• Sobota, 17. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Petra

Kdo že jsou dnešní Palachové?
Počet návštěv: 1005

Kdo že jsou dnešní Palachové?

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Pan Šafr si na Fórum 24 stěžuje, že české společnosti dnes chybí Palachové. Možná. Ale kdo že jsou ti dnešní skuteční bojovníci za svobodu a demokracii? Jenže se ale nenalézají na té straně, kde by si asi pan Šafr nejvíc přál.  

Fórum 24 je známé protizemanovské a protibabišovské médium tzv. Pražské kavárny. A tak je pro mne často i zdrojem takových článku, jejichž obsah rád na svém blogu kritizuji. A tak si myslím, že pokud v tomto médiu volají po nových Palachách, že si je asi nepředstavují tak, že by tento jejich imaginární hrdina vystupoval proti podivným "vymoženostem" tzv. politické korektnosti. Ale pojďme se na ten článek podívat blíže.

Pan Šafr tam mimo jiné píše: "Nejde o to, že by se každý člověk, kterému se hnusí neustálé překračování pravidel, měl hned upalovat. Současné zlo také nemá ještě absolutní povahu a nevyžaduje si od nás sebezničující reakce. Stačilo by, kdyby tu bylo dostatečné množství lidí, kteří by se nezaprodali a dokázali by kvůli svobodě ve své zemi alespoň trochu riskovat své zaměstnání a hmotné jistoty." (viz http://forum24.cz/babise-a-zemana-tu-mame-proto-ze-soucasne-ceske-spolecnosti-chybi-palachove/)

Když jsem si přečetl tento odstavec, nemohl jsem si nevzpomenout na to, co se v současné době teď děje v západním světě. Představte si, když se tam někdo nějak pikantněji nebo ne zcela politicky korektně vyjádří například o tématech multikulturalismu, genderismu, politické korektnosti a těmto tématům podobným věcem, tak tam kolikrát skutečně riskuje své zaměstnání nebo nějaké represe proti svojí osobě. To je pak ten skutečný Palach současnosti.

Takže pokud chcete nějakou osobnost, která bude dnes bojovat za skutečnou svobodu a demokracii, tak by se měla hledat mezi takovými lidmi, kteří upozorňují a bojují proti takovým věcem, jako je politická korektnost, multikulturalismus, apod. Protože politická korektnost, neomarxismus, multikulturalismus, genderismus, apod. to jsou v současné době nebezpečí číslo jedna pro svobodu a demokracii v západním světě.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.01.2019 19:34

Pan Šafr má své úlety,protože vidí svět podle komunistů černobíle.Není tak třeba se o něm víc bavit.O Palachovi se vytvářely legendy,které nebyly pravdivé,za což on nemohl.Je dobře,že nejsou bojovníci v tomto národě.To by asi pan Šafr nerozdýchal.Nechme Palacha v klidu spát a věnujme se raději současným problémům této společnosti.To je důležitější.Tím nenavrhuji na Palacha zapomenout.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

15.01.2019 15:05

"Stačilo by, kdyby tu bylo dostatečné množství lidí, kteří by se nezaprodali a dokázali by kvůli svobodě ve své zemi alespoň trochu riskovat své zaměstnání a hmotné jistoty." Toto tedy vujadril spravne!

PROGRAM POLITICKYCH REFOREM V CR

1) Vydani zakona o diverzifikaci redakcni rady Ceske Televize.

2) Vydani zakona o demonopolizaci tisku. Zadny jednotlivec, organizace nebo identifikovatelna skupina by nemela ovladat vice nez 10% medialniho trhu. Media by mela mit povinnost zverejnovat zdroje prijmu.

3) Pravo na odpoved. Kdyz nejake medium obvini nejakeho jednotlivce, skupinu, organizaci nebo stat melo by toto medium mit povinnost otisknout stanovisko narceneho. Napr. kdyz nejake noviny obvini Rusko ze sestreleni Malajsijskeho letadla MH17, mela by ruska ambasada mit pravo se k tomu vyjadrit.

4) Neziskovky by mely mit povinnost zverejnovat zdroje prijmu. Jestli se nemylim, tak Rusko a Madarsko nejake zakony v tomto smyslu vydaly. Turci, a z tech bychom si meli vzit priklad, vykopli Sorose uplne.

5) Totez politicke strany. Navic by mel existovat limit, kolik jednotlivec nebo organizace muze politicke strane venovat. Volebni kampane by mely byt financovane z verejnych prostredku. (To se v pripade CT neosvedcilo, ale strany jsou v principu diverzifikovane.)

6) §355 "Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob", §356 "Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod" by mely byt zruseny a ustava zmenena, aby vickrat vydat nesly. Trestne by melo byt pouze vyzyvani k nasili. (Ale pokud tyto zakony existuji meli by byt vsazeni do vezeni ti, co hanobi k Rusy nebo Srby.)

7) Povazovat "schvalovani atentatu" a pod. za trestny cin by melo byt v Ceskych zemich ustavou na veky zakazano.

8) Za to za trestny cin by melo byt povazovano vedome sireni falesne informace za ucelem vyvolani valecneho konfliktu. Prikladem jsou zfalsovane dokumenty, ze Irak nakoupil yellowcake uran v Nigeru.
https://en.wikipedia.org/wiki/Niger_uranium_forgeries
V USA udajne existuje precedent, ze nelze vykrikovat "hori!" v preplnenem divadle. Zda se mne, ze vyrvavat "yellowcake!" a tim vyvolat valku, je mnohem horsi.

Tento program lze pripadne modifikovat na zaklade diskuse a zpetne vazby.


 
Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Zatímco od nás okupantští Sověti ze srpna 1968 dávno odešli, Turecko v tajnosti v srpnu 2019 přepravilo do okupované části severního Kypru 42 tanků Leopard 2A4. Stroje německé výroby se nachází jen deset kilometrů od Nikósie, metropole Kyperské republiky. Informoval o tom turecký server Ahval s odvoláním na řecká média.

Poslední domácí zprávy