• Čtvrtek, 22. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bohuslav

Naši vlast vovinul temný mrak hybridních hrozeb
Počet návštěv: 1069

Naši vlast vovinul temný mrak hybridních hrozeb

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Těsně před polednem jsem si pustil ČT 24 a měl jsem štěstí. A to proto, že jsem milovníkem absurdních scén, absurdních řečí a absurdních lidí.To všechno totiž v ideálních rozměrech představovala nevábná skupina lidí, která s velice zachmuřenými tvářemi právě nastupovala na obrazovku, aby národu sdělila, v jak příšerném a až témě nesdělitelném nebezpečí se v tento čas, v tuto hodinu a snad i v těchto vteřinách nacházíme. 

Hrozí nám nebezpečí ruského napadení, sdělovali nám Langšádlová za TOP 09, Farský za STAN a jakýsi mladíček za Piráty, životem dosud tak málo otlučený, že jsem jej vnímal, byť jsem se tomu bránil ze všech sil, s mlékem na bradě. A  všichni tito tři vespolek se dovolávali zprávy bezpečnostní agenury BIS, která prý o nebezpečí, hrozící nám z ruských tunder jasně hovoří, a je proto jejich povinností co by zodpovědných politiků, národ na tuto nesmírně závažnou situaci upozornit. A současně mu též oznámit, že oni, tzn. tihle tři zástupci tzv. demobloku, budou společně se svými spolustraníky už na příští schůzi sněmovny žádat, aby byl v rámci sněmovny vytvořen speciální výbor pro potírání tzv. hybridních (rozuměj ruských) hrozeb, který se těmito hrozbami bude stále, průběžně a možná už až do konce tohoto současného našeho světa zaobírat. A to proto, že vážnější a urgentnější úkol,  než je tento, v České republice v současnosti neexistuje. Vážnější a urgentnější prý i proto, že současný předseda vládý prohlašuje, že on osobně v Rusku hrozbu nevidí, a prezident je tak proruský, že víc  proruský už být nemůže.

Takže rozumějme: hybridními hrozbami nerozumí současná fašizující opozice jen hrozby ze zahraničí, a v tomto případě tedy hrozby ruské, jak je na hrozby hybridní s ohledem na názor naší veřejnosti, zhruba před dvěma lety rychle přeformuloval tehdejší ministr vnitra Chovanec, ale míní též hrozby vycházející ze samého nitra našeho státu. A to dokonce z úřadů nejvyšších: prezidentského a vládního.

Že by nové kolo štvanice proti předsedovi vlády a vládě obecně, když to kolo poslední s využitím premiérova nemocného syna, nevyšlo tak, jak bylo naplánováno? S tou ovšem změnou, že tentokrát

má v síti uváznout i český prezident?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Oldřich Slováček

Oldřich Slováček

05.12.2018 10:31

Nelze si nevšimnout, že ten, kdo permanentně někomu něco zakazuje, přikazuje, napomíná, sankcionizuje, vyšetřuje, soudí a trestá, rozhoduje o pravdě a lži, o dobru a zlu, kdo se "roztahuje" po celém světě není Rusko (ani Čína), ale USA a jejich poslušní spojenci v NATO. Výzvy k "dočasnému klidu zbraní" na politické scéně ve 30. letech minulého století a vytvoření Jednotné fronty v boji proti fašismu nebyly vyslyšeny, protože pro Československo prý není nepřítelem nacistické Německo, ale bolševické Rusko. Tak jako dnes prý naším nepřítelem není islámský džihád a imigrace z Afriky, ale "prokazatelně" Rusko. Rusko, které má dostatek všeho na dalších tisíc let - životního prostoru, nerostných surovin a energetických zdrojů, sladké vody, úrodné půdy, přístup do moří a oceánů i nádherné panenské přírody. Politikou přátelství, spolupráce a rovných vztahů s Ruskem můžeme mít z tohoto bohatství prospěch i my.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.12.2018 22:32

Úvodem jedna dobrá zpráva. Pokud bude zrušena dohoda o raketových zbraních středního doletu, stejně žádná z těchto raket do USA nedoletí. ...Nasleduje špatná zpráva. Vzhledem k tomu, že se ruské hranice samy od sebe nebezpečně přibližují anerickým vojenským základnám, je třeba smlouvu vypovědět. (Nakonec Němci měli svého času svou hranici pár kilomwtrů od Moskvy, jak poznamenal pan Majevský). Doslova smrtelné nebezpečí hrozí od země, která zrušila komunistický vojenský pakt - Varšavskou smlouvu. Rusové se zcela ze středoevropského prostoru stáhli. Učinili tak proto, aby znovu, cvičně dobyli území, na nichž nezůstal jediný ruský voják. Jenom kuliferda přijde na to, že se mu vyplatí znovu dobývat země, které dobrovolně opustil. I generál Petr Pavel je kuliferda. Přišel na to, že právě toto je aspekt, který nás nejvíce ohrožuje. Kam se hrabou muslimští teroristi! Doporučuji proti nim oprášit jedno profláklé heslo z "Baronů" . Dnes by mělo znít: "Plány islámistů zhatí naši vepři boubelatí". Vepř je prokazatelně nejvýkonnější zbraní hromadného ničení proti islámistům. ...Spatřuji chov vepřů jako hybridní hrozbu jiné, cizí civilizaci. ...Musím se ale vrátit k tomu, že generál Pavel na obsazeném východoevropském území válečným paktem NATO má jistotu, že Rusko je po navrácení států střední Evropy je tou největší světovou hrozbou míru. Kdo by nebyl hrozbou, když se zbaví armád zemí Varšavského paktu a vzdá se třetiny svého území. To, že se United Kingdom zmocnily Severní Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu a byly největšími světovými kolonizátory? Ale prosím vás, taková prkotina! Že téměř vyhubily původní obyvatelstvo Ameriky, otrokáři navozili statisíce černých otroků z Afriky, na něž byly pořádány hony, že i Georg Washington byl otrokářem vlastnícím na pět set otroků, koho to dnes zajímá...? Zatímco Rusové předali za pár babek USA Aljašku a zbavili se tak lukrativní a krásné severské země, dobře jim tak! Věřím v to, že americká pif paf poiitika už vyčichla. Nebude jim dopřáno, aby se proháněli v dostavnících napříč časovými pásmi šíré ruské země. .....Mějte se hezky.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

04.12.2018 20:45

Obrat..."Hybridní hrozba" se stal v poslední době velmi oblíbený, především u těch, jimž chybí argumenty a důkazy. Takže jej s různými obměnami používají Američané v souvislosti s prezidentskými volbami, Angličané ve věci Skripala, američtí okupanti v Sýrii, Němci s hackerskými útoky na jejich centrálu BND - tajnou službu, Ukrajinci na všechno a tohle vše jde z Ruska. Nikulina si, za potlesku domácích kolaborantů pro jistotu odvezli do USA. Hybridní hrozba je prostě tak univerzálně použitelná, že se bude hodit i v budoucnu.


 
Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

Copak tedy víme o Lubomíru Zaorálkovi, tomto užvaněném a nyní i pátém náhradníkovi na post ministra kultury Česka? Není to tak dávno, co se stal hvězdou sjezdu ČSSD ve dnech 10. až 12. března 2017. Při svém projevu živě a sebevědomě gestikuloval, žertoval, až se konečně dostavilo to, po čem vždycky tento varietní všeuměl prahl; když odcházel od řečnického pultíku, dostalo se mu potlesku ve stoje.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

Poslední domácí zprávy

ČSSD: Nejsou lidi

ČSSD: Nejsou lidi

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým...