• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Podobnost čistě náhodná? Europoslanec Štětina opět na scéně!
Počet návštěv: 779

Podobnost čistě náhodná? Europoslanec Štětina opět na scéně!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

A je to tady! Nejprofláknutější pravicový politik české politické scény, pan Jaromír Štětina, mj. v šedesátých letech aktivní člen KSČ, se rozhodl ke své další „proevropsky“ demonstrativní a provokativní angažovanosti a hodlá založit politické hnutí „Evropa společně“! O jeho osobě, politické angažovanosti, postojích a názorech bylo již napsáno mnohé, pohříchu negativního a kritického charakteru. K jeho výše zmíněné nejnovější aktivitě není od věci připomenout několik do značné míry zajímavých, pozoruhodných, charakterových informací a dat, které by měly případné nedostatečně informované zájemce a sympatizanty upozornit, případně varovat před podporou jeho dalšího politického extempore.

Jaromír Štětina je vzdělaný člověk. Byl však, jak již výše zmíněno, nejen aktivní člen KSČ, ale v době hluboké totality, za vlády komunistů, stačil vystudovat dvě vysoké školy: v r. 1961 až 1967 vystudoval Vysokou školu ekonomickou, dále v letech 1970–1978 vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Uspořádal přibližně dvacet pět přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř, aby po roce 1989 o sobě prohlašoval, že byl bojovníkem proti komunismu ( ve které galaxii jej našel?).

Také se o něm říká (či spíše sám o sobě říká), že pracoval jako válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu. Nejspíš proto, že jako bývalý aktivní svazák a komunista, který dostal důvěru od státních orgánů včetně StB, cestoval po SSSR, včetně asijských republik , měl dostatek znalostí o těchto oblastech. S jakým ideologickým zaměřením a úkoly tam jako reportér cestoval po r. 1990, se můžeme jen domýšlet.

Tento politický, ideologický, bezcharakterní promiskuita neváhal po listopadu 1989 plně se zapojit do změny politického a společenského systému ve společnosti, včetně kritiky a aktivního odsuzování bývalého totalitního režimu v čele s KSČ (které byl, jak uvedeno výše, členem). Přes jeho „morální a charakterovou čistotu“, stejně jako desítky a sta dalších charakterových „křiváků“ z počátku devadesátých let, nebyla nikomu z antikomunistických aktérů listopadové revoluce na překážku skutečnost, že Štětina byl nejen aktivním občanem socialistického Československa, ale i aktivním členem KSČ, významným přítelem komunistického Sovětského svazu, aby uplatnil své „mimořádné“ podvraťácké, bezcharakterní a amorální přednosti k zavedení tolik námi kýženého, demokratického režimu. Díky lidem, kteří šli přímočaře za svým polistopadovým cílem, např. Havel, Vondra, Ruml, Křižan, Palouš, Šilhán, Lis, Kocáb, Horáček a další, se Štětina chytře a umně zaangažoval až tak, že byl považován za jednoho z největších kritiků a odpůrců bývalého režimu. Po dobu existence politického režimu v SSSR byl pan Štětina ještě natolik troufalý, že až do r. 1999 cestoval po Sovětském svazu, aby po konci SSSR, vzniku Ruské federace a nástupu prezidenta Putina obrátil natolik, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších odpůrců Ruska a Putina. Po oranžové revoluci, resp. Majdanu a krvavých událostech na Ukrajině své protiruské aktivity vystupňoval, stal se zastáncem krvavých události, když podpořil neofašistickou vojenskou skupinu AZOV. Po anexi či lépe řečeno zpět převzetí Krymu se Štětinova rusofobie znásobila a jeho krédem se stal názor, že Rusko je pro nás nebezpečné, neboť má imperiální a mocenské zájmy, má v úmyslu vojensky napadnout a podmanit si Ukrajinu, chce zničit celou Evropu a jiné podobné, psychicky smyšlené, lživé a provokativní názory.

Že díky svým aktivitám a protiruské angažovanosti našel v řadách krajně pravicových stran uplatnění svědčí skutečnost, že v roce 2004 byl jako nestraník za Stranu zelených zvolen do Senátu PČR. V roce 2010 svůj mandát obhájil, tentokrát však s podporou TOP 09 a hnutí STAN. Od r. 2014 je za TOP 09 zvolen poslancem Evropského parlamentu. Pro úplnost nutno dodat, že ani v případě zvolení do Senátu za Stranu zelených, ani při obhajobě senátorského křesla za TOP 09 a STAN, resp. při zvolení europoslancem za TOP 09 se nikdy nestal členem žádné z těchto politických stran či hnutí. To jen dokazuje, jak bezcharakterní je jeho činnost na politické scéně: dosáhnout na funkce, které mu umožňují nejen významné postavení, značný politický vliv, imunitu a ohromné příjmy, ale jeho nezájem o členství mu současně umožňuje nezávaznou politickou činnost, ze které se nemusí nikomu odpovídat , mít funkci, ze které může být je stěží odvolán.

Pan Štětina, ať už ve funkci senátora či europoslance způsobil ve společnosti a mezi občany nemálo rozruchu a skandálů, které ne v jednom případě měli i charakter trestného činu a to jak trestného činu pomluv, šíření poplašných zpráv, případně vlastizrady apod. Nicméně, jednak jeho imunita, ale především nezájem příslušných státních orgánů (jsme přece právní stát!) daly těmto věcem volný průchod, čehož pan europoslanec nadále využívá k šíření lží, polopravd a provokačních výroků na adresu hlavy státu, tak na politickou orientaci vlády a státních orgánů.

Jak je v úvodu článku uvedeno, pan Štětina , navzdory značné neoblibě a nepopularitě mezi občany (až na výjimky), se rozhodl znovu kandidovat jako europoslanec. Aby se znovu dobral koryta europoslance, hodlá, resp. rozhodl se založit politické hnutí „Evropa společně“. Lze se proto domnívat, že nenašel u žádné současné politické strany či hnutí zájem, aby kandidoval za jejich subjekt. K rozhodnutí založit toto hnutí jej údajně vedou tyto (neskromné) skutečnosti:

- Hnutí „Evropa společně“ bude výrazně prosazovat myšlenku „evropanství,"

- Ústředním mottem hnutí bude nezpochybnitelné zakotvení ČR ve strukturách EU a NATO jako pilířů demokratického směřování republiky. - Pocit nedokončené práce, pokračující konflikt na Ukrajině,, stále malé povědomí o hybridní válce u nás i v Bruselu.

Jak je výše uvedeno, jedna z myšlenek pana Štětiny pro založení hnutí „Evropa společně“, je prosazovat myšlenku „evropanství“. Toto slovo na první pohled vypadá jako snaha o společné žití v Evropě, ale rozebereme-li pojem „evropanství“ blíže první, co člověka může napadnout je rozdělení tohoto slova na „evro“ a „panství“. Pak už „evropanství“ dostává zcela jiný význam. Pokud k tomu přidáme Štětinovu myšlenku „nezpochybnitelného zakotvení ČR ve strukturách EU a NATO“, nelze se vyhnout podobenství, které hlásal (sice ne doslova) A. Hitler, když chtěl sjednocovat Evropu jako Velkoněmeckou říši. Myšlenka či názor na naše pevné zakotvení ve strukturách EU a NATO může také znamenat, že se staneme poddanými a rukojmími pro rozhodující síly v Bruselu, kam hodlá pan Štětina znovu kandidovat a za tyto ideály bezostyšně usilovat. K tomuto cíly má už dnes současná EU významně nakročeno.

Pokud by šlo o kteréhokoliv jiného člověka, který by se rozhodl do Bruselu znovu kandidovat, rozhodně by nebyla jeho kandidatura pro nás tak nebezpečná, jako u „proevropana“ J. Štětiny. Fandit jeho záměru a podpořit založení hnutí Evropa společně je stejně nebezpečné jako v dobách, kdy o podobnou podporu žádal A. Hitler. Buďme proto nadmíru ostražití a jeho hnutí „Evropa společně“ odmítejme. Štětina není dobrý člověk, je nečestný, prolhaný, zrádný a proto i nebezpečný.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.01.2019 20:01

Štětina a Telička si mohou podat ruce a jít světem,ale hodně daleko.K tomu si mohou přibrat "českou eurokomisařku" Jourovou a většinu "českých europoslanců" a již nikdy se nevracet.Však Štětina bude mít ještě rudou knížku schovanou v šupleti.Co kdyby se změnil směr politiky.A Telička je jenom hlupák,který vyjednal pro ČR ty nejhorší podmínky členství ze všech přistupujících států.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

14.01.2019 11:37

A podobně bezcharakterní politik Telička ho jistě v další činnosti podpoří.Stejně bezcharakterní a úplatný.


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy