• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

Když Magda něco řekne, jako když koza „békne“!
Počet návštěv: 2808

Když Magda něco řekne, jako když koza „békne“!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Pro ty, kteří by snad nevěděli, nebo nepochopili význam slov když koza „békne“ si dovoluji vysvětlit, že to není nic jiného, než přesně to, co kde zrovna řekne Magda Vašáryová. Tak například pro Parlamentní listy „zabékala“ názor, že si „ Pamatuje i dobu, kdy se (prý) slavili Vánoce tak trochu tajně, protože komunisté neviděli rádi, když Čechoslováci ctili křesťanský svátek“. Protože jsem o cosi málo starší a také si víc a hlavně reálně pamatuji tak vím, že do kostela a na Vánoční svátky zvlášť se chodilo naprosto normálně, kdo chtěl šel, kdo nechtěl, nešel.  

Ale je tu jeden fakt a sice, že pokud někdo slavil Vánoce, případně chodil do kostela tajně, pak to byli spíše funkcionáři KSČ. Že by to byl případ soudružky Magdy Vašáryové,  která se dnes tyto „békance“ snaží populisticky prezentovat jako „komunistický útlak čechoslováků“? Apropó, řadoví komunisté jako obyčejní lidé, se nikdy nijak neomezovali slavit Vánoce a pokud chtěli jít do kostela, tak šli. Třeba do vedlejší vesnice. To jsou fakta, ale M. Vašáryová má buďto jiné zkušenosti, nebo si vymýšlí a  cílevědomě lže.

    Nehodlám se hrabat ve všech jejich výrocích nebo hodnotit, kdy „zabékala“ větší tu pitomost, tu hovadinu, někdy i krávovinu, ale pravda je, že pokud jsem stačil vysledovat odezvy čtenářů portálů všude tam, kde se Vašáryová vyskytla, tak ať mi ruka, která to píše upadne když budu konstatovat, že jestli se např. ze sta příspěvků, to jest odezev v diskuzních příspěvcích, našel jeden jediný příspěvek pozitivní, tak je to moc. Jenže výroky Magdy Vašáryové, jakkoli jsou ujeté, velmi nízké úrovně, si je stovky čtenářů či posluchačů vždy rádi s pobavením přečtou nebo poslechnou a dle toho se také projevuje úroveň diskuze. A jistě také ne každý čtenář na ty pi..iny (dosaďte podle libosti) Vašáryové v diskuzi také odpověděl.

     Zarážející však je, že tato kdysi populární  herečka, díky Václavu Flaška Havlovi také diplomatka, dnes už jen pražskou kavárnou protlačovaná  politická „dámička“, která v Česku dává na odiv své rádoby „fundované“ občanské a politické názory, hlavně však nevhodné kritické připomínky k životu v naší české společnosti, jsou našimi čtenáři, diváky či posluchači  přijímány s velkou nelibostí a despektem. M. Vašáryová je sama  o sobě natolik nesoudná, nekritická, neřku-li nespolečenská (lidově splachovací), že jakkoliv si všímá různých jevů a záležitostí ve společnosti (po čem jí je s prominutím ho..o), které následně emocionálně ventiluje v TV, videu, případně v rozhovorech ještě nepostřehla, jakou převážně nepříznivou odezvu na svá vystoupení výroky, názory atd má u české veřejnosti. Tím, že na tyto skutečnosti nereaguje dává najevo, jak ji názory českých občanů na svou osobu nezajímají a jak jimi (českými  občany) veřejně pohrdá.

     Je s podivem, že jak M. Vašáryová, tak také další, bohužel čeští politici a osobnosti,  nereagují na odezvy občanů na svá vystoupení, názory či projevy. Velmi často se totiž stává, že tito lidé rozdávají rady, rozumy, dávají návrhy a doporučení, vyjadřují své osobní názory, postoje, často velmi kontroverzní, nepřijatelné, rozporuplné,nelogické, ale i netaktní a dehonestující, přičemž nejsou ochotni, lépe řečeno nemají zájem o tzv. zpětnou vazbu, tedy o to, jak všechna jejich vyjádření, názory a stanoviska  přijímají ti, kterým je to určeno, to je občané. Mohou pro to být dvě vysvětlení a sice, že je názory občanů skutečně nezajímají, což jejich pověst poslance, senátora či jiné osoby veřejně činné rozhodně nectí, nebo si jsou moc dobře vědomi, co by se na sebe  nepěkného dočetli a dozvěděli. Faktem je, že řada reakcí čtenářů na některá veřejná vystoupení, stanoviska nebo názory těchto lidí jsou velmi, ale opravdu velmi drsné, často vulgární. Nicméně, vinu či příčinu těmto často velmi nespolečensky vyjádřeným odezvám nutno přičíst právě těm, kteří takovou odezvu svým jednáním vyvolali. Tím, že na to nereagují              a strkají hlavu do písku, se animozita a vztahy mezi politiky a občany nevyřeší a napětí zůstane. Bohužel. Zda je to neschopnost nebo záměr, ví jen oni sami.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.12.2018 20:00

Jan Svoboda:Vaše výrazy Vámi používané o Vás vypovídají více,Než si Vy dokážete představit.Jedná se totiž o to,že snažíte vystupovat jako inteligent a Vámi používaný slovník Vás zařazuje mezi tupce,když neumíte najít argumanty proti druhým.Zkrátka se "inteligent" nezapře!Co Vy na to?


 
Jan Svoboda

Jan Svoboda

28.12.2018 16:33

Co budou dělat takoví pisálci, až jejich velký vůdce zdechne jako podsvinče?


 
Richard Hercl

Richard Hercl

28.12.2018 15:52

J.Svobodo, tady jsi trochu zabloudil. Těch několik málo komentátorů, kteří zde téměř pravidelně reagují na články , jsou na rozdíl od tebe dokonale informováni o činech tvé obdivované loutky, kolaboranta a zrádce čs.lidu, řízeného od samého počátku světovým vekslákem Sorosem. Ale jinak tě chápu, je to k vzteku, pravda bolí.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy