• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

„Mladý“ profesor Knížák (78) kritizuje senilního „starce“ Zemana (74).
Počet návštěv: 691

„Mladý“ profesor Knížák (78) kritizuje senilního „starce“ Zemana (74).

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Člověk se v životě setkává s mnoha lidmi, různé povahy, charakteru, názorů, politické či ideologické orientace, zdraví, věku, atd., nicméně rozhodujícím faktorem u člověka je, aspoň si to myslím, jeho rozum, soudnost, objektivnost, tolerance a lidské chápání. Snažím se být korektní, ale hranice mé korektnosti končí tam, kde není zbytí pro jiné pojmenování stavu věci.

Tím se dostávám k meritu věci, k osobě známého provokatéra, pana profesora Knížáka. Ten poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz, kterým dokazuje, jak je kontroverzní, hlavně však netaktní je člověk. Nehodlám komentovat obsah jeho rozhovoru, který má ze strany jeho odpovědí velmi nízkou úroveň, chci hlavně poukázat na jeho charakterovou neotesanost a nedostatek slušnosti, pokud jde o jeho postoje a názory k osobě prezidenta Zemana. V poslední době se stalo jakoby módou, že čím větší hrubost a vulgarita vyjádření, tím větší by měl asi vyznít důraz na demokratické postoje tohoto člověka. Důkazů je toho celá řada, především od od inteligence „demokratů“ z pražské kavárny, kteří se v hrubosti, hulvátství a vulgaritách snad trumfují. Že je výsledek žalostný, či spíše žádný, je nasnadě.

Pan profesor Knížák svým slovníkem rozhodně nedělá čest ani sobě, ani lidem stejného postavení, tj. profesorům obého pohlaví, jak je známe z dob dávno minulých, kdy člověk na postu profesora byl považován za člověka citlivého, slušného, korektního, společenského, vyjadřující se vybranou řečí a jednající decentními způsoby tzv. společenským bontonem. Takový člověk byl obyčejnými lidmi vážen a ctěn právě díky jeho slušnému, někdy až upjatému vystupování. Ne tak dnes, kdy se páni profesoři holedbají snad jen titulem, ale svým osobním jednáním, vystupováním a projevy naprosto dehonestují společenské postavení a význam hodnosti profesora. Jmenovat není třeba, protože čtenář jistě zná řadu takto privilegovaných společenských a vědeckých kapacit.

Zmínil-li jsem profesora Knížáka, pak je řeč právě o takovém člověku, kterého jsem výše popsal. Nakolik je jeho umělecká znalost, odbornost, a významnost srovnatelná s jeho profesurou nevím, zato vím, že jeho společenské vyjadřování významně postrádá slušnost, taktnost a úctu k představitelům státu, především pak k prezidentu republiky. Tím se dostávám k již zmíněné hrubosti, případně netaktnosti a neúctě, kterou pan profesor projevil, když hovořil o osobě pana

prezidenta Zemana.

Profesor Knížák a mám nutkání jej nazvat (budiž mi prominuto) „profesor hovado“, se o M. Zemanovi totiž vyjádřil, že je to „záštiplný senilní stařec“. Jaký paradox a výsměch sobě samému, když si uvědomíme, že onomu „senilnímu starci“, tedy prezidentu Miloši Zemanovi je „jen“ 74 let, zatímco namyšlenému a netaktnímu profesůrkovi je „pouhých“ 78 let! To jen dokazuje, jak moc takoví „páni profesoři“, rádoby uvědomělí demokraté umí, či spíše neumí krotit, ovládat a korigovat své city, postoje a názory byť k člověku, kterého zrovna osobně nemusí, nicméně který zasluhuje všeobecnou společenskou úctu a vážnost.

Otázka také je, zda by pan profesor byl vůbec schopen jakoukoli svou případnou nevoli a zášť potlačit, kdyby byl na postě prezidenta kdokoli. Pokud se však profesor Knížák domnívá, že svou ješitnou přímostí a otevřeností , alias hrubostí a netaktností umocní relevantnost svého názoru na otázku redaktorky PL.cz, zda je prezident Miloš Zeman ještě také schopen vykonávat svůj úřad ve prospěch České republiky a na kterou odpověděl: „Rozhodně ne. A nebyl, ani když nastupoval. Srší nenávistí a záští a vyřizuje si osobní účty. Takový člověk nemůže být prvním mužem země,“ pak to jen svědčí o tom, jak on sám Zemana strašně nenávidí, jakou má vůči němu zášť a jak trpně snáší skutečnost, že byl M. Zeman již podruhé přímou volbou zvolen prezidentem. Ostatně jeho ego a postoje dokonale a dostatečně výmluvně představuje jeho fotografie. Chce se mi říct, že je mi ho líto. Není! Je to netolerantní extrovert, kterému není pomoci.

(Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Milan-Knizak-uctuje-Zeman-srsi-nenavisti-a-zasti-a-vyrizuje-si-osobni-ucty-Takovy-clovek-nemuze-byt-prvnim-muzem-zeme-564852)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.12.2018 19:41

Knížák je přece uznávaný profesor něčeho.Stal se obětí profesionální deviace a podle toho je třeba na něho pohlížet.Mezi obyčejnými lidmi se o takových "profesorech říká:vždyť je to pitomec,tak co se s ním zabývat. Jeden z mých kamarádů,protože nechce nikoho urazit,o takových říká,že je chytrý jak tři dny starý pes.Co platí o Knížákovi?


 
Pavel Petro

Pavel Petro

31.12.2018 12:36

Knížákovi chybí k úplné dokonalosti pouze kroužek v nose a nějaké to potetování ks obličeje. Už se na něj zapomnělo takže se potřebije zviditelnit. Další slova jsou k tomuto exotu "umění" jsou zbytečná.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy