• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

TAKZVANÝ DEMO-BLOK VE SNĚMOVNĚ /opozice/ CHCE LIDEM POKAZIT VÁNOCE. JDĚTE SE SE ZLODĚJINOU ZVANOU CÍRKEVNÍ RESTITUCE UŽ VYSR.....!!!!!
Počet návštěv: 1498

TAKZVANÝ DEMO-BLOK VE SNĚMOVNĚ /opozice/ CHCE LIDEM POKAZIT VÁNOCE. JDĚTE SE SE ZLODĚJINOU ZVANOU CÍRKEVNÍ RESTITUCE UŽ VYSR.....!!!!!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Skutečně už mám současné opozice ve sněmovně plné zuby. Ono nestačí, že ODS, TOP, STAN a lidovci mají na svědomí megatunel, který platí a ještě dlouho bude platit daňový poplatník??? On jim vadí Babiš, on vadí návrh na zdanění církevních restitucí, ono vadí, že Babiš nechce podepsat Marakéš, ono vadí zvyšování min. mzdy a důchodů. A copak ještě vadí??? Vždyť, když byli u moci Stanjura, Benda,Kalousek, Gazdík, Schwarzenberg a další, tak mohli taky dělat něco pro lidi. Dělali to???? Nikoli-srali na dělný lid. Jen daně a poplatky-to by jim šlo!!!

            Víte, ono je docela zvláštní, že se naši političtí odborníci ve sněmovně vracejí k otázce nápravy křivd právě k roku 1948. Všichni víme, že v tomto roce došlo v naší zemi ke změně poměrů a společenského řádu. Ke změně, kdy moc v zemi započala přebírat moc dělnická třída a komunistická strana. Vše je dáváno za vinu komunistům, ale pozor!!! Zákon o znárodnění některých církevních majetků byl vydán v roce 1947 a to ještě takzvanou demokratickou vládou a byl podepsán prezidentem Benešem. Datování k roku 1948 je čistě účelové a slouží pouze k tomu, aby byli špiněni komunisté. Že jde o nepravdivou propagandu je cíleně pomíjeno neb to není zrovna in. Vůbec se přitom nemluví o tom, že církvím bylo odebráno v oblasti nemovitého majetku nejvíce /skoro vše/ za císaře Františka Josefa při první pozemkové reformě a zbytek při druhé pozemkové reformě v době vlády T. G. Masaryka. Církvím bylo ponecháno právo uživatelské-to ano. Vlastnické právo však přešlo na stát. Kdo se neumí upamatovat, tak stačí shlédnou televizní seriál F.L.Věk, či jiné.
 
           Vím, že komunisté nebyli svatí a že mnohé, co činili je z dnešního pohledu špatně. Oni však tento pohled ve své době neměli jako ho dnes nemáme my a tedy i nám se může lehce stát, že nová generace nám za padesát let řekne, že jsme byli nedemokratičtí zločinci. Je pravdou, že komunisté rušili řeholní řády a vyháněli řeholníky a řeholnice z klášterů. Nutno si uvědomit, že ony kláštery byly vlastnictvím státu a to na základě první a druhé pozemkové reformy kterou komunisté nedělali. Proč byli řeholnice a řeholníci vyháněni??? Bohužel škodili státu a lidu. Na jedné straně byla outlocitnost, ale na straně druhé za peníze v Praze dům. Dle biblického nenecháš v nouzi bližního svého páchali zločiny. V klášterech, farnostech a dalších božích stáncích se po válce ukrývalo mnoho nacistů. Dokonce jim byly skrze církev vytvářeny cesty k útěku. Totéž se týkalo i vyvádění majetků. Po roce 48 tuto cestu začali využívat nepřátelé státu a nového zřízení. Touto cestou bylo i vyváděno církevní zlato na západ. To zlato, na které přispívali lidé svými milodary. To zlato, které občané církvi sami dali nebo odkázali, ale také zlato, které církev při svém honu na čarodějnice lidem ukradla a lidi pozabíjela.
 
            My dnes nejsme schopni napravovat křivdy staré 60 let. To prostě už nejde. Bylo by však čestné říci, že to bylo trochu jinak, než tvrdí demoblok. Ony jsou totiž ty údajné křivdy mnohem starší a sahají do doby, kdy komunisté vůbec neexistovali. Církev je však dobrý partner pro současné elity na vyvádění prostředků z republiky a to skrze takzvané neziskovky které jsou na církve navázány. Proto jdou lidé jako Kalousek,Schwarzenberg a další církvím tolik na ruku. Nutno si také uvědomit další podtext církevních restitucí. Je politicko-ekonomický. Katolická církev má svou hlavu ve Vatikánu a Vatikán je řídícím orgánem katolické církve. Dostane li u nás v ČR nějaké pozemky katolická církev, tak vlastníkem je v podstatě Vatikán-tedy cizí stát, což neznamená nic jiného, než další rozprodej naší země. K tomu je důležité si říci, že Vatikán je velký a velmi významný politický hráč a to přesto, že to tak navenek vůbec nevypadá.
 
              Mohl bych k tomuto tématu napsat ještě mnohé, ale to by bylo na knihu. To by se Vám asi číst nechtělo a tak jsem vypíchl jednotlivosti, ale stojím si za tím, že církevní restituce jsou podvod a měly by být zrušeny. Ony restituce jsou krokem zpět o 100 let. No a katolická církev??? Ta je mnohem horší než komunisté či nacisté dohromady.Je to prodloužená ruka satana a měla by být církví zakázanou pro své zločiny. V parlamentu však dozajista řeknou, že za všechno může Putin.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.12.2018 20:29

Tady vidíte,pane Kavane,že hned se může o něčem diskutovat.Přednesl jste plán,na rozdíl od dnešní opozice,která mimo Babiše nic nemá.Je škoda, že nejste činný v politice.Být takových víc,hned by bylo lépe.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

17.12.2018 00:10

Pane Majevský, muj plan je A) diverzifikace medii (napr. CT) a B) zamezeni vlivu penez na politiku, tj. a) povinnost neziskovek a stran oznamovat zdroje prijmu, b) max limit na prispevky, c) financovani kampani z verejnych prostredku. * * * Mam taky nazor, ze Marxiste rusofobii jenom zhorsuji. Doufam, ze KSCM klesne pod 5%, zmizi z politicke sceny a nakonec zanikne stejne jako ve zbytku Evropy.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.12.2018 20:21

Nehádejte se o hloupostech.Co si čeští hlupáci zvolili,to za ně rozhodovalo a stále rozhoduje.Tedy i o církevních krádežích.Udělali proti tomu něco ti voliči?Drželi hubu a pak nadávali.Pro Vás,pane Kavane,jenom malou poznámku.Že máte svůj názor je dobře.Ale neposílejte nikoho,ať se jde vycpat.Když už jsme u toho,měli jsme před válkou kapitalismus a také se neosvědčil.Po komunistech máme demokracii,která se v podání našich demokratických politických stranách také neosvědčila.Tak když někoho vyháníte,měl byste mít také nějaký odlišný plán a tím se prezentovat.Já sice vím,že konec prozápadních podporovatelů končí slovy:odstěhuj se do Ruska nebo KLDR.To pokaždé,když dojdou argumenty.Nezařazujte se i Vy mezi ty méně inteligentní,ale o to drzejší údajné diskutéry.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

S blížícími se eurovolbami sílí hlasy nejrůznějších politických neziskovek, iniciativ, politiků a umělců, kteří jsou žádoucně názorově ukotvení. Jedním takovým hlasem je iniciativa #jsmetu, která se v rámci skupiny na Facebooku svolá do diskuze pod vytipovaný článek, kde jsou dle jejich názoru nevhodné (nenávistné) příspěvky. Tam se angažují a navzájem si podpoří a „olajkují“ své příspěvky, čímž svým „žádoucím“ názorem vytlačí ostatní diskutující. Není asi překvapením, že srdnatě obhajují EU, migraci nebo neziskovky. A administrátoři skupiny mají vazby na politické neziskovky Člověka v tísni a Evropské hodnoty.

Poslední domácí zprávy