• Neděle, 24. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Gabriel

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině
Počet návštěv: 914

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině

Ivan David Článek od Ivan David

Občas slýcháme, jaké máme povinnosti. My prý máme povinnosti a závazky, ale ne my, to oni se nabídli, že budou sloužit cizí moci. To oni věří, že je tato cizí moc udrží u moci v naší zemi. O to jde. Dříve se tomu říkalo normalizace nebo protektorát. Protektor, je ten kdo chrání, v tomto případě chrání svoji kořist proti konkurenci. Dnešní protektoři nejsou jiní. Ani dnešní kolaboranti nejsou jiní. Je to stále stejná verbež.

Uplynulo pár dní od chvíle, kdy se do vlasti vrátili vojáci v kovových rakvích. Hodní chlapci, kteří se nechali navléci nejdříve do českých a pak do německých uniforem. Byli zabiti teroristy. Za války se našim teroristům říkalo partyzáni. Jejich partyzánům se dnes říká teroristi.

A naši politici zase mluvili o tom, že se prý v písku Afganistánu bojuje o Prahu. Proti terorismu. Je to prý jako když se v roce 1936 bojovalo o Prahu u Madridu. Ale to je lež.

O Prahu se proti terorismu bojuje úplně jinde. V Sýrii a na Ukrajině. A proto jsme dnes tady, před Velvyslanectvím Ukrajiny. Je to ale úplně jiný druh terorismu. Nebojuje se proti domorodcům s lehkými zbraněmi, kteří využívají znalosti domácího terénu a sympatií místního obyvatelstva. Ti jsou na naší straně, a my jsme na jejich straně. Bojuje se proti terorismu armád vyzbrojených těžkými zbraněmi, tanky, raketami a letectvem. Proti státnímu terorismu. To světová mocnost s pomocí loutkových režimů bojuje s Ruskem o Rusko. O jeho nerostné bohatství, o jeho vliv, o jeho spojenectví s Čínou. O dominanci ve světě a proti hrozbě přerodu světa v multipolární. Bojuje se proti ustavení nové rovnováhy sil. Proti světu, kde nebude „America first“, ale jen jednou z nemnoha prvních.

Prý jsme protievropští. Ne, my máme Evropu rádi, proto jsme proti válce v Evropě.

Ano, na východní Ukrajině se bojuje o Prahu, bojuje se tam totiž nejen za Lugansk a Doněck, bojuje se tam i o Vídeň nebo Řím, bojuje se tam za Varšavu a proti Varšavě, bojuje se tam proti třetí světové válce, bojuje se tam proti poslední světové válce.

Bojuje se tam statečně. Kromě tohoto ocenění proto musíme tamním obráncům proti státnímu terorismu vyjádřit svůj dík!

Ivan David

Autor tento text přednesl 5. listopadu na shromáždění proti válce na Donbasu před Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2018 20:55

Útočník bude vždy domácí odpor vykládat jako teroprismus.Ten ovšem sám vytváří svým vpádem na cizí území.Domácí jsou přímo povinni se postavit na odpor,ne jako Češi sehnout hlavu a sloužit okupantům.Naši vojáci jsou v Afghanistanu vnímáni jako okupanti,proti nimž je třeba bojovat.Politici tvrdí,že se tam bojuje za Prahu,což je klasická politická lež.Tam se bojuje za americké zájmy a čeští politici dokazují,čí zájmy jsou pro ně bližší.Zda zájmy cizích mocností,nebo zájem národa.Z organizace NATO se stala organizace teroristická,jednající i proti své zakládající listině.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

07.11.2018 19:13

Nekde u "Soukupu" nekdo (kdopato) rekl, ze hlavni je bojovat proti terorizmu. Kdysi pan David Hilbert rekl, "predpokladejme, ze jedna a jedna jsou tri a ja vam dokazu, z komina letaji carodejnice". Za nemcu byli partyzani zvani bandiy, takze, kdo a proc je nekdo terorista? Je to jak za nemcu, nekoho onalepkujeme jako teroristu. No, ale nezabyvame se tim, co je za tim. Proste pojmem jsme vsechno vyresili. Pokud vsak nepochopime, co za tim pojmem stoji, tak se nic nevyresi. Pokud se nejvyssi ustavni cinitel holedba tim, ze je ekonom a vsemu rozumi, tak je dobre, aby si predstavil, ze je, se skalpelem v ruce, nad pacietnten se zanetem slepeho streva. Dneska v CT "informovali", ze FB v Indii vznikly problemy a exodus "roumingu" v dusledku komunikace na FB. No, ale, podle vseho, si jen okoli precetlo, co ti nekteri zamysli. To nasim strelenym klarkam nedoslo. A pan pres by mel premyslet o tom, co rika. Ne jen exhibovat (sam ped sebou).


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.11.2018 12:08

PS: O Donbasu bylo na tomto serveru napsáno již mnoho. Napadená města jihovýchodní Ukrajiny, jejich obyvatelé, nemají jinou možnost se bránit, než než nasazením všech bojeschopných mužů k obaně svých domovů, svých blízkých. I muži, kterým je přes šedesát, šli do boje s mezinárodně organizovanou provokací, kdy byli použit k účelu provokace vůči RFi ukrajinští hajlující neonacisti. Ukrajina je dnes jedinou zemí světa, kde nejsou zakázány nacistické symboly, svastika. Na Ukrajině vlály vlajky "Třetí říše" s hákovým křížem a je uctíván Bandera. V rámci "Drang nach Osten" je dovoleno všechno. Ukrajinské nacistické záškodníky školí američtí instruktoři. Neonacistický prapor AZOV je dnes profesionální součást budoucí vyhlazovací mašinérie vedené USA. Též Pravý sektor je pod západním vedením, velením. Upozorňuji ty, kteří by si rádi přihřáli svou protiruskou polívčičku, že podpora neonacistů je u nás trestná v plném rozsahu. Policie má právo demonstraci na podporu nacistů rozprášit silou a její vůdce postavit před soud. Čekají je vysoé tresty odnětí svobody. ...JP.


 
Kateřinu Jacques Jau Jau známe jako biomasu, pak z neúspěšného boje o křeslo v Evropském parlamentu v roce 2014, kdy končila na 5. místě kandidátky LES, dnes jde o další pokus o EP za STAN a TOP 09

Kateřinu Jacques Jau Jau známe jako biomasu, pak z neúspěšného boje o křeslo v Evropském parlamentu v roce 2014, kdy končila na 5. místě kandidátky LES, dnes jde o další pokus o EP za STAN a TOP 09

Kateřinu Bursíkovou Jacques si většina běžných lidí spojí především s jejími „zelenými“ léty ve Sněmovně a s nešťastnými výroky ohledně biomasy v show Jana Krause. Poté se politička na nějakou dobu přemístila do Británie, kde absolvovala prestižní kuchařskou školu v Londýně, dnes je ředitelkou coworkingového a vzdělávacího centra ve Sněmovní 7.

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

"Říkám, že by bylo nejlepší jej utratit. Je to duševní mrzák, bezpracně  se obohacuje na úkor druhých, na veřejnosti se chová jako debil, vystupuje jako hulvát, vypadá jak prase  a hlavně, je to podporovatel imigrantů! Já bych mu dal poslední cigáro, křížek nan čelo a utratil jej, co s takovým, pro společnost naprosto zbytečným, zhovadilým jedincem?" říkám o něm já.

Poslední domácí zprávy