• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Vztyčený „prostředníček“ výtvarníka Černého.
Počet návštěv: 782

Vztyčený „prostředníček“ výtvarníka Černého.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Moderátorka Českého rozhlasu Markéta Ševčíková se v rozhovoru s výtvarníkem (prý umělcem) Davidem Černým dozvěděla spoustu zajímavých, nevšedních poznatků a názorů. Předně není od věci připomenout, že pan D. Černý není jen ledasjaký běžný, řadový občan ale člověk, který už z podstaty svého povolání a extrovertní povahy se považuje za mimořádného umělce, který se nejen svým extravagantním dílem, ale stejně tak i slovem projevuje provokativně , často obhrouble, nevkusně až vulgárně s tím, že je to údajně projev svobody a demokracie, o kterou jsme tak dlouho (hlavně on) usilovali.

Již na počátku svého rozhovoru připomněl svůj výtvor, tj. vztyčený prostředníček, kterým jak sám říká, se pokusil zachytit stereotypy Evropy. To říká on, ovšem mínění a názor většiny veřejnosti na tento výtvor je diametrálně odlišný, byť nutno přiznat, že u jisté části loajálně smýšlejících občanů sklidil pochvalu a uznání. Ne snad proto, že by prostředníček byl nějakým mimořádně úspěšným výtvorem z hlediska uměleckého, ale spíše proto, že šlo o ideologický náboj, který nebyl vytvořen apriori jako umělecké dílo, ale výtvor, určený především Hradu a panu prezidentu Zemanovi, za což od přátel sklidil uznání. Myslím, že poznámku „svůj k svému“ není nutno nějak zdůrazňovat.

Nicméně, výtvarník, alias umělec Černý si ve svém rozhovoru poněkud zafilozofoval když konstatoval pozoruhodný názor, že „ Evropa není příliš jednotná, což přičítá na vrub „sovětského bratra“. Zásluhou našeho velkého sovětského bratra je samozřejmě daleko víc entropická. Je děsivý, jak se ten náš ruskej bratr intenzivně snaží a jak mu to všichni žerou, jak neexistuje žádná obrana proti tomu!“ Zda použití slova „entropie“ je v daný moment patřičné, nechávám k posouzení, přiznám se, nejsem v tomto oboru dostatečně vzdělaný, ale na druhé straně už to spojení s „velkým sovětský bratrem“ je na úrovni hodně nestandardního myšlení. Nicméně „umělec“ jeho kalibru si nějaký ten „úlet“ může dovolit, no ne?

To ovšem zdaleka není vše, čím perlil pan Černý. Tak např. říká, že „Dneska holt je svoboda slova taková, že je možné ji zneužívat. A nedemokratické státy naší svobody slova zneužívají. Stačí se prý podívat, co provádí Rusko a Čína!“ Tak to je fakt síla, zda také ví pan Černý, že kromě Ruska a Číny existují (a dokonce mnohem blíže k ČR) státy, jako je Velká Británie, Německo, Francie, a za velkou louží super demokracií oplývající Spojené státy americké? To zmiňuji proto, že jeho nerativ je sobecky zaměřen jen na Rusko a Čínu, přičemž opomíjí letité demokratické státy, kteří by si také mohli nikoliv zametat, ale přímo lopatou odklízet před svým prahem. Nicméně, abychom zůstali doma, tak si pan Černý myslí, že „Češi dělají tu chybu, že se nechají zblbnout. Prezident je pijan,“ , přičemž jak je u něj obvyklé nebo typické, neopomněl dvojsmyslnost, když slovo pijan rozdělil pomlčkou na pyj-an. To je přece geniální zvláště, když se to týká prezidenta Zemana, není-liž pravda? To jistě ocení přátelé z pražské kavárny! A dodal bohužel neoriginální myšlenku či názor, že „Češi jsou blbý stádo, které ho bylo schopné zvolit.“ Neoriginální proto, že tuto pitomost vyslovil neméně slavný idiot Pavel Novotný

Aby toho nebylo málo, co pan Černý vygugloval ve své umělecky tvůrčí hmotě, zvané mozek, tak nám sděluje, že „Ten stát (rozuměj Česko) je regulérně okupovanej Ruskem. Mají tady svýho agenta jako prezidenta a mají tady v administrativě spoustu pracovníků ve státní službě. Ten stát jim prostě slouží a to mě děsí!“ Ani se nedivím, pan Černý musí být vyděšen až k smrti, protože takové zhovadilosti může říkat jen člověk zděšený, vykolejený, který není chopen logicky uvažovat a myslet. Svůj hlubokomyslný rozhovor ukončil odborným názorem, vycházející z jeho „vedlejšáku“ se zaměřením na přírodu a zemědělství, že „... lidé se vlastně mají velmi dobře, nejlépe za pár stovek let. Otázkou však je, jak dlouho se ještě budeme mít dobře. Letos naši krajinu trápilo sucho, a kdyby se to opakovalo například pět let po sobě, dopadlo by to s námi špatně. Nebylo by co pít. Zemědělci by už nebyli zemědělci, ale jen by seděli s rukama v klíně a koukali na suchá pole.“ Tato varovná slova pana Černého jsou slova hodna zapsání „černou“ křídou do komína. Že má ale přehled ten pan Černý, jeden by až záviděl!

Na závěr bych si dovolil vyslovit jednu svou myšlenku, která se váže k Černého dílu vztyčeného prostředníčku. Nechtěl on tím prostředníčkem pan Černý třeba říct také něco o sobě, o své umělecké velikosti, o svém přirozen.... no to by asi stačilo, že? V každém případě pan Černý trefil hřebíček na hlavičku když odhalil, kde nás tlačí bota, že české stádo se asi brzy nebude mít na čem pást. Bude v tom stádu i pan „David Black?“

(Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-je-pyj-an-a-agent-Ruska-Cesi-blby-stado-Hovori-umelec-David-Cerny-565095)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

04.01.2019 05:19

Tvrzeni, ze Rusko prohralo studenou valku a ted se chysta k protiutoku, chce obnovit sve imperium a znovu zotrocit sve sousedni narody, je jedna z nejvetsich podlosti v historii lidstva. Tedy toto TVRZENI je jedna z nejvetsich podlosti.

Za prve Rusko nic neprohralo. Vedeni KSSS si uvedomilo, ze komunisticky blahobyt prorokovany Marxem nikdy nenastane a pocalo celou zemi demokratizovat. Jednalo v dobre vire a predpokladalo se, ze po odchodu komunismu prestane studena valka a nastane mir a pratelstvi mezi narody. Ale nektere kruhy na zapade, zejmena americti neokoni, celou vecou prekroutili. Napr. Paul Wolfowitz ve svem Projektu pro Nove Americke Stoleti tvrdil, ze v Rusku nastane "nationalistic backlash". Rusko je tedy nadale nepratelske. Dick Cheney chtel to "porazene" Rusko uplne znicit. Proti Rusku byla spustena sprosta, spinava, lziva kampan.

Za druhe, a to je jeste dulezitejsi, Rusko NENI totozne se Sovetskym Svazem, Rusove tam nemeli zadne privilegovane postaveni, nevladli tam a trpeli pod komunistickym rezimem snad vice nez kterykoliv jiny narod SSSR. Nemaji o nic vetsi zajem obnovit Sovetsky Svaz nez Kazasi nebo Ukrajinci. Cela logika je uplne nesmyslna.

http://www.keepandshare.com/doc9/view.php?id=20915&da=y


 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.01.2019 19:30

Divím se,že se o takovém nýmandovi píše.Zviditelnil se přemalováním tanku na Smíchově na růžovo,některými byl pochválen,jiní mu nadávali,ale svými dalšími výtvory ukázal,že není žádný výtvarník,ale zamindrákovaný blb.Není náhodou členem oněch sta hoven?


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy