• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

Vztyčený „prostředníček“ výtvarníka Černého.
Počet návštěv: 922

Vztyčený „prostředníček“ výtvarníka Černého.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Moderátorka Českého rozhlasu Markéta Ševčíková se v rozhovoru s výtvarníkem (prý umělcem) Davidem Černým dozvěděla spoustu zajímavých, nevšedních poznatků a názorů. Předně není od věci připomenout, že pan D. Černý není jen ledasjaký běžný, řadový občan ale člověk, který už z podstaty svého povolání a extrovertní povahy se považuje za mimořádného umělce, který se nejen svým extravagantním dílem, ale stejně tak i slovem projevuje provokativně , často obhrouble, nevkusně až vulgárně s tím, že je to údajně projev svobody a demokracie, o kterou jsme tak dlouho (hlavně on) usilovali.

Již na počátku svého rozhovoru připomněl svůj výtvor, tj. vztyčený prostředníček, kterým jak sám říká, se pokusil zachytit stereotypy Evropy. To říká on, ovšem mínění a názor většiny veřejnosti na tento výtvor je diametrálně odlišný, byť nutno přiznat, že u jisté části loajálně smýšlejících občanů sklidil pochvalu a uznání. Ne snad proto, že by prostředníček byl nějakým mimořádně úspěšným výtvorem z hlediska uměleckého, ale spíše proto, že šlo o ideologický náboj, který nebyl vytvořen apriori jako umělecké dílo, ale výtvor, určený především Hradu a panu prezidentu Zemanovi, za což od přátel sklidil uznání. Myslím, že poznámku „svůj k svému“ není nutno nějak zdůrazňovat.

Nicméně, výtvarník, alias umělec Černý si ve svém rozhovoru poněkud zafilozofoval když konstatoval pozoruhodný názor, že „ Evropa není příliš jednotná, což přičítá na vrub „sovětského bratra“. Zásluhou našeho velkého sovětského bratra je samozřejmě daleko víc entropická. Je děsivý, jak se ten náš ruskej bratr intenzivně snaží a jak mu to všichni žerou, jak neexistuje žádná obrana proti tomu!“ Zda použití slova „entropie“ je v daný moment patřičné, nechávám k posouzení, přiznám se, nejsem v tomto oboru dostatečně vzdělaný, ale na druhé straně už to spojení s „velkým sovětský bratrem“ je na úrovni hodně nestandardního myšlení. Nicméně „umělec“ jeho kalibru si nějaký ten „úlet“ může dovolit, no ne?

To ovšem zdaleka není vše, čím perlil pan Černý. Tak např. říká, že „Dneska holt je svoboda slova taková, že je možné ji zneužívat. A nedemokratické státy naší svobody slova zneužívají. Stačí se prý podívat, co provádí Rusko a Čína!“ Tak to je fakt síla, zda také ví pan Černý, že kromě Ruska a Číny existují (a dokonce mnohem blíže k ČR) státy, jako je Velká Británie, Německo, Francie, a za velkou louží super demokracií oplývající Spojené státy americké? To zmiňuji proto, že jeho nerativ je sobecky zaměřen jen na Rusko a Čínu, přičemž opomíjí letité demokratické státy, kteří by si také mohli nikoliv zametat, ale přímo lopatou odklízet před svým prahem. Nicméně, abychom zůstali doma, tak si pan Černý myslí, že „Češi dělají tu chybu, že se nechají zblbnout. Prezident je pijan,“ , přičemž jak je u něj obvyklé nebo typické, neopomněl dvojsmyslnost, když slovo pijan rozdělil pomlčkou na pyj-an. To je přece geniální zvláště, když se to týká prezidenta Zemana, není-liž pravda? To jistě ocení přátelé z pražské kavárny! A dodal bohužel neoriginální myšlenku či názor, že „Češi jsou blbý stádo, které ho bylo schopné zvolit.“ Neoriginální proto, že tuto pitomost vyslovil neméně slavný idiot Pavel Novotný

Aby toho nebylo málo, co pan Černý vygugloval ve své umělecky tvůrčí hmotě, zvané mozek, tak nám sděluje, že „Ten stát (rozuměj Česko) je regulérně okupovanej Ruskem. Mají tady svýho agenta jako prezidenta a mají tady v administrativě spoustu pracovníků ve státní službě. Ten stát jim prostě slouží a to mě děsí!“ Ani se nedivím, pan Černý musí být vyděšen až k smrti, protože takové zhovadilosti může říkat jen člověk zděšený, vykolejený, který není chopen logicky uvažovat a myslet. Svůj hlubokomyslný rozhovor ukončil odborným názorem, vycházející z jeho „vedlejšáku“ se zaměřením na přírodu a zemědělství, že „... lidé se vlastně mají velmi dobře, nejlépe za pár stovek let. Otázkou však je, jak dlouho se ještě budeme mít dobře. Letos naši krajinu trápilo sucho, a kdyby se to opakovalo například pět let po sobě, dopadlo by to s námi špatně. Nebylo by co pít. Zemědělci by už nebyli zemědělci, ale jen by seděli s rukama v klíně a koukali na suchá pole.“ Tato varovná slova pana Černého jsou slova hodna zapsání „černou“ křídou do komína. Že má ale přehled ten pan Černý, jeden by až záviděl!

Na závěr bych si dovolil vyslovit jednu svou myšlenku, která se váže k Černého dílu vztyčeného prostředníčku. Nechtěl on tím prostředníčkem pan Černý třeba říct také něco o sobě, o své umělecké velikosti, o svém přirozen.... no to by asi stačilo, že? V každém případě pan Černý trefil hřebíček na hlavičku když odhalil, kde nás tlačí bota, že české stádo se asi brzy nebude mít na čem pást. Bude v tom stádu i pan „David Black?“

(Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-je-pyj-an-a-agent-Ruska-Cesi-blby-stado-Hovori-umelec-David-Cerny-565095)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

04.01.2019 05:19

Tvrzeni, ze Rusko prohralo studenou valku a ted se chysta k protiutoku, chce obnovit sve imperium a znovu zotrocit sve sousedni narody, je jedna z nejvetsich podlosti v historii lidstva. Tedy toto TVRZENI je jedna z nejvetsich podlosti.

Za prve Rusko nic neprohralo. Vedeni KSSS si uvedomilo, ze komunisticky blahobyt prorokovany Marxem nikdy nenastane a pocalo celou zemi demokratizovat. Jednalo v dobre vire a predpokladalo se, ze po odchodu komunismu prestane studena valka a nastane mir a pratelstvi mezi narody. Ale nektere kruhy na zapade, zejmena americti neokoni, celou vecou prekroutili. Napr. Paul Wolfowitz ve svem Projektu pro Nove Americke Stoleti tvrdil, ze v Rusku nastane "nationalistic backlash". Rusko je tedy nadale nepratelske. Dick Cheney chtel to "porazene" Rusko uplne znicit. Proti Rusku byla spustena sprosta, spinava, lziva kampan.

Za druhe, a to je jeste dulezitejsi, Rusko NENI totozne se Sovetskym Svazem, Rusove tam nemeli zadne privilegovane postaveni, nevladli tam a trpeli pod komunistickym rezimem snad vice nez kterykoliv jiny narod SSSR. Nemaji o nic vetsi zajem obnovit Sovetsky Svaz nez Kazasi nebo Ukrajinci. Cela logika je uplne nesmyslna.

http://www.keepandshare.com/doc9/view.php?id=20915&da=y


 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.01.2019 19:30

Divím se,že se o takovém nýmandovi píše.Zviditelnil se přemalováním tanku na Smíchově na růžovo,některými byl pochválen,jiní mu nadávali,ale svými dalšími výtvory ukázal,že není žádný výtvarník,ale zamindrákovaný blb.Není náhodou členem oněch sta hoven?


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy