• Středa, 24. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Jiří

Kdo že jsou dnešní Palachové?
Počet návštěv: 824

Kdo že jsou dnešní Palachové?

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Pan Šafr si na Fórum 24 stěžuje, že české společnosti dnes chybí Palachové. Možná. Ale kdo že jsou ti dnešní skuteční bojovníci za svobodu a demokracii? Jenže se ale nenalézají na té straně, kde by si asi pan Šafr nejvíc přál.  

Fórum 24 je známé protizemanovské a protibabišovské médium tzv. Pražské kavárny. A tak je pro mne často i zdrojem takových článku, jejichž obsah rád na svém blogu kritizuji. A tak si myslím, že pokud v tomto médiu volají po nových Palachách, že si je asi nepředstavují tak, že by tento jejich imaginární hrdina vystupoval proti podivným "vymoženostem" tzv. politické korektnosti. Ale pojďme se na ten článek podívat blíže.

Pan Šafr tam mimo jiné píše: "Nejde o to, že by se každý člověk, kterému se hnusí neustálé překračování pravidel, měl hned upalovat. Současné zlo také nemá ještě absolutní povahu a nevyžaduje si od nás sebezničující reakce. Stačilo by, kdyby tu bylo dostatečné množství lidí, kteří by se nezaprodali a dokázali by kvůli svobodě ve své zemi alespoň trochu riskovat své zaměstnání a hmotné jistoty." (viz http://forum24.cz/babise-a-zemana-tu-mame-proto-ze-soucasne-ceske-spolecnosti-chybi-palachove/)

Když jsem si přečetl tento odstavec, nemohl jsem si nevzpomenout na to, co se v současné době teď děje v západním světě. Představte si, když se tam někdo nějak pikantněji nebo ne zcela politicky korektně vyjádří například o tématech multikulturalismu, genderismu, politické korektnosti a těmto tématům podobným věcem, tak tam kolikrát skutečně riskuje své zaměstnání nebo nějaké represe proti svojí osobě. To je pak ten skutečný Palach současnosti.

Takže pokud chcete nějakou osobnost, která bude dnes bojovat za skutečnou svobodu a demokracii, tak by se měla hledat mezi takovými lidmi, kteří upozorňují a bojují proti takovým věcem, jako je politická korektnost, multikulturalismus, apod. Protože politická korektnost, neomarxismus, multikulturalismus, genderismus, apod. to jsou v současné době nebezpečí číslo jedna pro svobodu a demokracii v západním světě.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.01.2019 19:34

Pan Šafr má své úlety,protože vidí svět podle komunistů černobíle.Není tak třeba se o něm víc bavit.O Palachovi se vytvářely legendy,které nebyly pravdivé,za což on nemohl.Je dobře,že nejsou bojovníci v tomto národě.To by asi pan Šafr nerozdýchal.Nechme Palacha v klidu spát a věnujme se raději současným problémům této společnosti.To je důležitější.Tím nenavrhuji na Palacha zapomenout.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

15.01.2019 15:05

"Stačilo by, kdyby tu bylo dostatečné množství lidí, kteří by se nezaprodali a dokázali by kvůli svobodě ve své zemi alespoň trochu riskovat své zaměstnání a hmotné jistoty." Toto tedy vujadril spravne!

PROGRAM POLITICKYCH REFOREM V CR

1) Vydani zakona o diverzifikaci redakcni rady Ceske Televize.

2) Vydani zakona o demonopolizaci tisku. Zadny jednotlivec, organizace nebo identifikovatelna skupina by nemela ovladat vice nez 10% medialniho trhu. Media by mela mit povinnost zverejnovat zdroje prijmu.

3) Pravo na odpoved. Kdyz nejake medium obvini nejakeho jednotlivce, skupinu, organizaci nebo stat melo by toto medium mit povinnost otisknout stanovisko narceneho. Napr. kdyz nejake noviny obvini Rusko ze sestreleni Malajsijskeho letadla MH17, mela by ruska ambasada mit pravo se k tomu vyjadrit.

4) Neziskovky by mely mit povinnost zverejnovat zdroje prijmu. Jestli se nemylim, tak Rusko a Madarsko nejake zakony v tomto smyslu vydaly. Turci, a z tech bychom si meli vzit priklad, vykopli Sorose uplne.

5) Totez politicke strany. Navic by mel existovat limit, kolik jednotlivec nebo organizace muze politicke strane venovat. Volebni kampane by mely byt financovane z verejnych prostredku. (To se v pripade CT neosvedcilo, ale strany jsou v principu diverzifikovane.)

6) §355 "Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob", §356 "Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod" by mely byt zruseny a ustava zmenena, aby vickrat vydat nesly. Trestne by melo byt pouze vyzyvani k nasili. (Ale pokud tyto zakony existuji meli by byt vsazeni do vezeni ti, co hanobi k Rusy nebo Srby.)

7) Povazovat "schvalovani atentatu" a pod. za trestny cin by melo byt v Ceskych zemich ustavou na veky zakazano.

8) Za to za trestny cin by melo byt povazovano vedome sireni falesne informace za ucelem vyvolani valecneho konfliktu. Prikladem jsou zfalsovane dokumenty, ze Irak nakoupil yellowcake uran v Nigeru.
https://en.wikipedia.org/wiki/Niger_uranium_forgeries
V USA udajne existuje precedent, ze nelze vykrikovat "hori!" v preplnenem divadle. Zda se mne, ze vyrvavat "yellowcake!" a tim vyvolat valku, je mnohem horsi.

Tento program lze pripadne modifikovat na zaklade diskuse a zpetne vazby.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...