• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Profesor Putna po slovech o Klinice rozmlácené exekutorem perlí dále: Putin je Voldemort, skutečný grázl. Trump je blbeček, Zeman směšný ožrala
Počet návštěv: 559

Profesor Putna po slovech o Klinice rozmlácené exekutorem perlí dále: Putin je Voldemort, skutečný grázl. Trump je blbeček, Zeman směšný ožrala

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Literární historik a pedagog Martin C. Putna v minulých dnech šokoval svým názorem, že nepořádek v sociálním centru Klinika udělal exekutor. „Klinika je fenomén,“ říká Putna. Ten se ovšem nebojí vyjádřit své názory i v mnoha jiných směrech, nejen v otázce Kliniky. Píše to server Tiscali.cz, kterému poskytl rozhovor.

Putna mimo jiné v rozhovoru mluvil o tom, jak se nyní podceňuje ruský prezident Vladimir Putin. Podle něj je to stejný případ, jako se ve 30. letech minulého století podceňoval Hitler. „Je mi líto, ale to je skutečný Voldemort, to je prosím skutečný grázl, který se dříve a chytřeji než všichni ostatní prostě chopil možností, které nabízí internet, a rozbil naši představu o tom, že existuje něco jako pravda,“ poznamenal Putna.

Putin je podle něj osobou stejného formátu jako je Hitler. „To neznamená, že se chystá budovat další Osvětim. Musíme to chápat analogicky. On je opravdu jádrem našich evropských problémů. Ano, jemu jsou zavázáni všichni jako Zeman, Le Penová, Kakamura, Kaczyńští, Orbán, všechna tahleta svoloč, prostě to jsou jenom Putinovi pohůnci,“ poznamenal zostra Putna.

A stejně ostře pak zaútočil i na amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož nazval blbečkem. „Rovněž škodí a poškodil svět už strašně moc, ale znovu, je to jenom blbeček. Tamto není blbeček. Orbán je jenom lokální diktátor, Zeman je jenom směšný ožrala,“ zaznělo z úst Putny.

Původní text ZDE.

Své pak řekl i k Andreji Babišovi (ANO), jenž je podle něj jednou z těch figur. „Nemyslím si, že je na vrcholu potravního řetězce, abych použil metaforu potravinářskou. Babiš je hnusný, ale není to zdaleka to nejhorší,“ dodal.

Zavzpomínal však i na exprezidenta Václava Havla, jehož nedostatky a slabé stránky měl podle svých slov možnost dostatečně poznat. „Jednak, když jsem s ním spolupracoval, a jednak, když jsem psal knížku, ve které jsem se pokusil popsat jeho myšlenkový vývoj. Takže opravdu to není žádný vzor neomylný, ale on bezpochyby i ten Hus měl své velmi nepříjemné stránky a myslím, že Cimrman v Českém nebi ho zobrazil velmi pěkně s takovou jistou urputností a protivností,“ sdělil Putna s tím, že před Havlem tu byly jen srágory, stejně jako jsou po něm.

Psali jsme:

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.01.2019 20:17

Putna má pravdu.Všichni,které jmenoval jsou špatní a Putna sám je idiot.Kdo mu věří,je na stejné úrovni IQ.Jen bych rád věděl,kdo mu ty jeho proslovy píše.Sesmolit takovou pitomost ani on nedokáže.Podle něho byl i Masaryk ruským agentem.Víc není třeba psát!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

20.01.2019 05:09

Putna ma na svem webu jakysi zvukovy zaznam, kde se tvrdi, ze Rusko zadnou kulturu nema, v nejlepsim pripade je to kultura odlisna, podradna a nam zcela cizi. (Jak se ted ukazalo, tak Kollar a Celakovsky byli sovetsti agenti.) Zajimalo by me, co si mysli o kulture ukrajinske.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V CR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy