• Pátek, 26. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Oto

Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli
Počet návštěv: 786

Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Lídr SPD Tomio Okamura vystoupil v rádiu Svobodný vysílač, kde hovořil o zákulisí politiky a jejího reálného tvoření. Mluvil také o nedůvěře vládě a postoji SPD, který část voličů podle něj nepochopila. Šlo o tiskovou konferenci, kde se Okamura postavil po bok opozičních stran a chtěl tak vyjádřit svůj názor k Babišově vládě. Vystoupení v rádiu sdílel na svém facebookovém profilu.

„Celou dobu jsme hovořili o tom, že chceme prosazovat program. Naši důvěru nemá vláda proto, že chceme vyměnit ČSSD. Propadla ve volbách,“ zdůraznil Okamura. „Klidně podpoříme vládu odborníků, ať si ji sestaví hnutí ANO, když se nám zavážou, že jsou ochotni plnit náš program. Vláda s ČSSD naši důvěru nemá, protože prosazuje jiný program, jenž je v rozporu s naším programem. Zvyšují se dávky nepřizpůsobivým, navyšují se platy politiků, vláda chce posílat vojáky do bojových misí. Je toho spoustu, co je v rozporu s programem SPD,“ rozjel se Okamura.

Pořad najdete ZDE.

Následně se obul například do ODS, kdy podle jeho slov nikdy tato strana nesplnila to, co slíbila. „Nechápu, jak můžou mít takovou voličskou podporu. Vždyť obelhali svoje voliče,“ láteřil. Piráti podle něj jen populisticky plácají o ničem.

Bartoš je extremista, tvrdí Okamura

„Ani jeden návrh o digitalizaci nepředložili. Je to prázdná populistická bublina,“ rozhorlil se i nad pirátskou neinformovaností. „Piráty nemáme rádi. Víme, že po nás plivou a lžou o nás. Předseda Bartoš je levicový extremista,“ podotkl zostra také Okamura.

Následně se vyjádřil k tomu, jak se účastnil tiskové konference po boku ostatních stran, a to ve chvíli, kdy se hovořilo o budoucnosti Babišovy vlády, krátce po odvysílání reportáže o synovi Andreje Babiše.

„My jsme spolupředkladateli novely zákona proti týrání zvířat,“ začal zeširoka Okamura. „Předkládáme to spolu s TOP 09 a jsem rád, že aspoň někomu záleží na tom, aby zvířata nebyla týrána,“ sdělil. Postěžoval si však na to, jak se k němu ostatní strany chovaly na zmiňované tiskové konferenci, dle moderátora takzvaného demobloku.

Otřesný zážitek!

„Už nikdy s nimi na konferenci nepůjdu. Je to otřesné, jak se ty strany chovají. Ani mě nepustily k mikrofonu! Neseriózní a nekorektní jednání, to jsem nezažil. Původní domluva byla, že se každý vyjádří. Pořád se k mikrofonu tlačily pětiprocentní strany. Byl to otřesný zážitek!“ rozčílil se Okamura.

On tam sám šel proto, že chtěl vyjádřil nedůvěru vládě Andreje Babiše. „U ostatních stran jde o destrukci a mediální lynč. My ale říkáme, že chceme vyměnit ČSSD,“ zopakoval Okamura. Program SPD podle něj s Demokratickým blokem vytvářet nejde.

Jak také dodal, strany, které vedle něj stály při tiskové konferenci, již nyní nemohou o okamurovcích říkat, že jsou extremisti. „A ony si to uvědomují. Předseda ODS za mnou pak přišel, že už to o nás nemůže překvapit. A já mu říkal: Pane předsedo, to jste si měl rozmyslet předem,“ sdělil Okamura, jenž mluvil vzrušeně a naléhavě. Místy do skypového přenosu, kterým byl rozhovor pořízen, hlasitě křičel.

Babiš je dle Okamury bazilišek

Následně se rozčílil i nad osobou premiéra Andreje Babiše (ANO). „Andrej Babiš je bazilišek, který prostě dělá jen to, co jemu osobně vyhovuje,“ rozhorlil se Okamura, který svým vystoupením na tiskové konferenci chtěl právě upozornit na to, že chce prosazovat svůj program. „Hnutí ANO zapomnělo, že jsme v klidu, jsme kooperativní. Usilovně pracujeme na tom, co jsme slíbili voličům,“ sdělil Okamura. „Ve chvíli, kdy Babiš zjistil, že SPD není v záloze, tak najednou byl přinucen jednat,“ dodal.

„U politiky je někdy v zákulisí třeba udělat i víc kroků. A díky té tiskovce, kde jsem sice nepromluvil, se okamžitě vrátila SPD jako partner do jednání,“ podotkl Okamura.

Ten v posledních dnech bojuje o své voliče. Podle posledního průzkumu agentury STEM SPD opět zaznamenala ztrátu. „Letošní rok se jí příliš nedaří,“ ukázal průzkum.

Psali jsme:

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

07.12.2018 15:18

Ale, ale... JAK TO, že tady chybí názor, nebo stanovisko neochvějného voliče a obdivovatele "Mějte se hezky..." ..Okamurovo hnutí s jeho podlézavými poslanci se k ničemu rozhodujícímu nedostane. Pokud nejde zrovna o týraná zvířata, že ano...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.12.2018 19:59

Okamura křičí,že ho ODS podvedla.Už jenom tím,že nastavil ucho jedu ODS je známkou,že se opět nedovede postavit v politice na vlastní nohy.Jak sám sděluje,nechá se opít rohlíkem a pak si stěžuje.Proto ztrácí své voliče a mezi jinými i mne.Je jasné,že je to ňouma a nemá cenu ho podporovat.Ví dobře,že po stejné cestě jeli socani i komouši a špatně dopadli.Program sám ještě nic neznamená.Účastí ve vládě ho stejně neprosadí,protože ANO jeho připomínky nebude akceptovat.Myslel jsem,že je chytřejší.Tím jsem na sebe prozradil,že jsem ze zoufalství nad stavem české politiky volil partu neschopných lidí.Nebude se to opakovat!


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy