• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Pane prezidente, opět vám nemám co vytknout
Počet návštěv: 508

Pane prezidente, opět vám nemám co vytknout

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když jsem slyšel letošní Vánoční poselství Miloše Zemana, musím říci, že jako vždy nejen mne, ale značné části naší veřejnosti doslova mluvil z duše. I přesto se však našli rejpalové, kteří tvrdí, jak strašně rozděluje společnost.

Nejprve pan prezident v poselství opět shrnul, proč dělá místo novoročního projevu vánoční poselství. Mnohým se to nelíbí a raději by prý ten novoroční. Na to pan prezident reagoval tak, že vánoční poselství je tradice prvorepubliková a novoroční projev tradice založená Klementem Gottwaldem. Takže na kterou tradici byste vy, čtenáři, chtěli raději navazovat? Na tradici prvorepublikovou anebo tradici gottwaldovskou? O to více se divím, že ani jeden ze Zemanových předchůdců si této skutečnosti nepovšiml. Povšiml si ji až Miloš Zeman.

Pan prezident se také zamyslel nad tím, jak je možné, že když máme v Česku kolem tři sta tisíc volných pracovních míst, tak máme stále ještě pořád dvě stě tisíc nezaměstnaných. Proč tyto lidé nejdou do práce, když práce je dost? Za takovéto situace, když je na trhu přebytek pracovních míst nad počtem nezaměstnaných, jsem plně za naším panem prezidentem, že těm lidem, kteří i přesto nechtějí nastoupit do nějakého zaměstnání, by měly být odňaty sociální dávky. Kromě toho pan prezident podpořil robotizaci a modernizaci, z čím se dá také jen souhlasit, neboť nás to posune zas o několik kroků blíž těm nejvyspělejším částem světa.

V části věnované zahraniční politice plně souhlasím a též podporuji naše zahraniční mise v rámci boje proti terorismu, a zvláště tomu nábožensky motivovanému. Je to největší zlo, jaké v současné době na naší planetě máme. A proto je třeba s ním bojovat.

Současně sdílím jeho pochvalu Visegrádské skupině. V4 je podle mého názoru v současné době jediná část EU, která se stará o to, aby se nám žilo lépe a která bojuje za národní zájmy svých členů. To se o jiných institucích EU rozhodně nedá říci, a tak stále ty migranty chtějí všude možně přerozdělovat místo toho, aby se snažily, aby sem žádní nepřicházeli.

V části věnované pražskokavárenským demonstracím, které požadovaly demisi vlády, jež vzešla ze svobodných voleb, pan prezident je nazval pohrdáním vůlí voličů. Já bych k tomu ještě přidal, že všechny tyto demonstrace, kde se volá po odstoupení Zemana s Babišem bych nenazval jinak než předvolebním mítinkem pražskokavárenských stran. Nic jiného to skutečně nebylo.

A na závěr ještě ty „lepšolidi“, o kterých se pan prezident zmínil jako takové lidi, kteří si o sobě myslí, že jsou něco lepšího, a kteří své názory považují za nadřazené názorům těch druhých. Každý, kdo čte mé články na blogu, ví, že na takové všechny lidi, kteří se považují za nadřazené vůči jiným (ať už to je rasově, politicky, nábožensky anebo ideologicky), jsem doslova alergický! A kritizovat je zkrátka budu! A jsem moc rád, že se ke mne přidal i náš pan prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství. A tak celkově musím říci, že mi opět mluvil z duše. A jako vždy mu nemám co vytknout.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/poselstvi-zeman-babis-fiala-hamacek-filip-f1k-/domaci.aspx?c=A181226_140717_domaci_brzy

 

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

27.12.2018 20:28

Svobodo, přesně takhle jako ty, se vyjadřují lepšolidi.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.12.2018 19:54

Jan Svoboda:Běžte si diskutovat mezi své debily,kteří by bez těch bezcenných jedinců dělnického nevzdělaného typu pochcípali hlady a chodili by s holou prdelí.Vy vzdělaní a kultivovaní a údajně inteligentní idioti byste bez těch,kterými tak okázale pohrdáte,nemohli existovat.Právě se svým příspěvkem jste se zařadil mezi neinteligentní a hloupé debily.Měl byste vědět,Vy inteligentní vzdělanče,že na začátku osobního jména se píše VELKÉ PÍSMENO!Pochybuji,že vůbec umíte číst.


 
Jan Svoboda

Jan Svoboda

27.12.2018 19:35

Větší žvást jsem dlouho nečetl. Termín lepšolidi je dlouhodbě známý, do nedávna ale téměř vymřený. Pojem lepšolidi vždy používali duchaprostí, společensky téměř bezcení jedinci dělnického nevzdělaného typu. Časem je to omrzelo, protože jakmile použili hanlivě toto slovo, bylo okmažitě všem okolo jasné, jaké mindráky ze své ubohosti mají. Lidé se dělí na lepší a horší, tak to vždy bylo, je a bude. A ano, vzdělaní, kultivovaví, inteligentní lidé, zemana nevolí. Je jech možná trochu měně, ale jsou tu a právem jsou lidmi lepšími. Zemanská bolševické horšohavěť je nazývá lepšolidmi.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy