• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí
Počet návštěv: 855

VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Že byl na Klinice pořádek? Jiří X. Doležal s tím nesouhlasí. V článku Pokálená klinika obvinil Martina C. Putnu ze lži. A co víc, Putna prý chce, aby jeho lži byly jediná povolená pravda, tvrdí Doležal. „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si novinář. Přidal i srovnání s nacisty.

Doležal Putnu uvádí jako učitele proslulého svým sporem s prezidentem Zemanem, který mu odmítl udělit profesuru. „Nyní se ukazuje, že Zeman nejspíš měl pravdu. I já si myslím, že je lepší, aby lidé volající po cenzurování pravdivých informací, co se jim nehodí do krámu, nebyli profesory,“ souhlasí s hlavou státu novinář. Lidé s těmito názory podle něj patří do stran pánů Vandase či Okamury a ne na akademickou půdu.

O co se jedná? Martin C. Putna vystoupil na Českém rozhlase, kde se pochlubil, že na klinice skutečně byl. „Ukázalo se, že své sympatie k ultralevici nezvládá do té míry, že veřejně v médiích lže, manipuluje veřejností, křivě obviňuje nevinné lidi a dopouští se horší demagogie než Miloš Zeman,“ píše o jeho vystoupení Doležal.

Putna měl říci toto: „Klinika byla vždy uklizené, úhledné a sympatické místo bez drog. V několika posledních dnech se je média, zvlášť TV Prima, snažila představit jako feťáky a bordeláře. To je dle mého soudu manipulace. To exekutor, který vnikl do budovy, rozmlátil zbylé zařízení a udělal tam ten nepořádek. A ten pak předvedli divákům.“

Pak ještě přidal svou starší tezi, že Klinika je stejným historickým fenoménem jako hudební skupina The Plastic People of the Universe. Tu prý omezení mocní také prezentovali jako smradlavé fetky, zatímco skutečné osobnosti jako Václav Havel ji podporovaly.

To,  že se dnes dějí podobné věci, je pro Putnu důkazem, že jsme se vrátili do sedmdesátých let a vládnou u nás autoritáři, sázející na nacionální, xenofobní a nenávistné postoje.

Klinika podle něj měla podporu politiků, včetně Andreje Babiše. „Chodili za nimi různí politici se slovy, že jejich práci chtějí podpořit, vždyť barák stejně chátrá. Pokusíme se nějak vymyslet, aby to šlo,“ vzpomínal. Tuto podporu ale podle něj ztratila, když předvedla principiální postoj a podporovala přijímání uprchlíků.

A to prý pro českou společnost bylo „fuj“ a politici se tomu přizpůsobili. „Teď už o nich nikdo nemluví jako o centru, které dostalo Cenu Františka Kriegla Charty 77, teď se na povrch dostala pouze právní stránka, podle které jsou tam nelegálně,“ psal akademik Putna.

Psali jsme:

„Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si o tom Doležal. Výroky považuje za sprostotu a faul proti exekutorům. Šel tak daleko, že to označil za propagandu. Odkázal přitom na reportáž, kterou o klinice natočil ještě před vyklízením.

Ovšem to podle Doležala není nejhorší Putnův prohřešek, že levice lže je podle něj „zdravou normou“. Ale Putna si podle něj dovoluje požadovat, aby stát pravdu, která se mu nehodí do krámu, zakázal šířit. V pořadu vznesl proti televizi Prima námět pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Putna tak prý nejenom lže, ale chce zakázat, aby pravda byla vysílána.

Podle Wikipedie prý Putna není filozof, ale Doležal ho považuje přinejmenším za filozofujícího vědce. „Řada předních filosofů minulosti již prokázala mimořádný talent při odhadu, ke kterému politickému subjektu je potřeba být servilní, neboť se dostává ke korytu,“ konstatuje novinář a uvádí příklad Martina Heideggera, „který bádal nad autenticitou bytí, tak strašně toužil být rektorem, že vstoupil do NSDAP, a funkci dostal.“ Ale přes oddanost byl prý poslán do zákopů, což podle Doležala nervově neunesl.

„Proto si Martina C. Putnu dovoluji upozornit, že až se soudruzi zleva dostanou k moci a přestanou ho potřebovat, poletí přes palubu stejně jako Heidegger. A že mu ty jeho lži a volání po cenzuře nebudou nic platné,“ varuje pedagoga Jiří X. Doležal.

Celý článek ZDE

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.01.2019 19:52

Putna je prolhaný pitomec a nikdy neměl být jmenován profesorem.Nemá na to kvality ani občanské,ani kvalifikační a ani morální.Klinika byla střediskem narkomanů a jiných pochybných individuí,které mělo být vyklizeno už dávno.Jen k tomu nebyla politická podpora parlamentních partají.Její konečně vyhnaní obyvatelé měli dostat pořádnou gumoléčbu,jako se používala proti občanům a invalidům ze strany státu při proticikánských demonstracích.Ovšem tento stát hájí zájmy zločinců a na občany,který ho udržují svými daněmi při životě,kálí!Proto si mohou takové pochybné existence typu Putny či anarchistů tolik vyskakovat.Dokladem je stále existence ČSSD,která má zaplatit miliony advokátovi.Přestože už několik let nemá snahu dluh zaplatit,tak je nejen v parlamentu,ale dokonce i ve vládě!Na běžného občana už by dávno skočil nějaký exekutor,ale na darebáky a zločince jsou krátcí i exekutoři.Zvláště na ty politicky činné!


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy