• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

Svět se snad zbláznil ...
Počet návštěv: 853

Svět se snad zbláznil ...

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Státní pokladna USA už měsíc je prázdná. Státní zaměstnanci neberou výplaty a pokud nemají našetřeno, tak dluží za nájem, nesplácí půjčky i hypotéky. Jejich rodiny s dětmi stojí u charity frontu na obědy, přesto musí ze zákona i s tou prázdnou kapsou chodit do práce. Tato stále ještě nejmocnější ekonomika světa je ve finanční krizi. Důvodem je spor o hraniční plot na mexické hranici, který přijde státní pokladnu na 6mld dolarů.

Musím se skoro stydět, že zatím co americký úředník nemá na obědy a stojí v frontě na charitu, já jsem dostal k důchodu přidáno a tak jsem si včera u renomované obchodní firmy, koupil nové kalhoty a dokonce i nové boty. A ještě si představte, že cestou domů jsme si s manželkou, zašli do kavárny na pravou brazilskou kávu a na velký dort se šlehačkou. Také konstatuji, že nedlužíme ani na nájemném, nebereme si ani půjčky, ani nestojíme frontu u charity na obědy…. Dokonce jezdíme každoročně na dovolenou na Šumavu, do Jizerských hor a někdy i k moři.

Když zapátrám v paměti, kdy jsme byli v podobné situaci, tedy nemít na nájem, na splátky, na obědy, ani na ty nové kalhoty, tak si vzpomenu na to naší polistopadovou dobu a s ním i na první uzavřené továrny, hutě, doly,… na krachující banky, na znehodnocené vklady i na vysokou nezaměstnanost. Zaměstnanci chodili domů bez výplaty, neměli na nájmy a s odvráceným pohledem chodili kolem samoobsluhy. Dovedeme se proto vžít do tíživé situace amerických rodin.

Je potěšující, že tento krizový stav v posledních letech už neznáme, mzdy i důchody pravidelně rostou. Státní rozpočet je v přebytku. Nezaměstnanost je nejnižší v EU a kdo chce pracovat, práci najde. Dokonce od ledna důchodci dostali přidáno 900 korun měsíčně. A na příští rok slíbil premiér opět přidat 900 korun.

Je také pravdou, že občas brbláme nad svou nízkou mzdou, ale i tak nezažíváme ty zlé časy, které nyní prožívají v USA, nebo ve Francii. Ve Francii již po několik měsíců hnutí „žlutých vest“ ovládlo ulice, zaměstnanci, dělníci, studenti bojují za svá sociální práva. Je tedy možno říci, že se u nás máme relativně dobře.

A je důležité také všem připomenout, že jsme nikoho nekolonizovali, nežili jsme z práce, ani z bohatství těch druhých, nemáme ani zlaté doly, ani naftové vrtné věže.

A protože nejsme škodolibí ani nepřející, přejeme si, aby i ten americký zaměstnanec měl na splátky, nájmy a také na ty nové kalhoty.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.01.2019 20:42

Pan Votava má myšlení komunistické.Přeje všem,aby se měli dobře,ale vůbec ho nezajímají důvody jeho situace.A to jsou nehorázné částky,vydávané na zbrojení a vedení různých válek,samozřejmě na cizím území.Nevím,jak se má pan Votava,ale ať jde říci starodůchodcům s penzí kol 7 000.-Kč,že se mají dobře.Zvláště do malých vesniček a osad.Pokud si pan Votava myslí,že je přídavek cca 900.-Kč pozvedne do nadoblačných výšin života,tak se buď mýlí,nebo nám tady lže.Mluvte každý sám za sebe a nemluvte za druhé.O nich nic nevíte,tak nemůžete vědět,jak se jim "snadno" žije.Zvlášť,když se zrušila veřejná doprava do mnoha míst v naší republice.Ještě k americkým občanům.Zřejmě je jejich situce nebolí,když celkově podporují válečné výboje USArmy.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

22.01.2019 17:21

Je tedy videt, ze kapitaliste jeste zcela nerozkradli to, co komunisti vybudovali. :-)


 
Petr Kovář

Petr Kovář

22.01.2019 10:16

Pane Votava , kdyz se oproti zbytku Sveta nemame nejhur, ani nejlepe, proc se cpeme od vedomeho zaniku ve spojitosti s EU a NATO , kde nikoho podle vsech pravidel businessu a logiky , neceka nic jen zkaza ? Znamena to, ze se nemame spatne, ale jsme tupi jako bedna kytu, protoze jedine debil muze s dobre pozice delat vse proto, aby se mel 1000x hur nez se ma, a misto rustu voli cestu de Pekla ... Takze mate pravdu, nemame se spatne v nasi krasne zemi, jen bychom se mohli mit 1000x lepe, kdybychom zustali Cechy a nepovolili nasim prohnilym politickym spickam lezt do riti EU a Zapadu obecne, protoze tam nikdy nic nebylo vytvoreno pro lidi, ale jen pro PROFIT ZA KAZDOU CENU ... Dekuji za prispevek :-)


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

S blížícími se eurovolbami sílí hlasy nejrůznějších politických neziskovek, iniciativ, politiků a umělců, kteří jsou žádoucně názorově ukotvení. Jedním takovým hlasem je iniciativa #jsmetu, která se v rámci skupiny na Facebooku svolá do diskuze pod vytipovaný článek, kde jsou dle jejich názoru nevhodné (nenávistné) příspěvky. Tam se angažují a navzájem si podpoří a „olajkují“ své příspěvky, čímž svým „žádoucím“ názorem vytlačí ostatní diskutující. Není asi překvapením, že srdnatě obhajují EU, migraci nebo neziskovky. A administrátoři skupiny mají vazby na politické neziskovky Člověka v tísni a Evropské hodnoty.

Poslední domácí zprávy