• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Ivan Bartoš – Vasil Biľak – Karel Sabina...
Počet návštěv: 963

Ivan Bartoš – Vasil Biľak – Karel Sabina...

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Každá doba má své udavače a ty kteří se spojí s veřejnou mocí proti národním zájmům, zoveme zrádci národa…

Po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jsem osobně měl radost, že zvítězilo ANO jako záruka ekonomické prosperity, ale byl jsem i zvědavý, jak se vyvrbí Piráti. Zdáli se svěží, jakoby čistší než ostatní strany a zpočátku velice tolerantní.

Samozřejmě, že jejich obsedantní moralizování z pražské radnice částečně pronikalo i ven, ale vzdor tomu se zdáli navenek sympatičtí, neformální a i když jsem nevolil, byl jsem zpočátku rád, že se do Sněmovny dostali.

Nuže to jsem rád i nyní, ale přesně z opačného důvodu.

Touha po moci, představa, že v příštích volbách porazí ANO u nich vede k tomu, že převzali nejen primitivní kalouskovskou a antibabišovskou rétoriku, ale hlavně se neštítí jakýchkoliv prostředků, aby zvítězili.

Nuže snad nejznámější zrádce Vasil Bil´ak je známý svým spoluautorstvím tzv. zvacího zvacího dopisu předaného kdesi na nádražním záchodku v Čierné při Čope sovětským soudruhům s prosbou o vojenský zásah v roce 1968 proti tzv. kontrarevoluci. Byl to morálně podlý čin, byť připusťme, že by k okupaci zřejmě stejně došlo. Brežněv sice dokonce váhal, ale tlak generálů a jestřábů z politbyra byla obrovská. Přesto si odpudivé označení zrádce nepochybně zaslouží snad nejvíce v historii. A neomlouvá jej nic. Osobně mu byl cílem luxusní život jednoho z nejpriviligovanějšího funkcionáře komunistického života.

Karel Sabina, autor skvělého libreta k Prodané nevěstě a hlavní organizátor revolučních událostí v roce 1848 za svržení rakouského absolutismu, původně velký vlastenec v určité fázi selhal a stal se konfidentem rakouské policie. I jeho neomlouvá nic. Ukázalo se totiž, že se konfidentem stal aktivním, udával vlastenecké politiky a cílem mu byl prospěch. Neomlouvá jej nic.

Ivan Bartoš, zřejmě toužící stát se jednoho dne v této zemi premiérem se spojil s cílem zničit Andreje Babiše s českou odbočkou Transparency International, vedenou zhrzeným Davidem Ondráčkou, který se měl stát ministrem za ANO a nakonec se jím nestal. To ovšem zásadně změnilo jeho vztah k Andreji Babišovi. TI je financována především nám dobře známou nadací George Sorose Open Society Fund Praha a Open Society Institute v Budapešti, stejně jako velvyslanectvím USA, velvyslanectvím Velké Británie atd. Prostě špičkové finanční krytí. Co ovšem Bi´lak či Sabina dělali tajně, protože věděli, že je udavačství rakouské policii či Moskvě něco pro normální lidi nepřijatelné, dělají Bartoš s Ondráčkou na běžícím pásu, posílají veřejně udání Evropské komisi na premiéra české vlády, domáhají se aktivit EK, burcují média, a volají po zásahu policie. Něco tak zjevně drzého a amorálního by si jejich předchůdci Bil´ak i Sabina nedovolili.

Tak jako svého času snad i komunisté sami měli odpor k Bil’akovi, tak jako celý český národ vyvrhl ze svého středu Karla Sabinu, věřme, že nepřekonatelná odpudivost a malost Pirátů povede postupně k jejich izolaci.

Masaryk by to nazval politickou sedlinou.

Udavačství spojené s cílem poškozování zájmů České republiky (Bartoš se opakovaně domáhá, aby nám byly kráceny dotace!!!) navíc veřejně propagované jako cosi morálního je prostě něco, co jako národ akceptovat nesmíme.

Nevolil jsem Andreje Babiše, ale je to premiér mé vlasti a nenechám si vnutit myšlenku, že udavačství se stává uznávanou politickou metodou v politickém boji.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.12.2018 20:03

Domnívám se,že za celou akcí stojí náš "úspěšný vyjednavač" vstupu do EU jménem Telička.Ovšem bez pomoci zdejších vlastizrádců by toho moc udělat nemohl.A jak je v českém národě(včetně Moravy a Slezska) dobrým zvykem,našel ochotných šmejdů dost.Piráti skončí stejně,jako VV a dřívější Úsvit Okamury.Ono se jim nepodaří legalizovat drogy a přijdou tak svou základnu voličů,studentíků,kde jsou drogy rozšířeným sortimentem.Ani já jsem Babiše nevolil,ale nechutné akce proti němu jsou zářným případem těch,kteří už nemají dostatek moci k ovládání národa.Demonstrovat za peníze chodí jen netáhla,která se nedovedou jinak uživit.Přestože je práce k mání dost a slušně placené,jdou raději na financovanou demonstraci.To se týká i těch studentíků.Je to pro ně lepší zdroj příjmu než třeba brigáda.Tam se totiž musí za peníze odvést nějaký výkon a vyřvávání po ulicích to rozhodně není.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy