• Neděle, 21. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Alexandra

Je mi líto soudruzi, ale musím se nad Vámi pousmát. To máte takový strach nebo je u Vás ve hře vypočítavost??
Počet návštěv: 970

Je mi líto soudruzi, ale musím se nad Vámi pousmát. To máte takový strach nebo je u Vás ve hře vypočítavost??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

  Zasedání sněmovny ohledně zdanění církevních restitucí je už za námi a tak se dávám do psaní tohoto článku. Už jsem několik článků k otázkám církevních restitucí napsal v minulosti a světe div se. Pomalu, ale jistě vyplouvají na světlo světa skutečnosti které jsem před lety uváděl. Dokonce se o těchto mnou dříve uváděných faktech hovoří ve sněmovně. Dříve mě za tuto pravdu i Facebook blokoval. Bohužel blokuje mě neustále, ale to nic nemění na faktu, že články které jsem dříve napsal a byly nazývány dezinformačními jsou po čase uznaným faktem a pravdou. No není to zvláštní??? Správně by se měl Facebook minimálně omluvit a zvolit rozumnou formu odškodnění, ale to bych asi chtěl moc. Mohl by však alespoň říci veřejně, kdo si tolik blokování mé osoby přeje.

         Církevní restituce jak jsem již v minulosti psal, jsou zlodějnou těžkého kalibru a zločinem na národu již od svého prvopočátku. Lidé, kteří prosadili zákon o církevních restitucích by měli být stíháni a souzeni. Veškeré náklady spojené s těmito restitucemi jdou totiž za daňovými poplatníky-tedy za každým pracujícím člověkem, který je zákonem přinucen přispívat na černoprdelníky.

         Faktická stránka věci byla zneužita jako propagandistická zbraň proti komunistům, kteří byli a jsou veřejně obviňováni, že církvím majetky právě oni ukradli. Pravda to však není a komunisté mají čisté ruce. Myslím tím ty staré komunisty kteří byli aktivní právě v letech okolo roku 1948. Bohužel však ani předseda KSČM Filip, ale ani další vrcholoví představitelé současných komunistů neměli odvahu říci národu pravdu-sic příležitostí bylo dost. K mému překvapení onu odvahu dostal poslanec Mašek/ANO/ a ve sněmovně zcela správně křiklounům typu Kalousek nebo prosťáčkům typu Ferjenčík zavřel tvrdou pravdou huby. Pro představitele současných komunistů je to velká ostuda, když pravdu o nich musí říci představitel takzvané pravice.
 
        Nyní pár suchých faktů pro ty, kdož ještě nepochopili. Církev u nás před rokem 1948 vlatnila něco málo přes 60000 tis.ha. půdy. Nejvíce majetku bylo církvím znárodněno za Rakouského mocnářství a pak dále těsně po vzniku samostatného Československa v roce 1919-tedy za prezidenta T.G.Masaryka. Znárodnění majetků církví po druhé světové válce bylo schváleno ještě jak se rádo říká ještě tzv.demokratickým parlamentem Československé republiky a zákon byl podepsán prezidentem Edvardem Benešem. pozor-nikoliv Klementem Gottwaldem. Na základě tohoto zákona zůstalo církvím pouhých asi 5200 ha. půdy, což je rozloha jednoho JZD střední velikosti. Pakliže se říká, že komunisti církvím majetky ukradli, tak mohli ukrást pouhých 5200 ha.půdy, ale ani to se nestalo, protože půda byla znárodněna a zůstala národu pod správou JZD nebo státních statků. Nic z toho nebylo vyvedeno ven z republiky jak se stalo zvykem u polistopadových vlád v naší zemi.
 
         Zcela nelogicky tedy působí fakt, že církevní restituce které tolik prosazoval Kalousek, STAN, Lidovci či TOP a prosadili to, tak počítá s navracením 227000 tis.ha. půdy. Toto číslo je totiž v přímém rozporu s tím, že se nebudeme vracet před 25.Únor 1948. Zde se vracíme před dok 1919. Církev totiž v roce 1947 vlastnila jen něco málo přes 60 tis.ha půdy.
 
        Komunisté se jen provinili tím, že zákon vzniknuvší v r.47 v demokratickém parlamentu, odsouhlasen demokratickou vládou a podepsán demokratickým prezidentem uvedli dle zákona do praxe-nic víc-nic míň.
 
         Vláda Andreje Babiše chce udělat církvím to nejmenší, co podle práva může a to--zdanit jim tento podvod. Já osobně bych celé restituce bez náhrady zrušil. Církve cucají stát přes neziskové organizace a to by jim mělo stačit. Žádný z prostých občanů nemá výsadu neplat daně, tak proč by círve měli být vyjímka??? A to se ještě nemluví o tom, jak církev kolaborovala s nacisty a že i to mělo svůj vliv na zákon z roku 1947. Nemluví se o tom, že církvi byl zabaven majetek nejen u nás. Dost možná mě zas někteří budou za tento text pranýřovat, ale ať. Náboženství je opium lidstva, vymazává lidem rozum a proto by mělo bt regulováno. Miliony mrtvých jdou za zločiny církví.
 
       Prosím závěrem ty lidi, které tento text oslovil. Sdílejte jej prosím na Facebooku, do skupin, neb já nemohu, neb jsem zablokovaný na dalších 30 dní, protože nesouhlasím s glorifikací homosexuality.Facebook je skutečně demokratický. Děkuji Vám.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.02.2019 20:04

Netoužím po tom,aby mne hloupý Hercl jmenoval.Pane Rambousku,měl byste už konečně pochopit,že komunisté se stali normální politickou partají,kde jde jenom o koryta.O nic jiného jim nejde.Se zdaněním těch restitucí začali proto,že mají velký odliv voličů a chtějí nějakým způsobem opět tyto voliče získat.Dnes je KSČM určena k propadu do podpalubí stejně,jako ČSSD.Tyto partaje své voliče zradily a tím podepsaly svůj ortel.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

04.02.2019 18:04

Pane Rambousku, jako odpůrce fízlovacího FB se mohu pouze divit tomu,
PROČ tam lezete.Dělá Vám dobře komunita, převážně mladší generace,
která o sobě prozrazuje věci ,které považuji za čistě soukromé ?, nebo jen sbíráte počet "přátel" a obdivovatelů ? PROČ si nevytvoříte vlastní stránky,
jako třeba Rukojmí, nebo vasevec, nebo viditelnymacek, nebo blok R.Valenčíka a mnoho dalších...Vůbec nepochybuji o tom, že byste získal se svými články a názory rozsáhlou komunitu čtenářů a také jejich finanční podporu k provozu stránek. Mně osobně se nejvíce zamlouvají z grafického hlediska stránky vasevec.cz, kde lze na rozdíl od Rukojmích text v komentáři upravit odstavci,nebo tučným textem...Přemýšlejte o tom, rád Vás podpořím.......
(NETOUŽÍM PO TOM, aby na můj názor, směřovaný k autorovi, reagoval i vševěd Majevský ! )


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

04.02.2019 17:19

Marxismus je opium lidstva. Slibuje beztridni spolecnost bez antagonistickych rozporu, tj. jakysi Novy Jeruzalem, kde vlk bude lezet vedle beranka. Dosahne se toho vyvolanim tridni nenanivisti a krutym, krvavym, nelitostnym tridnim bojem proti burzoasii. Burzoasie se pozna tim, ze ma jiny nazor nez marxismus. Historicky materialismus toti uci, ze odlisne nazory jsou burzoasni.

Dnes komunisti skodi hlavne tim, ze nahravaji neokony ovladanemu establishmentu. Utvrzuji totiz sve posluchacstvo ve FALESNYCH predstavach, ze Sovetsky Svaz = Rusko, Rusove = Bolsevici. Prave na tom je rusofobie zalozena. To je mozna pricinou toho, ze rusofobie v Cesku je horsi nez v Rakousku, Madarsku, Italii, Francii. Toto mnozi Cesi nechapou, protoze 40 let komunisticke propagandy jim vymazalo rozum.

http://www.keepandshare.com/doc9/view.php?id=20915&da=y


 
Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil bezpočet Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy