• Středa, 24. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Jiří

Ivan David: Neděle 25. 11. 2018
Počet návštěv: 1337

Ivan David: Neděle 25. 11. 2018

Ivan David Článek od Ivan David

Dnes, tuším v 15.01 jsem ve Zprávách na Radiožurnálu slyšel jako jednu z hlavních informací, že předseda Pirátů Ivan Bartoš konstatoval, že hlasování o důvěře vládě posílilo prezidenta Zemana a premiéra Babiše. Což o to, sdělení je to veskrze pravdivé, ale jsem si jist, že kvůli tomu nám ho "veřejnoprávní rozhlas" nenaservíroval. Ale proč to udělal? Smysl mi uniká. Má snad být Ivan Bartoš nástupcem opotřebovaného Miroslava Kalouska, který byl hlavním komentátorem politických zpráv našich veřejnoprávních médií? Nemá sice jeho pohotovost a vtip, ale vyrovná se mu arogancí a předčí ho popularitou. Konstatování vůdce Pirátů jistě nemá mít význam prostého: "Hrozně jsme se snažili, ale prohráli jsme." Je snad výzvou k další zteči?

Nebo má připomenout nepozorným posluchačům jak hlasovaní dopadlo? Sotva. Jistě nemá být Bartoš svým výrokem veřejně zostuzen jako politický předák, kterému teprve po bitvě došlo, že byla marná a oslabila jeho armádu. I podprůměrně bystrý posluchač jakéhokoli rádia přece musel předem vědět, že ČSSD si nové volby nemůže dovolit a ani komunistům by se jistě nehodily. Provádět průzkum nerozbornosti ANO bojem nemá smysl. Ne, přiznám se že nechápu proč.

Ať už je to tak či onak, signalizuje to velikou neprofesionalitu. Jistě jsme všichni viděli nějakou kriminálku, v níž policista sděluje kolegům, že hledaná osoba je skutečný profesionál. Říká to s respektem, neboť je mu velkou výzvou a v jistém smyslu i "ctí" utkat se s opravdu zdatným padouchem. Opravdu není moudré podceňovat lidi, které nemáme rádi.

Jsou-li představitelé protivné strany opravdu na výši, nezbývá než je brát vážně. Jenže co si myslet o "demokratické opozici"? Neumějí sčítat nad desítku? Počáteční počet hlasů poslanců rebelující opozice byl znám. Počet hlasů chybějících do počtu 101 byl rovněž znám. Nemožnost získat další poslance rovněž. Najít nebo podplatit devět pohanků či melčáků byl prakticky nesplnitelný cíl. Prohra byla naprosto jasná. Prohra nikoho neposílí. Inteligentní politik se jí vyhýbá.

Cílem vzbouřenců bylo svalit vládu. Výjimkou byla pozice SPD, která ústy svého předsedy Tomia Okamury deklarovala zájem nahradit ČSSD v podpoře vlády a tím získat větší vliv při politickém rozhodování. Zájem je to sice smysluplný, ale pro průměrného diváka málo srozumitelný. A také nedosažitelný. SPD za sebou nemá žádné skandály, a ani mít nemůže neboť se nepodílela na vládní moci a pokud má mezi sebou talentované zloděje velkého formátu, nemohli se projevit, neboť nezískali prostor.

To "demokratická opozice" má mezi sebou a ve své nedávné historii jinčí ptáčky. Pamatujeme si zlidovělé označení "modré straky". Moralizováním se mohou prosadit jen mezi spoluobčany s poruchou paměti nebo defektem intelektu. Jestli v této zemi něco skvěle funguje, pak tedy korupce všeho druhu. A nemálo toho fungovat přestalo. To oni se postarali, aby obrovské rozkrádání veřejného majetku bylo legální, tedy nepostižitelné. Chce-li někdo namítnout, že strana "Starostové a nezávislí" v tom nejede, pak je dobré připomenout ono zažité "spolu chyceni, spolu oběšeni". Že lžou už svým názvem, neboť nejsou ani jen starostové a už vůbec ne nezávislí, na to jsme si zvykli.

Piráti jsou také zvláštní čeleď. Název patrně navazuje na romantické nahlížení na námořní lupiče, oblíbené to postavy v dětských hrách, a znamená glorifikaci zločinu. Zatím moralizují a poučují pod názvem označujícím loupežníky. Podle deklarovaného programu a hlasování to jsou ultraliberálové střižení tzv. "neomarxismem". Svoji příležitost se znemožnit zatím hledají. Nadějnou cestou je nominace mladého lékaře ze Slavičína na Zlínsku do funkce primátora Prahy. Připomíná mi to Renčínův kreslený vtip zobrazující muže stojícího na příkrém skalisku s rakama opatřenýma jakýmisi křídly a s prohlášením: "Všichni přede mnou si rozbili hubu, ale já to dokážu!" Sebevědomí opřené o formální vzdělání a přesvědčení, že lidé nad padesát jsou zkostnatělí hlupáci se jistě časem zkoriguje na sebevědomí přiměřené. Pokud ne, pak jsem přecenil jejich inteligenci. Ale bude to bolet.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Silvinka Pink

Silvinka Pink

26.11.2018 21:29

Nu, potřebovali se znovu zviditelnit, nebo prováděli průzkum bojem - teď vyhodnocují, kde jsou slabá místa v obraně Anoistů. Další možností je, že pod kanonádou protestů a demonstrací se za oponou provádí nějaká velká lotrovina. Tak to přece u nás chodí od Nanebevzetí ještě žijícího Vency alkoholika.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.11.2018 20:25

Nebudu komentovat celý článek.Podrobnosti jsou veřejně známy.Co se týká pirátů,jsou to jen nedospělé osoby.Nikoli podle věku,ale podle vývinu jejich inteligence.Podle věku dospělí a podle jednání v pubertě.Hlavním zájmem je legalizovat drogy a proto jsou podporováni študentíky vysokých škol a výrazně mladými ročníky.Ramena přes celá záda a skutek utek.Jen mnoho planých slov,jako byly VV či předcházející hnutí T.Okamury.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.11.2018 10:01

Mám návrh pro Slonkovou s Kubíkem - Jak učinit z Karla Gotta násilného militanta... Stačí jeho hit: "Dám dělovou ránu, Bum, bum, bum, bum! Dám dělovou ránu, co zboří váš dům!" To by byla, panečku, kauza! Ani hejno zlatých slavíků ho nezachrání! Je to jasné: Karel Gott vlastní dělo a chce zničit sousedúm dům. "Bum, bum, bum, bum!!!".....JP.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...