• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Ivan Bartoš – Vasil Biľak – Karel Sabina...
Počet návštěv: 1172

Ivan Bartoš – Vasil Biľak – Karel Sabina...

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Každá doba má své udavače a ty kteří se spojí s veřejnou mocí proti národním zájmům, zoveme zrádci národa…

Po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jsem osobně měl radost, že zvítězilo ANO jako záruka ekonomické prosperity, ale byl jsem i zvědavý, jak se vyvrbí Piráti. Zdáli se svěží, jakoby čistší než ostatní strany a zpočátku velice tolerantní.

Samozřejmě, že jejich obsedantní moralizování z pražské radnice částečně pronikalo i ven, ale vzdor tomu se zdáli navenek sympatičtí, neformální a i když jsem nevolil, byl jsem zpočátku rád, že se do Sněmovny dostali.

Nuže to jsem rád i nyní, ale přesně z opačného důvodu.

Touha po moci, představa, že v příštích volbách porazí ANO u nich vede k tomu, že převzali nejen primitivní kalouskovskou a antibabišovskou rétoriku, ale hlavně se neštítí jakýchkoliv prostředků, aby zvítězili.

Nuže snad nejznámější zrádce Vasil Bil´ak je známý svým spoluautorstvím tzv. zvacího zvacího dopisu předaného kdesi na nádražním záchodku v Čierné při Čope sovětským soudruhům s prosbou o vojenský zásah v roce 1968 proti tzv. kontrarevoluci. Byl to morálně podlý čin, byť připusťme, že by k okupaci zřejmě stejně došlo. Brežněv sice dokonce váhal, ale tlak generálů a jestřábů z politbyra byla obrovská. Přesto si odpudivé označení zrádce nepochybně zaslouží snad nejvíce v historii. A neomlouvá jej nic. Osobně mu byl cílem luxusní život jednoho z nejpriviligovanějšího funkcionáře komunistického života.

Karel Sabina, autor skvělého libreta k Prodané nevěstě a hlavní organizátor revolučních událostí v roce 1848 za svržení rakouského absolutismu, původně velký vlastenec v určité fázi selhal a stal se konfidentem rakouské policie. I jeho neomlouvá nic. Ukázalo se totiž, že se konfidentem stal aktivním, udával vlastenecké politiky a cílem mu byl prospěch. Neomlouvá jej nic.

Ivan Bartoš, zřejmě toužící stát se jednoho dne v této zemi premiérem se spojil s cílem zničit Andreje Babiše s českou odbočkou Transparency International, vedenou zhrzeným Davidem Ondráčkou, který se měl stát ministrem za ANO a nakonec se jím nestal. To ovšem zásadně změnilo jeho vztah k Andreji Babišovi. TI je financována především nám dobře známou nadací George Sorose Open Society Fund Praha a Open Society Institute v Budapešti, stejně jako velvyslanectvím USA, velvyslanectvím Velké Británie atd. Prostě špičkové finanční krytí. Co ovšem Bi´lak či Sabina dělali tajně, protože věděli, že je udavačství rakouské policii či Moskvě něco pro normální lidi nepřijatelné, dělají Bartoš s Ondráčkou na běžícím pásu, posílají veřejně udání Evropské komisi na premiéra české vlády, domáhají se aktivit EK, burcují média, a volají po zásahu policie. Něco tak zjevně drzého a amorálního by si jejich předchůdci Bil´ak i Sabina nedovolili.

Tak jako svého času snad i komunisté sami měli odpor k Bil’akovi, tak jako celý český národ vyvrhl ze svého středu Karla Sabinu, věřme, že nepřekonatelná odpudivost a malost Pirátů povede postupně k jejich izolaci.

Masaryk by to nazval politickou sedlinou.

Udavačství spojené s cílem poškozování zájmů České republiky (Bartoš se opakovaně domáhá, aby nám byly kráceny dotace!!!) navíc veřejně propagované jako cosi morálního je prostě něco, co jako národ akceptovat nesmíme.

Nevolil jsem Andreje Babiše, ale je to premiér mé vlasti a nenechám si vnutit myšlenku, že udavačství se stává uznávanou politickou metodou v politickém boji.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.12.2018 20:03

Domnívám se,že za celou akcí stojí náš "úspěšný vyjednavač" vstupu do EU jménem Telička.Ovšem bez pomoci zdejších vlastizrádců by toho moc udělat nemohl.A jak je v českém národě(včetně Moravy a Slezska) dobrým zvykem,našel ochotných šmejdů dost.Piráti skončí stejně,jako VV a dřívější Úsvit Okamury.Ono se jim nepodaří legalizovat drogy a přijdou tak svou základnu voličů,studentíků,kde jsou drogy rozšířeným sortimentem.Ani já jsem Babiše nevolil,ale nechutné akce proti němu jsou zářným případem těch,kteří už nemají dostatek moci k ovládání národa.Demonstrovat za peníze chodí jen netáhla,která se nedovedou jinak uživit.Přestože je práce k mání dost a slušně placené,jdou raději na financovanou demonstraci.To se týká i těch studentíků.Je to pro ně lepší zdroj příjmu než třeba brigáda.Tam se totiž musí za peníze odvést nějaký výkon a vyřvávání po ulicích to rozhodně není.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy