• Čtvrtek, 22. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bohuslav

Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli
Počet návštěv: 914

Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Lídr SPD Tomio Okamura vystoupil v rádiu Svobodný vysílač, kde hovořil o zákulisí politiky a jejího reálného tvoření. Mluvil také o nedůvěře vládě a postoji SPD, který část voličů podle něj nepochopila. Šlo o tiskovou konferenci, kde se Okamura postavil po bok opozičních stran a chtěl tak vyjádřit svůj názor k Babišově vládě. Vystoupení v rádiu sdílel na svém facebookovém profilu.

„Celou dobu jsme hovořili o tom, že chceme prosazovat program. Naši důvěru nemá vláda proto, že chceme vyměnit ČSSD. Propadla ve volbách,“ zdůraznil Okamura. „Klidně podpoříme vládu odborníků, ať si ji sestaví hnutí ANO, když se nám zavážou, že jsou ochotni plnit náš program. Vláda s ČSSD naši důvěru nemá, protože prosazuje jiný program, jenž je v rozporu s naším programem. Zvyšují se dávky nepřizpůsobivým, navyšují se platy politiků, vláda chce posílat vojáky do bojových misí. Je toho spoustu, co je v rozporu s programem SPD,“ rozjel se Okamura.

Pořad najdete ZDE.

Následně se obul například do ODS, kdy podle jeho slov nikdy tato strana nesplnila to, co slíbila. „Nechápu, jak můžou mít takovou voličskou podporu. Vždyť obelhali svoje voliče,“ láteřil. Piráti podle něj jen populisticky plácají o ničem.

Bartoš je extremista, tvrdí Okamura

„Ani jeden návrh o digitalizaci nepředložili. Je to prázdná populistická bublina,“ rozhorlil se i nad pirátskou neinformovaností. „Piráty nemáme rádi. Víme, že po nás plivou a lžou o nás. Předseda Bartoš je levicový extremista,“ podotkl zostra také Okamura.

Následně se vyjádřil k tomu, jak se účastnil tiskové konference po boku ostatních stran, a to ve chvíli, kdy se hovořilo o budoucnosti Babišovy vlády, krátce po odvysílání reportáže o synovi Andreje Babiše.

„My jsme spolupředkladateli novely zákona proti týrání zvířat,“ začal zeširoka Okamura. „Předkládáme to spolu s TOP 09 a jsem rád, že aspoň někomu záleží na tom, aby zvířata nebyla týrána,“ sdělil. Postěžoval si však na to, jak se k němu ostatní strany chovaly na zmiňované tiskové konferenci, dle moderátora takzvaného demobloku.

Otřesný zážitek!

„Už nikdy s nimi na konferenci nepůjdu. Je to otřesné, jak se ty strany chovají. Ani mě nepustily k mikrofonu! Neseriózní a nekorektní jednání, to jsem nezažil. Původní domluva byla, že se každý vyjádří. Pořád se k mikrofonu tlačily pětiprocentní strany. Byl to otřesný zážitek!“ rozčílil se Okamura.

On tam sám šel proto, že chtěl vyjádřil nedůvěru vládě Andreje Babiše. „U ostatních stran jde o destrukci a mediální lynč. My ale říkáme, že chceme vyměnit ČSSD,“ zopakoval Okamura. Program SPD podle něj s Demokratickým blokem vytvářet nejde.

Jak také dodal, strany, které vedle něj stály při tiskové konferenci, již nyní nemohou o okamurovcích říkat, že jsou extremisti. „A ony si to uvědomují. Předseda ODS za mnou pak přišel, že už to o nás nemůže překvapit. A já mu říkal: Pane předsedo, to jste si měl rozmyslet předem,“ sdělil Okamura, jenž mluvil vzrušeně a naléhavě. Místy do skypového přenosu, kterým byl rozhovor pořízen, hlasitě křičel.

Babiš je dle Okamury bazilišek

Následně se rozčílil i nad osobou premiéra Andreje Babiše (ANO). „Andrej Babiš je bazilišek, který prostě dělá jen to, co jemu osobně vyhovuje,“ rozhorlil se Okamura, který svým vystoupením na tiskové konferenci chtěl právě upozornit na to, že chce prosazovat svůj program. „Hnutí ANO zapomnělo, že jsme v klidu, jsme kooperativní. Usilovně pracujeme na tom, co jsme slíbili voličům,“ sdělil Okamura. „Ve chvíli, kdy Babiš zjistil, že SPD není v záloze, tak najednou byl přinucen jednat,“ dodal.

„U politiky je někdy v zákulisí třeba udělat i víc kroků. A díky té tiskovce, kde jsem sice nepromluvil, se okamžitě vrátila SPD jako partner do jednání,“ podotkl Okamura.

Ten v posledních dnech bojuje o své voliče. Podle posledního průzkumu agentury STEM SPD opět zaznamenala ztrátu. „Letošní rok se jí příliš nedaří,“ ukázal průzkum.

Psali jsme:

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

07.12.2018 15:18

Ale, ale... JAK TO, že tady chybí názor, nebo stanovisko neochvějného voliče a obdivovatele "Mějte se hezky..." ..Okamurovo hnutí s jeho podlézavými poslanci se k ničemu rozhodujícímu nedostane. Pokud nejde zrovna o týraná zvířata, že ano...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.12.2018 19:59

Okamura křičí,že ho ODS podvedla.Už jenom tím,že nastavil ucho jedu ODS je známkou,že se opět nedovede postavit v politice na vlastní nohy.Jak sám sděluje,nechá se opít rohlíkem a pak si stěžuje.Proto ztrácí své voliče a mezi jinými i mne.Je jasné,že je to ňouma a nemá cenu ho podporovat.Ví dobře,že po stejné cestě jeli socani i komouši a špatně dopadli.Program sám ještě nic neznamená.Účastí ve vládě ho stejně neprosadí,protože ANO jeho připomínky nebude akceptovat.Myslel jsem,že je chytřejší.Tím jsem na sebe prozradil,že jsem ze zoufalství nad stavem české politiky volil partu neschopných lidí.Nebude se to opakovat!


 
Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

Copak tedy víme o Lubomíru Zaorálkovi, tomto užvaněném a nyní i pátém náhradníkovi na post ministra kultury Česka? Není to tak dávno, co se stal hvězdou sjezdu ČSSD ve dnech 10. až 12. března 2017. Při svém projevu živě a sebevědomě gestikuloval, žertoval, až se konečně dostavilo to, po čem vždycky tento varietní všeuměl prahl; když odcházel od řečnického pultíku, dostalo se mu potlesku ve stoje.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

Poslední domácí zprávy

ČSSD: Nejsou lidi

ČSSD: Nejsou lidi

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým...