• Sobota, 24. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Nina

Dvě generace.
Počet návštěv: 2800

Dvě generace.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Když podle Kalouska byly 17. Listopadu pietní květiny hozeny do koše podle vyššího principu mravního, tak se vy mladí poučte! Obdivně se dívejte, když Mirda V ČT také prohlásil, že jen totální prase se může dívat do kamery a mluvit o intimní diagnóze svých dětí.  

Trochu k věci.

Dvacet devět let od „děravého sametu“ je málo, nebo moc? Pro mladého člověka jistě moc, ale pro jejich poučení – jistě málo! Mně osobně a myslím, že normálním slušným lidem, se ty poslední roky hnusí. Jestli mám myslet na budoucnost, docela mě jímá hrůza a úzkost, když na příklad, byl na Národní třídě potleskem odměněný Milan Štech. Křiklounům nevadilo, že od roku 1979 – 1989 byl normalizačním komunistou, když v roce 1990 se stal odborářským bossem, poslancem a nakonec předsedou Senátu?

No, proč by placené roztleskávače mělo zajímat, že za zmíněných dvacet devět let se z něho stal rychlokvašený demokrat? Vždyť to není pro rádoby demokraty opravdu, ale opravdu strašná věc. Ani Kalouskovi to evidentně nevadí, asi proto, že kariéristi spolu musí držet basu. Vždyť si Štech, chtěl jenom svoji kariéru protáhnout i do nových časů. A povedlo se mu to! Asi proto, při úžasné sobotě 17. Listopadu se mohl koukat na květiny v odpadkovém koši, na transparent a nápisem – Miloši odstup, nebo zemři a možná si všiml i šibenice.

Trochu mimo.

Snad mezi tím Kalouskovým demokratickým blokem v ulicích, nebyli jenom zaplacení aktivisti, křiklouni a hejhulové. Věřím, že mnoho lidí se tam přišlo podívat jenom ze zvědavosti a spíše očekávali protesty třeba proti drahému bydlení a nedostatku bytů pro mladé. Proti nízkým mzdám i důchodům a nehoráznému navyšování platů poslanců. Že ve sněmovně leží životně důležité zákony a politické strany řeší jen vlastní problémy. Že ti křiklouni, bez studu v mediích i přímých přenosech urážejí slušné, proto bezbranné občany! Bez jakékoli sebereflexe.

Asi to nebude problém jednoho Kalouska, ale problém všech kmotrů, co určují poměry v politických stranách. I nově zvolení poslanci se brzo naučí normálními lidmi pohrdat a vysmívat se jim do očí v přímých přenosech z PS a třeba v pořadech ČT. Odříkávají klišé a fráze, za které jim tleskají lepší politologové, lepší komentátoři a samozřejmě lepšolidi podobné pražské kavárně. Ale normální člověk, který denně řeší existenční problémy rodiny, se o politické hrátky nemá čas zajímat. A že budoucím blahorodím pak chybí hlasy ve volbách? To přece nevadí. Najme se reklamní agentura, nebo průzkum preferencí a voliči se přidají. Když ne, vytvoří se další „projekt“.

Třetí generace.

My dříve narození, jsme s bolševikem také museli hrát hru. Jinak jsme museli mluvit doma, jinak s panem farářem a jinak se soudružkou učitelkou ve škole. A jinak jsme mluvili v zaměstnání a jinak v hospodě u piva. Rád bych neměl pravdu, když řeknu, že dneska jsou lidé a sousedi rozděleni víc než jako za bolševika. Dnes dupe jeden po druhém a jeden neví, kdo je vlastně tím nepřítelem. Občana také znejisťuje, že ti demokrati, co „demokraticky“ hlásají jedinou pravdu, mají voličů málo a ti druzí, na okraji společnosti, mají voličů dost.

Hlavní součástí politických manipulací jsou sliby. Mladí lidé poměrně ochotně přistupují k stupidní propagandě, protože očekávají, že když budou věřit všem poučkám mainstreamu, stanou se také elitou vyvolených a budou mít snadný život. Že to budou právě oni, kdo bude převychovávat politicky a finančně negramotné spoluobčany i důchodce, regulovat život a rozdělovat si veřejné peníze v aktivistických buňkách a neziskových organizacích. Hodně mi tato strategie připomíná jásavý komunistický svaz mládeže a aktivisty při budování socialistické společnosti.

My dříve narození také nechceme, aby se vrátily poměry jaké byly v 50. Letech, nebo za normalizace po roce 1968. Nechceme čistky, zastrašování, likvidaci občanských svobod velkým bratrem a nahrazování demokratického života rozhodováním stranických sekretariátů. Pak se musím zeptat, od koho něco takového hrozí? Skutečnou hrozbou pro občanské svobody jsou mainstreamová média, multikulturní neziskovky, univerzity ovládané radikálními intelektuály, neomarxistická Evropská unie i takzvané tradiční strany.

„Češi se mají dobře.“

Za to nemůže jediný Kalousek, ale celkový trend politického myšlení. Je to princip pražské Kavárny s apelem na jakési vyznání víry. Občan, který chce být nóbl člověkem, musí věřit, že Češi se dnes mají tak dobře, jako nikdy jindy. Nevadí, že takřka milion lidí je v exekuci, na průměrnou mzdu si sáhne asi třetina zaměstnaných, že někteří nemají ani na zaplacení školních obědů svým dětem. Jakými vzory se tedy ta nejmladší generace má řídit?

„Demokracie má cenu jedině tehdy, jestliže se dovede bránit.“ To řekl Winston Churchill. Proto ještě přidám otázku: „A kdo jí má bránit proti těm, kteří ji mají „na háku“ a dovolují si téměř všechno?“

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

30.11.2018 10:54

Jenom malá otázka. Ví vůbec Kalousek co je to vyšší princip mravní?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.11.2018 21:14

Celá politika je prolezlá polopravdou a lží.Jenom se už dnes s tím nedělají žádné tajnosti.Slibem neurazíš a že je poté politici nesplní,vědí všichni.A stejně tam budou volit pořád ty samé lidi.Češi se mají nejlépe v historii,jen se neví kteří.Zda miliardáři,milonáři nebo pracující manuálně?Pane Stýblo,Vy nechcete vrátit poměry,ale nové jsou stejné a ještě je obhajujete imaginární svobodou.Ta existuje kde?Prozraďte mi to!Místo velkého bratra z Moskvy nám velí Big Brother z Washingtonu,který nás,na rozdíl od toho moskevského,zatahuje do svých válečných dobrodružství pocelém světě za nadšeného souhlasu českých politiků i části národa.Hlavně těch,co v těch proamerických misí nejsou.Však najdou dost blbců,kteří se nechají uplatit a jdou terorizovat a okupovat jiné státy,které nás nijak neohrožují.Nebo nám snad Afghanistan vyhlásil válku?Jak jste mluvil s farářem je Vaše soukromá věc.Co jste si říkali doma je opět jen Vaše věc a se "soudružkou učitelkou" se mluvilo jen o předmětu,který vyučovala.Stručně řečeno,kdo nechal na pokoji komouše,toho nechali oni také.Stačí,jak se část chartistů chovala ke svým zavřeným druhům,jak si dělali drahé dýchánky s chlastem a vzájemným sexem a těm blbečkům ve vězení se potají vysmívali.Takoví jsou dnes u moci a kromě zavírání se vůbec nic nezměnilo.Při nevhodných názorech nastupuje dehonestace,pomluvy či vyhození z práce.Takže žádná změna se nekonala a MČČ jenom potají nadává.Jak za bolševika.Havel si většinu peněz nechával pro sebe a své společníky.Nakonec peníze ze zahraničí přicházely na jeho jméno jako údajné platby za jeho údajné hry.A tak přistupoval k penězům a k lidem,kteří mu uvěřili,že se o ně chartisté postarají,až pro jejich věc budou ve vězení.Není nad pokrok,je přeci vizuálně zabalen do demokratických frází od lidí,kteří mění své politické přesvědčení podle potřeby.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.11.2018 10:27

LEŽ v hlavní roli....Jsou lidé, kteří lžou tak, že tomu sami věří. Jsou to různí ti budovatelé šťastných zítřků. Ti byli, jsou a budou. Jen si trochu počkejte, ono to přijde samo. Stačí vzít za práci...a...Najednou zjistíme, že k těm co mají máknout, sami nepatříme. A tsk jdeme příkladem hesly, sliby, zvýšíme si platy, aby se nám lépe a radostněji hýkalo od řečnického pultíku. Oslovujeme davy. Musíme se také bránit vnitřnímu i vnějšímu nepříteli, jenž by mohl ohrozit náš (osobní) blahobyt. Nazrál čas, kdy už bychom měli ten blahobyt konečně mít. Ale ono nic. Bránit blahobyt také něco stojí, jsou s tím výdaje. A jaké! A tak se díváme závistivě na ty, kteří o blahobyt neusilovali. nebojovali za něj, proto zbohatli. Tak alespoň lze chránit vymoženosti. To lze i bez toaletního papíru a dalšího nedostatkového zboží. (Vzpomínáte?) A tak jsme si vycinkali novou cestu k blahobytu. Takzvaný "restart blahobytu". Ale co se nestalo? Naše fabriky pohltil cizí kapitál, privatizaci rozkradli zloději, stali jsme se montovnou s podprůměrnými platy. Cizí kapitál k nám nešel abychom se měli dobře a náš životní standard se vyrovnal tomu, který jsme okukovali v Tuzexu. Byli jsme tak naivní, že jsme věřili tomu, že hodní kapitalisté nás budou hýčkat stejnými platy, jako mají zaměstnanci na západ od našich hranic. Když už nelze srovnat platy, lze se Západem srovnat alespoň ceny. Co se týče cen, v tom jsme Západ dohnali a předehnali. Potom, že nedovedeme soutěžit! Tvrdí se, že máme, jako jediní na světě, premiéra Babiše, proti němuž je vedeno nekonečné trestní stíhání, vyšeřování. A co takhle Berlusconi? Sarkosy? Trump? Mitterand? Naši poblouznění hlupáčci už ani neví, co z parlamentních lavic šíří za nesmysly...Jedno je jisté. S takovými lidmi, kteří ani neví která bije, se těžko budeme mít líp. Ona je totiž živí přetvářka, faleš a LEŽ. .....Mějte se hezky. PS: Krédo našich zvolených zástupců: Uděláme pro vás, voliče cokoliv, jen nás neobtěžujte svými starostmi a žádostmi......JP.


 
Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy