• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Právo nosit zbraň je důležité, uvedl někdejší prezidentský kandidát Hynek
Počet návštěv: 627

Právo nosit zbraň je důležité, uvedl někdejší prezidentský kandidát Hynek

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Jiří Hynek, výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a v posledních prezidentských volbách také kandidát na prezidenta.

„Prošel jsem si celý vývoj od řadového pracovníka technologického vývoje až po vedoucího velké skupiny, dělal jsem i ředitele velkých firem o tisících zaměstnancích. Zkušenosti mám, ale nikdy jsem nezapomněl na to, jaké to bylo být řadovým pracovníkem,“ konstatoval Hynek.

Ten také řekl svůj názor na snahy EU, která se snaží omezit nošení zbraní. „Odzbrojování občanů vždy dělaly totalitní režimy.  Argumentace, že když bude mezi lidmi méně zbraní, že bude mnohem větší bezpečno, je naprosto mylná,“ přiblížil.
Moderátora pořadu Stanislava Novotného zajímal názor na stav naší armády. „Ve všech základních doktrínách se předpokládá kolektivní obrana. My jsme rezignovali na schopnost vlastní obrany a vycházíme z tohoto principu kolektivní obrany. To je realita,“ sdělil rovněž Jiří Hynek.
Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2019 20:25

Pokud nám jeví historie fakta,tak jsme s kolektivní obranou pokaždé šlápli do výkalů.Ať to byla smlouva s Francií před druhou světovou válkou,tak i spojenecká Varšavská smlouva byla použita k vojenskému zásahu v ČSSR,kterého se odmítlo zúčastnit pouze Rumunsko.A zásah a následnou okupaci ČSSR si vyžádali Erich Honecker a Wladyslaw Gomulka,kteří stáli v čele NDR a Polska.Brežněv se nejdříve ujistil,že USA nebudou reagovat kromě slovního odsouzení a pak dal akci zelenou.Jen mimochodem.Není pravdou,že to řídil maršál Koněv.Celé akci velel nějaký generálplukovník,jehož jméno si,bohužel,nepamatuji.Byl také prvním velitelem střední skupiny vojsk,umístěných v ČSSR.Sovětské vedení se od konce války snažilo umístit u nás svou armádu,ale i takoví komunisté,jako byl Gottwald,Zápotocký a Novotný,se tomu dokázali ubránit.Dubček už to nedokázal.Dnes opět máme kolektivní obranu se zrádci,kteří nás v1938 zradili a do dnes Francouzi tvrdí,že válku vyvolalo Československo.Takže nás při první příležitosti opět zradí.To je ta kolektivní obrana "demokracie" západu Evropy.Musíme držet pospolu až do té doby,dokud to bude pro ně výhodné.Potom už budou prosazovat jen svoje zájmy.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy