• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Pane prezidente, opět vám nemám co vytknout
Počet návštěv: 643

Pane prezidente, opět vám nemám co vytknout

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když jsem slyšel letošní Vánoční poselství Miloše Zemana, musím říci, že jako vždy nejen mne, ale značné části naší veřejnosti doslova mluvil z duše. I přesto se však našli rejpalové, kteří tvrdí, jak strašně rozděluje společnost.

Nejprve pan prezident v poselství opět shrnul, proč dělá místo novoročního projevu vánoční poselství. Mnohým se to nelíbí a raději by prý ten novoroční. Na to pan prezident reagoval tak, že vánoční poselství je tradice prvorepubliková a novoroční projev tradice založená Klementem Gottwaldem. Takže na kterou tradici byste vy, čtenáři, chtěli raději navazovat? Na tradici prvorepublikovou anebo tradici gottwaldovskou? O to více se divím, že ani jeden ze Zemanových předchůdců si této skutečnosti nepovšiml. Povšiml si ji až Miloš Zeman.

Pan prezident se také zamyslel nad tím, jak je možné, že když máme v Česku kolem tři sta tisíc volných pracovních míst, tak máme stále ještě pořád dvě stě tisíc nezaměstnaných. Proč tyto lidé nejdou do práce, když práce je dost? Za takovéto situace, když je na trhu přebytek pracovních míst nad počtem nezaměstnaných, jsem plně za naším panem prezidentem, že těm lidem, kteří i přesto nechtějí nastoupit do nějakého zaměstnání, by měly být odňaty sociální dávky. Kromě toho pan prezident podpořil robotizaci a modernizaci, z čím se dá také jen souhlasit, neboť nás to posune zas o několik kroků blíž těm nejvyspělejším částem světa.

V části věnované zahraniční politice plně souhlasím a též podporuji naše zahraniční mise v rámci boje proti terorismu, a zvláště tomu nábožensky motivovanému. Je to největší zlo, jaké v současné době na naší planetě máme. A proto je třeba s ním bojovat.

Současně sdílím jeho pochvalu Visegrádské skupině. V4 je podle mého názoru v současné době jediná část EU, která se stará o to, aby se nám žilo lépe a která bojuje za národní zájmy svých členů. To se o jiných institucích EU rozhodně nedá říci, a tak stále ty migranty chtějí všude možně přerozdělovat místo toho, aby se snažily, aby sem žádní nepřicházeli.

V části věnované pražskokavárenským demonstracím, které požadovaly demisi vlády, jež vzešla ze svobodných voleb, pan prezident je nazval pohrdáním vůlí voličů. Já bych k tomu ještě přidal, že všechny tyto demonstrace, kde se volá po odstoupení Zemana s Babišem bych nenazval jinak než předvolebním mítinkem pražskokavárenských stran. Nic jiného to skutečně nebylo.

A na závěr ještě ty „lepšolidi“, o kterých se pan prezident zmínil jako takové lidi, kteří si o sobě myslí, že jsou něco lepšího, a kteří své názory považují za nadřazené názorům těch druhých. Každý, kdo čte mé články na blogu, ví, že na takové všechny lidi, kteří se považují za nadřazené vůči jiným (ať už to je rasově, politicky, nábožensky anebo ideologicky), jsem doslova alergický! A kritizovat je zkrátka budu! A jsem moc rád, že se ke mne přidal i náš pan prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství. A tak celkově musím říci, že mi opět mluvil z duše. A jako vždy mu nemám co vytknout.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/poselstvi-zeman-babis-fiala-hamacek-filip-f1k-/domaci.aspx?c=A181226_140717_domaci_brzy

 

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

27.12.2018 20:28

Svobodo, přesně takhle jako ty, se vyjadřují lepšolidi.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.12.2018 19:54

Jan Svoboda:Běžte si diskutovat mezi své debily,kteří by bez těch bezcenných jedinců dělnického nevzdělaného typu pochcípali hlady a chodili by s holou prdelí.Vy vzdělaní a kultivovaní a údajně inteligentní idioti byste bez těch,kterými tak okázale pohrdáte,nemohli existovat.Právě se svým příspěvkem jste se zařadil mezi neinteligentní a hloupé debily.Měl byste vědět,Vy inteligentní vzdělanče,že na začátku osobního jména se píše VELKÉ PÍSMENO!Pochybuji,že vůbec umíte číst.


 
Jan Svoboda

Jan Svoboda

27.12.2018 19:35

Větší žvást jsem dlouho nečetl. Termín lepšolidi je dlouhodbě známý, do nedávna ale téměř vymřený. Pojem lepšolidi vždy používali duchaprostí, společensky téměř bezcení jedinci dělnického nevzdělaného typu. Časem je to omrzelo, protože jakmile použili hanlivě toto slovo, bylo okmažitě všem okolo jasné, jaké mindráky ze své ubohosti mají. Lidé se dělí na lepší a horší, tak to vždy bylo, je a bude. A ano, vzdělaní, kultivovaví, inteligentní lidé, zemana nevolí. Je jech možná trochu měně, ale jsou tu a právem jsou lidmi lepšími. Zemanská bolševické horšohavěť je nazývá lepšolidmi.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy