, vydání licencí koncem roku 2010 a následné obnovy řízení, nároky na podporu atd. Popíšu Vám dvě kauzy. V té první se jednalo o elektrárnu patřící do skupiny ČEZ, v té druhé o elektrárnu patřící soukromému podnikateli.

První elektrárna ČEZu nebyla dokončena ze 6/7 a dostala licenci. Nedokončenost kontrolovala SEI a dala v té době pokutu ČEZu ve výši 800 tis. Kč za to, že elektrárna nebyla dokončena a licence byla vydána. Zaměstnanec ERÚ zkušený pracovník Ing. Vítek zastavil obnovu řízení s odůvodněním, že k obnově není důvod. Jednoznačná prokázána škoda v desítkách milionu korun. Mgr. Vítek odsouzen k podmíněnému trestu.

Druhá elektrárna patřící soukromému podnikateli (nikoliv skupině ČEZ) byla dokončena s nedodělky cca 60 tis. Kč (investiční náklady 1,3 mld. Kč). Obdržela licenci 31. 12. 2010 a dle platné legislativy a Cenového rozhodnutí ji náležela podpora po splnění další podmínky po nabytí licencí. Tudíž ze zákona ji náležela podpora ve výši roku 2011, nikoliv 2010. Tuto podporu také od OTE a.s. dostává. Ing. Michaela Schneiderová obnovu řízení zastavila s důkladným zdůvodněním. Ing. Schneiderová odsouzena k nepodmíněnému trestu a odpykává si 7-mi letý trest ve věznici s ostrahou ve Světlé nad Sázavou s peněžitou pokutou čtvrt milionu korun, přestože jí žádné obohacení nebylo prokázáno a škoda nevznikla. NS svým usnesením ze dne 7Tdo 753/2018-63 v dovolání ohodnotilo zastavení obnovy řízení u pana Vítka, že se nejedná o trestní čin a s velkou pravděpodobností bude zproštěn. Žádám Vás, pane ministře, abyste se celou záležitostí zabýval a bezodkladně se zasadil o přerušení trestu pro paní ing. Michaelu Schneiderovu, do rozhodnutí NS, ke kterému se dovolala. Jmenovaná je vězněna ve smýšleném procesu, či její trest vyplývá z hluboké neznalosti zákonů jak žalobce, tak soudců. 

Nestaňte se spoluviníkem při justiční „vraždě“ Michaely Schneiderové. Každý z nás může být odsouzen, přestože nic nespáchal. Pokud by Vás to jednou potkalo, tak věřte, pane ministře, že každý strávený den ve vězení bude i pro Vás, jako muže, zcela nepředstavitelný! Závažný zločin zneužití pravomoci úřední osoby může dohonit kohokoliv z nás, navíc když, někteří státní zástupci správní řád a zákony neznají. Ing. Michaela Schneiderová je ve vězení již sedmý měsíc a nic nezákonného neprovedla. V příloze Vám postupuji pro přehled tabulku srovnání činů, za které byli výše jmenování trestání. Zároveň vám postupuji Usnesení Nejvyššího soudu.

S pozdravem Ing. Alena Vitásková v.r.

Předsedkyně Institutu AV

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
petr táborský

petr táborský

07.11.2018 16:27

Trestní stíhání si v ČR "de jure" nelze objednat,ale "de facto" ano,jak se hojně děje.


 
Jan Petr

Jan Petr

07.11.2018 11:32

----Najděte nahé dívky ve svém okolí zde : Huit.Re/Divky


 
Richard Hercl

Richard Hercl

06.11.2018 22:37

STRUČNÉ a výstižné, lépe bych to nenapsal, za 100 bodů, pane P.Majevský !


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy