• Neděle, 25. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radim

Jsem patriot, vlastenec a nacionalista, řekl o sobě Petr Hampl v pořadu Na prahu změn
Počet návštěv: 1361

Jsem patriot, vlastenec a nacionalista, řekl o sobě Petr Hampl v pořadu Na prahu změn

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván Petr Hampl, známý především jako sociolog, také je ale tajemníkem České společnosti pro civilizační studia, místopředseda Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže nebo autorem knihy Prolomení hradeb.

Sociologie Petra Hampla nikdy neživila, nikdy na ní nebyl závislý a vždy ji měl spíše jako koníčka a říká, že ji bral na částečný úvazek. „Nějaké roky jsem učil na Vysoké škole ekonomie a managementu, kde jsem přednášel manažerskou sociologii, a potom jsem dostal příležitost, když jsem psal blogy, tak jsem v jednom zlehka napálil feministky. A na základě toho blogu se mi ozval profesor Matějů, že ho to pobavilo a že uvažuje, že by se mnou pracoval. Tak mě vzal do svého týmu a byl jsem tři roky na Filozofické fakultě, kde jsem byl zaměstnancem na poloviční úvazek jako profesionální výzkumník,“ popisuje Hampl.

Pak ale na Facebooku nasdílel status, kde si někdo stěžoval, že Arabové kupují pozemky v Modlanech a že je to špatné. V reakci na to s ním ukončil spolupráci časopis Finmag a problémy měl i ve Straně svobodných. „I lidé blízcí Petru Machovi o mně začali psát, že jsem fašista, a Petr Mach mě vyzval, ať odejdu ze strany, protože můj špatný postoj k islámu dělá straně ostudu. Během jednoho měsíce jsem se stal někým totálně nežádoucím,“ řekl Petr Hampl.
 
Poté také působil v Bloku proti islámu Martina Konvičky nebo se účastnil projektu Česká společnost pro civilizační studia. Nyní je blízko Občanskému hnutí VEDEM. „Hnutí je v začátcích, je to parta lidí, převážně bývalých vojáků nebo policistů, která si dala za úkol zápasit o to, aby se česká společnost militarizovala. Máme za to, že abychom obstáli vedle zanikajících a totálně islamizovaných zemí západní Evropy, bychom se měli stát zemí, kde je normální, že všichni budou mít slušnou fyzickou kondici, téměř každý se bude umět poprat, země bude mít dobře střežené hranice, armáda bude opravdu fungovat a bude střežit především vlastní území a nebude řešit nějaké mise. Taková pevnost Česká republika,“ řekl svoji představu Petr Hampl.
 
Dalším tématem byly české univerzity, kde Petr Hampl nešetřil kritikou. „Ať se podíváme kamkoliv do světa, tak se mi zdá, že v zásadě všude to nefunguje. Ideál, že bude univerzita nezávislá, otevřená a nezávislá i na vládě a zároveň bude mít dost peněz, je úžasný. Jenže ono to téměř pokaždé končí tím, že je unesena nějakou skupinou neomarxistů a je z ní vytvořena taková rigidní struktura plná kádrováků, která sice saje státní peníze, ale zároveň pro stát nemusí nic dělat a daňovým poplatníkům se vysmívá. Kladu si otázku, jestli to takhle má smysl, jestli by nebylo lepší, kdyby existovaly na jedné straně státní školy opravdu řízené státem a na druhé straně školy soukromé. A nic mezi.“
 
Kritice se nevyhly ani humanitní obory na vysokých školách. „Jsem přesvědčený o tom, že předměty jako psychologie, sociologie, antropologie a další mohou být velmi užitečné, ovšem pokud se dělají správně a na rozumné úrovni. Jen pro srovnání, když jsem nastupoval v roce 1992 na studium, tak v Praze nastupovalo, tuším, 12 až 15 sociologů, a ani jeden politolog. V současné době je jich každý rok více než 500, a to jenom v Praze. Tak si vezměte, o kolik se musela snížit úroveň. Absolventi neumí složité analýzy, které by uměl měli, neučí se žádná logika ani analytické myšlení. Jenom papouškovat pár frází a na základě toho člověk dostane diplom. Ještě zde začaly bujet i absurdní obory jako třeba gender studies, studia neziskového sektoru, kde je nejasné, co má být obsahem předmětu. To je totálně pokleslé. Kdyby se humanitní obory sesekaly o devadesát procent, tak by to spíše prospělo,“ myslí si Hampl.
 
Petru Hamplovi před 9 měsíci vyšla kniha Prolomení hradeb, která je velmi úspěšná a dobře se prodává, ale kromě fanoušků si získala také mnoho kritiků. Co kritici knize vytýkají? „Je to absurdní, ze všech těch lidí, co ji zakazovali, tak zjevně si ji ani jeden nepřečetl. Mluvil jsem osobně s pár lidmi, kteří si ji přečetli, a nikdo z nich nenašel žádnou slabinu, takže jejich kritika byla, že je to proruské, nebo, že se jim to celkově nelíbí, nebo, že je to xenofobní.“
 
Moderátora pořadu Stanislava Novotného také zajímalo, zda host Petr Hampl o sobě může říct, že je vlastenec. „Je to tak, já se dokonce nebojím ani slova nacionalista, v generaci našich dědečků se to slovo používalo ještě v pozitivním slova smyslu, my jsme si ho nechali podle mě zbytečně ukrást. Jsem patriot, vlastenec i nacionalista,“ říká o sobě Hampl.
 
Na závěr pořadu se dostalo i na aktuální dění, když Stanislav Novotný zmínil, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval, že z čínských telefonů mizí data do Pekingu. „Já si myslím, že to je možné. Takový je celý kybernetický svět. Číňané nejspíš kradou data a prohlížejí si je, stejně jako to dělá americká NSA a všichni možní hackeři. Počítejme s tím, že cokoliv dáme do mobilu a nepodléhá to speciálnímu šifrování, tak vám to někdo může ukrást a prohlížet si to. Měli bychom si na to zvyknout, a komu to vadí, ať nepoužívá elektronická zařízení,“ uzavírá Petr Hampl.
 
Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.
Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.12.2018 20:01

Pan Hampl sice mluví hezky a má v řadě svých proslovů pravdu.Jen zapomíná,že se v tomto národě vždy najde dostatek podrazáků,kteří pro svůj osobní zisk půjdou proti národu.Humanista Dienstbier st. nechal zbořit ploty na hranicích a dodal na politickou scénu svého synáčka,vychovávaného v USA.Dnes by se nám ploty na hranicích hodily a na nové nemáme ani peníze a ani svolení z Brusele a Berlína.Nebyly by na to "evropské dotace".A tak si muslimové a jejich teroristé mohou bezproblémově pochodovat i po našem státě,aniž by to slavná BIS věděla.A "mladý" Dienstbier dokáže škodit národu stále dál.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.12.2018 12:00

Vyznávám logiku jako elementární základ poznání. Logické myšlení nedopusí zkreslení procesů, které probíhaly a probíhají. Je třeba se zbavit jakékoli stranickosti (ideologického balastu) a vnímat společnské jevy s potřebným nadhledem. Současnou světovou politiku lze vnímat jako trend ke globalismu. Na straně jedné jsou USA a všechny státy světa podléhající jejich vlivu (neoconi), na straně druhé globalisté (BRICS). Neoconi jsou vedeni snahou ovládnout celý svět. V cestě jim stojí Rusko ˇa Čína. Tlak na tyto země je enormní. Jde především o to, zničit hodnotu jejich měn. Neoconi vychází z předpokladu, že podlomení životní úrovně obyvatelstva vede k nepokojům. Je důležité si uvědomit, že snížení životní úrovně vede k nemožnosti vzdělání těch, kdo jsou chudobou postiženi. To znamená, že lidé, kteří by zvládli vystudovat vysokou školu, toto vzdělání nedosáhnou, protože jim to ekonomické poměry neumožňují. Takovou situaci vytvářejí zahraniční banky. Spekulativní kapitál znehodnocuje hodnotu jiných platidel, kdy se mu to zlíbí. Neoconi se vyznačují tím, že v jimi ovládaných zemích mají své vojenské základny. O svobodě těchto zemí nemůže být ani řeč. Vojenská přítomnost znamená naprosté podřízení se americkým strategickým zájmům. Země ovládané neocony vedou vůči RF i Číně shodnou politiku. Kdo má na svém území vojenské základny NATO, nemůže se v žádném případě rozhodovat samostatně. Vazalství je zabaleno do slova "demokracie". Všichni tedy táhneme za jeden provaz a neodmlouváme. .....Země globalistů (BRICS) nejsou provázány vojenskými základnami. Je to společenství těch, kteří se dobrovolně rozhodli pro vzájemně výhodné vztahy. Neexistují mezi nimi ohrožení sankcemi. Ve vojenské oblasti nevzniká pakt, ale dobrovolná spolupráce, která má za úkol odvrácení války vedené neocony. ...jedna z největších slabin neoconů je vedení válečných konfliktů s těmi, kdo se jim nechtějí podřídit. Ve výsledku prchají ohrožení obyvatelé těchto zemí do států, kde mohou být přijati. Tam potom uskutečňují svou pomstu vůči těm, kdo se na těchto válkách spolupodíleli. Odpovědnost za hrozbu světového válečného konfliktu přenášejí neoconi na ty země, které se jim pdařilo vojensky obklíčit. (RF a Čína). Jejich obklíčení považují za nezbytnost, protože jim nic jiného nezbývá. S takovou propagandou u normálně uvažujících lidí už narazili. Na webu se v necenzurovaných novinách šíří jasná sebeobrana za pomoci logiky. Logickým vyústěním všech konfliktů co se kdy odehrávaly na naší planetě je jediný výsledek. Ti, kdo chtěli všechno, nakonec neměli nic. To, že přežili, tak za to vděčí vítězům, kteří je, na hlavu poražené, nechali přežít. České přísloví praví: "Kdo chce moc, nemá nic". .......Mějte se hezky.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...