• Středa, 24. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Jiří

Množí se nám pochodně jako houby po dešti…
Počet návštěv: 577

Množí se nám pochodně jako houby po dešti…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Monstrózní „oslavy“ opálení Jana Palacha realizované našimi liberálními protagonisty v ČT, médiích i u pravicové opozice nesou své trpké ovoce. Jeden muž stár 54 let, který chtěl dle svých slov napodobit Palacha leží na JIP s těžkými popáleninami a nejasnou prognózou do budoucna, další byl zachráněn doslova v poslední chvíli a konečně ještě dalšímu to rovněž bylo překaženo...

Máme se na co těšit. Celý rok 2019 kulturní elity ve spolupráci budou tlačit zejména v ČT na pilu, aby vyždímali z národa nadšení pro listopad 1989 a odpor proti těm, kteří by se byť i tvářili neutrálně či s nezájmem a už vůbec byli s vývojem po roce 1989 nespokojeni, či kritizovali Evropskou unie či „Nedej Bože“ naši účast v NATO.     

Uprostřed té masáže se zcela převrací zásadní fakta.

Vyslechl jsem si nějakou anketu mezi mladými a pominu-li fakt, že někteří vůbec nevěděli, kdo je Palach, pak všichni ostatní jako v kolovrátku opakovali, že se upálil na protest proti komunistům.

Nic není vzdálenějšího pravdě a je třeba přejít od havlisticko zjednodušeného vidění ke světu, který panoval uprostřed roku 1968. To co dnes působí jako z říše fantasmagorií, je pravdou. Příklon k socialismu provázel politické bouře na francouzských universitách, ale i v Německu. Pražské jaro bylo v mnohých zemích chápáno jako cosi nového, co může zachránit zkorumpovaný a falešný západní svět.

Mladý Honza Palach byl jednoznačně zapáleným stoupencem tzv. obrodného procesu a budování socialismu s lidskou tváří, který odstartovali nejprve jaksi mimochodem a později samospádem stále důsledněji proti vůli Moskvy sami komunisté v čele s Alexandrem Dubčekem a v zájmu pokračování tohoto procesu obětoval svůj život.

Pokračování v socialismu s lidskou tváří nenastalo ani po jeho smrti , ani po nastolení havlismu po roce 1989.

Mně bylo 14 let,l když se upálil a dodnes si vzpomínám, jak jsme s tátou jeli do centra ke Klementinu, abychom viděli smuteční průvod. Za celý svůj politický život jsem nezažil nic ze svého úhlu pohledu krásnějšího než právě oněch 8 měsíců Pražského jara s jejichž pokračováním spojil Honza Palach svůj život a smrt.

Nevím, zda by nezvracel z toho, jak havlisté odstranili Dubčeka z možnosti, byť i třeba načas stát se prezidentem. Zašlapali jsme tak náš největší odkaz Evropě té doby. Za zajímavý a hlavně svébytný pokus žití společnosti to stálo.

To nejhorší, co je spjato s lety po roce 1989 je co do metody stejně odpudivé jako po roce 1948 : masivní překrucování historie. Cesta od zdi ke zdi. Po Vítězném Únoru bylo absolutně vše chybné, co se stalo za první republiky, po Listopadu 1989 se stalo vše chybným, co probíhalo v letech 1948 – 1989.

Dnes je samozřejmě vše jinak, kapitalismus v jeho dokonale státem organizované podobě zvítězil především v komunistické Číně, která již v příštím roce poskočí z hlediska ekonomické úspěšnosti na 1. místo před dosavadním hegemona světa i Západu USA. Možná by byl Honza rád, co já vím. Byl z logiky věci, tak jako většina lidí odpůrcem drsné války USA ve Vietnamu. Dodnes si vzpomínám na nějaké provolání, která vyšlo v xeroxových tiskovinách:….Přátelé, zachovejte klid. Je jich tu jako Američanů ve Vietnamu. Ještě v srpnových dnech byli pro většinu národa američtí okupanti ve Vietnamu stejně nepopulární, jako okupanti vojsk Varšavské smlouvy u nás…

Nevím, proč se pokoušeli dnešní pochoďňoví aktivisté o sebevraždu. Možná díky davové psychóze našich médií jako odpor proti komunistům, ovšem stejně tak možná jako projev odpor vývoji po roce 1989.

Davová psychóza je vždy nebezpečná. Ten magor důchodci, který kácel stromy, aby navodil odpor proti muslimům, u něhož byla zjištěna zmenšená příčetnost jistě čerpal z prohlášení některých protiemigračních politiků. A mám mezi přáteli na fb takové, kteří nejsou schopni o ničem jiném hovořit než o muslimech, terorismu a migrantech. Nereaguji na ně, ono se to ani nedá. Ne že bych ignoroval střet civilizací, ne že bych neviděl, že islamizace nejen v západní Evropě, ale i na Balkánu bude narůstat. A to, že většina migrantů se snaží ve zrychleném režimu přefrčet naši zemičku púokud možno za dvě hodiny, jen aby byli za svými soukmenovci v Německu je logické.

Palachiáda, kterou zde rozpoutal současný mediální havlistický a liberální režim (nikoliv vláda či prezident) je křečí před poznáváním pravdy, že svět nastolený v roce 1989 se mění, počínaje USA, přes stále rostoucí část evropských zemí a stejně i u nás.

Liberální demokracie, která dočasně zvítězila před 30 lety ve světě i u nás a která nese nesmiřitelné rozpory se otřásá v základech a postupně je zemí od země směňována návratem k tomu co tu mělo být od počátku, v uznávání principu rovného hlasu a tedy i demokracie bez přívlastku…

A jinak pánové neblbněte. Nemá smysl kácet stromy na kolejiště stejně jako se sebeupalovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

21.01.2019 11:40

Možná by bylo dobré připomenout, že Jan Palach se vlastně upálit nechtěl. Organizátoři tohoto činu ho prý přesvědčili, že plameny budou umělé, neškodné, ale národ to stejně zburcuje. Pomalu, ale přece jen se toto v informačním prostředí rýsuje a skládá se mozaika. Byl to dvojí smrtelný podvod: na nezkušeného a důvěřivého studenta Jana Palacha a celý národ. Účelem bylo vhodit do společnosti "bombu", která ji stoprocentně vyburcuje a půjde do ulic. V překladu - Československý MAJDAN! Aby se to stalo, Jan Palach, aniž by tušil, co ho opravdu čeká, musel zemřít. Co se týká těch, kteří, jak p. Vyvadil píše, neumí mluvit o ničem jiném než o migrantech a islámu: bohužel mají pravdu a nestačí před ní zavírat oči, ignorovat a neodpovídat. Za současného stavu ani nemusí mít bůh ví kolik těchto kobylek azyl v ČR, oni sem vesele z Německa jezdí si nejen užívat sexu a zábavy všeho druhu, ale vyjíždí sem dělat jednorázové akce, trochu si zaznásilňovat české děvy, vydělat na prodeji drog a jiné, jim milé činnosti. Mně osobně toto vědomí stačí k tomu, abych si nepřála na ulici, ani nikde jinde v ČR, vidět byť jen jediného takového úchyla a rozhodně ani nejsem pro nějaké dumání, zda tenhle je dobrý a tamten ano. Všichni v konečné fázi plní a splní rozkazy svých imámů, kterým je likvidace bílých domácích obyvatel. Tak až p. Vyvadilovi takový "chudinka" znásilní, nebo zabije manželku, nebo vnučku, či vnoučka, budu zvědavá, zda se bude stále držet stranou a nebude se jakkoli vyjadřovat. Nu, možná si nechce rozhněvat "naše" dnešní mocné. (Nebo nemocné?)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.01.2019 19:56

Je to následovnictví budhistických mnichů z dob americko-vietnamské války.Jen se stalo,že někdo nemyslí a dalším Palachem se nestane.Co tím chtěli tito lidé vlastně říci?


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...