• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Za Husáka by nikdy nepřicházelo v úvahu podporovat fašisty, pane Petříčku…
Počet návštěv: 961

Za Husáka by nikdy nepřicházelo v úvahu podporovat fašisty, pane Petříčku…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Byly hranice, které nikdy minulý režim nepřekročil, hranice historické morálky, které dnešní část (ale jen část) západních politiků znovu a znovu překračuje. Je to fakt a bez nadsázky na zvracení.

Jsem rád, že se zařadím za Miloše Zemana i Jiřího Paroubka v odsouzení režimu, který – ač to znělo nejprve extrémisticky – je podle Sergeje Lavrova, ministra zahraničních věcí Ruska neonacistický.

Oslavovat válečného zločince a sadistického vraha Banderu coby vlastence může fakt jen neonacistický režim…

Na 1. 1 si dali jeho oslavu jako státní svátek, přijali zákon, kterým tyto fašisty a zločince – banderovce zařadili mezi válečné veterány.

Zvracet…

Pan Petříček, sociálně demokratický ministr zahraničí, říká, že každý národ si musí své věci sám ujasnit a že si o tom bude špitat, až pojede na Ukrajinu.

Člověk si mimoděk uvědomí, že v tom je i podstata, proč zdaleka ne všichni a všechno z minulé doby odsuzují..

Takových zvráceností by se nikdy režim Gustáva Husáka nemohl dopustit. Fašismus byl fašismus a oslava Bandery a často s tím spjatého i Hitlera by bylo něco nepřijatelné.

V té době se samozřejmě lhalo. Ale ta lež často nebyla moc daleko od pravdy. Bojovalo se proti americkému imperialismu, navíc tak trochu vlažně a spíše z povinnosti. Ovšem to co vyvádí rusofóbističtí jestřábové ve světě je stokrát horší. A člověk i dodatečně chápe, proč na Američany komunistický režim musel reagovat. Oni fakt nežertují a tehdy Sovětský svaz a dnes bez důvodu Rusko obviňují z toho nejhoršího.

Jo, lhalo se, ale tak nějak měkce. Člověk to nebral vážně. A klidně jsem se na ČT díval.

Ale nikdy, pane Petříčku, opakuji nikdy se nepřipouštěla tolerance k největšímu zlu lidstva – nacismu či fašismu.

Banderovci byli jako zvířata a i Němci měli k nim odpor.

Ten obrázek malých usmrkaných dětí přivázaných ostnatým drátem tuším k dubu si dejte před oči.

Chápu, že se hlásíte k odkazu Václava Havla. Ten také bombardování Srbska označil za humanitární akt a ani Česká televize se neodváží reprízovat pořad, kdy jako tuším první představitel Západu se jel přesvědčit na břeh Jaderného moře, jak to dopadlo…

To jsou zrůdnosti, které bych si nikdy 17. listopadu 1989 představit neuměl.

A dokud nenajdeme sílu a odvahu otevřeně a poctivě o věcech mluvit, bylo „naše“ cinkání klíči tím nejhorším omylem, který jsme udělali…

Pane Petříčku, Husáka si zřejmě Slováci postaví někam mezi TOP 10 svého národa, možná dokonce zvítězí, proč ne. Váží si ho.

Vás si vážit nelze.

A když už jsme u toho. Až se zase ČSSD bude pídit po tom, proč tak upadá, věřte mi, že mě jako hodně bývalému sociálnímu demokratovi je to zřejmé.

Styďte se.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

05.01.2019 22:41

Takovym sprostym zpusobem jako Cesky Stat se nechova ani Rakousko ani Italie ani Madarsko ani Marine le Pen. Odkud se to bere? Myslim, ze priciny jsou tri.

1) V Ceskoslovensku bylo 1,5 milionu clenu KSC. Nejvic komunistu na hlavu z celeho sveta. Ti byli zvykli sledovat stranickou linii. Delaji to dodnes. Priklady jsou gen. Fejk a plk. Koudelka.

2) Ti kteri si mysli, ze Rusofobii bojuji proti komunismu. Naleteli na propagandu, ze Rusko = CCCP, Rusove = Bolsevici.

3) Komunisti a jim podobni. Oni zaprve lidi v te falasne identite utvrzuji a za druhe temi komunistickymi zvasty lidi odpuzuji. Ti pak kdyz si maji vybrat mezi tema dvema poly te falesne dichotomie, tak radeji voli ten nekomunisticky. Toto posiluje skupinu c. 2.


 

05.01.2019 21:07

Rusové si stěžují, že USA vydávají desetinásobek ze státního rozpočtu na zbrojení. Že se jednotky US Army usadily při ruských hranicéch a rozšiřují tam svůj zbrojní potenciál. Mám zpešovák: RF by měla vydat též desetinásobek rozpočtu na zbrojení a provozovat 700 vojenských základen po celém glóbu. Jen tak vyrovnají síly s velmocí roznášející zkázonosný mír do celého světa. Nějací ti banderovci jsou pouhými věrozvěstmi sil zla, šířenému ze západních spec služeb. Který demokrat by si nedopřál statisíce hajlujících individuí, když s planoucími pochodněmi v ruce vyřvávají frenetickou nenávist vůči všemu ruskému...Portréty Bandery, hajlující neonacistické svině, pochdně, zákaz mluvit rusky, debilní vyřvávaná hesla, neonacistické svině kam se podíváš. To nejotřesnější je provázanost těchto lidských, postižených zrůd s židy - Porošenkem a Hrojcmanem. Tím, že tyto živly tolerují a podporují, dávají najevo, že je chtějí využít proti Rusku. Nikdy bych nevěřil, že se židé spolčí s ukronacisty. (Porošenko, tak jako další špičkoví špioni, je občanem několika států. Je to proto, že pokud by byl stíhaný, občanství ve více státech mu poskytuje určitou imunitu. Nejsme pštrosi, abychom schovávali před tímto faktem hlavu do písku. V talmudu, zednářských ložích musí být ustanovení o světovládě. Soros a další světoobčané nám dávají najevo, že před jejich vůlí musíme kapitulovat. Experiment se světovým komunismem se nezdařil...(Marx, Engels, Trockij - Bronstein). Byla to vždy touha po ovládnutí světa. Katastrofa druhé světové války toto všechno přerušila. Bestiální vraždy nacistického kata Hitlera (jeho pohunků) židovského obyvatelstva byly mementem. Dál už neměly události zajít. Ale už se stalo. Porošenko a jeho ukronacistická suita o tom vypovídají. Žene ty idiotské, neonacistické bestie na zteč proti všem, kteří mluví rusky. Ruština je dnes zapovězenou čečí na Ukrajině. My si nedovedeme představit, že by u nás byla zakázána slovenština či rómština. Kdo na Ukrajině mluví rusky, je v nebezpečí života. Ukrajinští ordneři upozorňují návštěvníky Kyjeva, aby v žádném případě nemluvili rusky. ...S tím by si věčně pronásledovaní židé měli poradit. Vždyť kdo chce přežít, musí za to bojovat. Dát hlavu na špalek je "nemorální." Je to podrobení rovné likvidaci. Že právě židé budou těmi, kdo obnoví ukrajinský neonacismus v jeho plné zhoubnosti, je neuvěřitelné. Je to poplivání milionů obětí nacistických továren na smrt. Vždyť přece vyústěním snahy přeživších židů by měla být touha po konsenzu. Měla by být věčnou snahou o to, aby se nikdy neopakovala zvěrstva, která z těl židů udělala úděsné pochodně hořící v pecích koncetnračních táborů. BOŽE, NEDEJ DOPUSTIT, ABY SE OPAKOVALA ZVĚRSTVA, JEŽ MĚLA BÝT JEDNOU PROVŽDY UZAVŘENA.......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.01.2019 20:28

Petříček pouze jede ve směru,který má nařízen.Pokud se někdo domnívá,že Babiš o tom nic neví,tak je velice naivní.Je to celé nařízeno od ambasády USA a Petříček musí poslouchat stejně,jako poslouchal Sobotka se Zaorálkem a dalšími.Nakonec i podpora okupace cizích států,jíž schvalují téměř všichni politici,je nařízena z USA.A Zeman jede podle těchto not v domění,že mu to pomůže k setkání s americkým prezidentem Trumpem.Nakonec podpora diktátorských režimů v Jižní Americe vypovídá dobře,kdo je kdo.Nakonec je z toho i podpora převratů,když tuto politiku považují USA za jediný způsob,jak prosadit své zájmy.Politici se do Brusele velice hodí,proto stále škodí.Tím mám na mysli politiky "české".


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy