• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

„Mladý“ profesor Knížák (78) kritizuje senilního „starce“ Zemana (74).
Počet návštěv: 1136

„Mladý“ profesor Knížák (78) kritizuje senilního „starce“ Zemana (74).

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Člověk se v životě setkává s mnoha lidmi, různé povahy, charakteru, názorů, politické či ideologické orientace, zdraví, věku, atd., nicméně rozhodujícím faktorem u člověka je, aspoň si to myslím, jeho rozum, soudnost, objektivnost, tolerance a lidské chápání. Snažím se být korektní, ale hranice mé korektnosti končí tam, kde není zbytí pro jiné pojmenování stavu věci.

Tím se dostávám k meritu věci, k osobě známého provokatéra, pana profesora Knížáka. Ten poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz, kterým dokazuje, jak je kontroverzní, hlavně však netaktní je člověk. Nehodlám komentovat obsah jeho rozhovoru, který má ze strany jeho odpovědí velmi nízkou úroveň, chci hlavně poukázat na jeho charakterovou neotesanost a nedostatek slušnosti, pokud jde o jeho postoje a názory k osobě prezidenta Zemana. V poslední době se stalo jakoby módou, že čím větší hrubost a vulgarita vyjádření, tím větší by měl asi vyznít důraz na demokratické postoje tohoto člověka. Důkazů je toho celá řada, především od od inteligence „demokratů“ z pražské kavárny, kteří se v hrubosti, hulvátství a vulgaritách snad trumfují. Že je výsledek žalostný, či spíše žádný, je nasnadě.

Pan profesor Knížák svým slovníkem rozhodně nedělá čest ani sobě, ani lidem stejného postavení, tj. profesorům obého pohlaví, jak je známe z dob dávno minulých, kdy člověk na postu profesora byl považován za člověka citlivého, slušného, korektního, společenského, vyjadřující se vybranou řečí a jednající decentními způsoby tzv. společenským bontonem. Takový člověk byl obyčejnými lidmi vážen a ctěn právě díky jeho slušnému, někdy až upjatému vystupování. Ne tak dnes, kdy se páni profesoři holedbají snad jen titulem, ale svým osobním jednáním, vystupováním a projevy naprosto dehonestují společenské postavení a význam hodnosti profesora. Jmenovat není třeba, protože čtenář jistě zná řadu takto privilegovaných společenských a vědeckých kapacit.

Zmínil-li jsem profesora Knížáka, pak je řeč právě o takovém člověku, kterého jsem výše popsal. Nakolik je jeho umělecká znalost, odbornost, a významnost srovnatelná s jeho profesurou nevím, zato vím, že jeho společenské vyjadřování významně postrádá slušnost, taktnost a úctu k představitelům státu, především pak k prezidentu republiky. Tím se dostávám k již zmíněné hrubosti, případně netaktnosti a neúctě, kterou pan profesor projevil, když hovořil o osobě pana

prezidenta Zemana.

Profesor Knížák a mám nutkání jej nazvat (budiž mi prominuto) „profesor hovado“, se o M. Zemanovi totiž vyjádřil, že je to „záštiplný senilní stařec“. Jaký paradox a výsměch sobě samému, když si uvědomíme, že onomu „senilnímu starci“, tedy prezidentu Miloši Zemanovi je „jen“ 74 let, zatímco namyšlenému a netaktnímu profesůrkovi je „pouhých“ 78 let! To jen dokazuje, jak moc takoví „páni profesoři“, rádoby uvědomělí demokraté umí, či spíše neumí krotit, ovládat a korigovat své city, postoje a názory byť k člověku, kterého zrovna osobně nemusí, nicméně který zasluhuje všeobecnou společenskou úctu a vážnost.

Otázka také je, zda by pan profesor byl vůbec schopen jakoukoli svou případnou nevoli a zášť potlačit, kdyby byl na postě prezidenta kdokoli. Pokud se však profesor Knížák domnívá, že svou ješitnou přímostí a otevřeností , alias hrubostí a netaktností umocní relevantnost svého názoru na otázku redaktorky PL.cz, zda je prezident Miloš Zeman ještě také schopen vykonávat svůj úřad ve prospěch České republiky a na kterou odpověděl: „Rozhodně ne. A nebyl, ani když nastupoval. Srší nenávistí a záští a vyřizuje si osobní účty. Takový člověk nemůže být prvním mužem země,“ pak to jen svědčí o tom, jak on sám Zemana strašně nenávidí, jakou má vůči němu zášť a jak trpně snáší skutečnost, že byl M. Zeman již podruhé přímou volbou zvolen prezidentem. Ostatně jeho ego a postoje dokonale a dostatečně výmluvně představuje jeho fotografie. Chce se mi říct, že je mi ho líto. Není! Je to netolerantní extrovert, kterému není pomoci.

(Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Milan-Knizak-uctuje-Zeman-srsi-nenavisti-a-zasti-a-vyrizuje-si-osobni-ucty-Takovy-clovek-nemuze-byt-prvnim-muzem-zeme-564852)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.12.2018 19:41

Knížák je přece uznávaný profesor něčeho.Stal se obětí profesionální deviace a podle toho je třeba na něho pohlížet.Mezi obyčejnými lidmi se o takových "profesorech říká:vždyť je to pitomec,tak co se s ním zabývat. Jeden z mých kamarádů,protože nechce nikoho urazit,o takových říká,že je chytrý jak tři dny starý pes.Co platí o Knížákovi?


 
Pavel Petro

Pavel Petro

31.12.2018 12:36

Knížákovi chybí k úplné dokonalosti pouze kroužek v nose a nějaké to potetování ks obličeje. Už se na něj zapomnělo takže se potřebije zviditelnit. Další slova jsou k tomuto exotu "umění" jsou zbytečná.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy