• Pondělí, 17. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Adolf

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině
Počet návštěv: 1179

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině

Ivan David Článek od Ivan David

Občas slýcháme, jaké máme povinnosti. My prý máme povinnosti a závazky, ale ne my, to oni se nabídli, že budou sloužit cizí moci. To oni věří, že je tato cizí moc udrží u moci v naší zemi. O to jde. Dříve se tomu říkalo normalizace nebo protektorát. Protektor, je ten kdo chrání, v tomto případě chrání svoji kořist proti konkurenci. Dnešní protektoři nejsou jiní. Ani dnešní kolaboranti nejsou jiní. Je to stále stejná verbež.

Uplynulo pár dní od chvíle, kdy se do vlasti vrátili vojáci v kovových rakvích. Hodní chlapci, kteří se nechali navléci nejdříve do českých a pak do německých uniforem. Byli zabiti teroristy. Za války se našim teroristům říkalo partyzáni. Jejich partyzánům se dnes říká teroristi.

A naši politici zase mluvili o tom, že se prý v písku Afganistánu bojuje o Prahu. Proti terorismu. Je to prý jako když se v roce 1936 bojovalo o Prahu u Madridu. Ale to je lež.

O Prahu se proti terorismu bojuje úplně jinde. V Sýrii a na Ukrajině. A proto jsme dnes tady, před Velvyslanectvím Ukrajiny. Je to ale úplně jiný druh terorismu. Nebojuje se proti domorodcům s lehkými zbraněmi, kteří využívají znalosti domácího terénu a sympatií místního obyvatelstva. Ti jsou na naší straně, a my jsme na jejich straně. Bojuje se proti terorismu armád vyzbrojených těžkými zbraněmi, tanky, raketami a letectvem. Proti státnímu terorismu. To světová mocnost s pomocí loutkových režimů bojuje s Ruskem o Rusko. O jeho nerostné bohatství, o jeho vliv, o jeho spojenectví s Čínou. O dominanci ve světě a proti hrozbě přerodu světa v multipolární. Bojuje se proti ustavení nové rovnováhy sil. Proti světu, kde nebude „America first“, ale jen jednou z nemnoha prvních.

Prý jsme protievropští. Ne, my máme Evropu rádi, proto jsme proti válce v Evropě.

Ano, na východní Ukrajině se bojuje o Prahu, bojuje se tam totiž nejen za Lugansk a Doněck, bojuje se tam i o Vídeň nebo Řím, bojuje se tam za Varšavu a proti Varšavě, bojuje se tam proti třetí světové válce, bojuje se tam proti poslední světové válce.

Bojuje se tam statečně. Kromě tohoto ocenění proto musíme tamním obráncům proti státnímu terorismu vyjádřit svůj dík!

Ivan David

Autor tento text přednesl 5. listopadu na shromáždění proti válce na Donbasu před Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2018 20:55

Útočník bude vždy domácí odpor vykládat jako teroprismus.Ten ovšem sám vytváří svým vpádem na cizí území.Domácí jsou přímo povinni se postavit na odpor,ne jako Češi sehnout hlavu a sloužit okupantům.Naši vojáci jsou v Afghanistanu vnímáni jako okupanti,proti nimž je třeba bojovat.Politici tvrdí,že se tam bojuje za Prahu,což je klasická politická lež.Tam se bojuje za americké zájmy a čeští politici dokazují,čí zájmy jsou pro ně bližší.Zda zájmy cizích mocností,nebo zájem národa.Z organizace NATO se stala organizace teroristická,jednající i proti své zakládající listině.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

07.11.2018 19:13

Nekde u "Soukupu" nekdo (kdopato) rekl, ze hlavni je bojovat proti terorizmu. Kdysi pan David Hilbert rekl, "predpokladejme, ze jedna a jedna jsou tri a ja vam dokazu, z komina letaji carodejnice". Za nemcu byli partyzani zvani bandiy, takze, kdo a proc je nekdo terorista? Je to jak za nemcu, nekoho onalepkujeme jako teroristu. No, ale nezabyvame se tim, co je za tim. Proste pojmem jsme vsechno vyresili. Pokud vsak nepochopime, co za tim pojmem stoji, tak se nic nevyresi. Pokud se nejvyssi ustavni cinitel holedba tim, ze je ekonom a vsemu rozumi, tak je dobre, aby si predstavil, ze je, se skalpelem v ruce, nad pacietnten se zanetem slepeho streva. Dneska v CT "informovali", ze FB v Indii vznikly problemy a exodus "roumingu" v dusledku komunikace na FB. No, ale, podle vseho, si jen okoli precetlo, co ti nekteri zamysli. To nasim strelenym klarkam nedoslo. A pan pres by mel premyslet o tom, co rika. Ne jen exhibovat (sam ped sebou).


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.11.2018 12:08

PS: O Donbasu bylo na tomto serveru napsáno již mnoho. Napadená města jihovýchodní Ukrajiny, jejich obyvatelé, nemají jinou možnost se bránit, než než nasazením všech bojeschopných mužů k obaně svých domovů, svých blízkých. I muži, kterým je přes šedesát, šli do boje s mezinárodně organizovanou provokací, kdy byli použit k účelu provokace vůči RFi ukrajinští hajlující neonacisti. Ukrajina je dnes jedinou zemí světa, kde nejsou zakázány nacistické symboly, svastika. Na Ukrajině vlály vlajky "Třetí říše" s hákovým křížem a je uctíván Bandera. V rámci "Drang nach Osten" je dovoleno všechno. Ukrajinské nacistické záškodníky školí američtí instruktoři. Neonacistický prapor AZOV je dnes profesionální součást budoucí vyhlazovací mašinérie vedené USA. Též Pravý sektor je pod západním vedením, velením. Upozorňuji ty, kteří by si rádi přihřáli svou protiruskou polívčičku, že podpora neonacistů je u nás trestná v plném rozsahu. Policie má právo demonstraci na podporu nacistů rozprášit silou a její vůdce postavit před soud. Čekají je vysoé tresty odnětí svobody. ...JP.


 
Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...  z toho vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Anální Šámalová bude šílet presstitutskou radostí; Hongkong 15. června 2019 oznámil, že odloží schvalování zákona o vydávání osob podezřelých z trestného činu, oznámila správkyně Hongkongu Carrie Lamová. Legislativní návrh vyvolal masové protesty, neboť by umožnil vydávat provinilce i do komunistické pevninské Číny. Již svolaná demonstrace se ale v neděli stejně uskutečnila...

Poslední domácí zprávy