• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Ať drogy prodává stát, pak budou kvalitní, řekl zcela vážně Pirát
Počet návštěv: 654

Ať drogy prodává stát, pak budou kvalitní, řekl zcela vážně Pirát

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Roman Kučera, člen republikového výboru Pirátské strany, garant programového bodu Svoboda projevu a také nynější kandidát do Evropského parlamentu.

Roman Kučera o sobě prohlásil, že se pirátem narodil a pirátem zůstane až do smrti. „Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí. Většina lidí se narodí jako piráti a ten systém jim to pirátství z hlavy vymaže, některým se ale podaří to, že si ho uchovají napořád. Já jsem si ten mozek vymazat nenechat, vždycky jsem si utvářel názor na základě kritického myšlení,“ řekl Kučera.

Moderátor Stanislav Novotný poznamenal, že Pirátská strana mnoho věcí naslibovala, mnoho věcí neudělala anebo se tváři, že ty věci vůbec nebyly součástí plánu. „Já bych to takhle černě neviděl. Ten vývoj je v každé straně stejný. Dokud je strana v opozici a je čistě rebelská, tak ta čistota myšlenek je mnohem vyšší, než když se strana dostane k moci. Když člověk jednou moc má, tak už o ni nechce přijít a je mnohem přístupnější k názorům, které by předtím netoleroval,“ řekl Kučera.
 
Další z vysílání ZDE
 
Prozradil také své ambice a plány ve straně. „Chtěl bych ve straně pořád fungovat, rád bych ji neustále vnitřně očišťoval a dostanu-li se na nějakou zastupitelskou funkci, tak ji budu rád vykonávat.“
 
Roman Kučera se také vyjádřil k tématu konopí. „Celá politika drogové prohibice nám připadá jako nesmyslná, bylo by mnohem lepší, kdyby drogy byly v podobném režimu jako jsou alkoholické nápoje v zemích, kde mají přísnou alkoholickou politiku, jako třeba ve Švédsku. Je lepší, když už ti lidé závislí jsou, aby o nich měl stát přehled. Že by jim drogy prodával stát, byl by to kvalitní materiál, který zdraví co nejméně zhuntuje a navíc by to všechno bylo zdaněné a stát by získával prostředky na léčbu a prevenci," uzavírá svým názorem Pirát Roman Kučera.
 
Celý díl pořadu si můžete poslechnout zde.
 
 
Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.02.2019 19:56

Však povolení grog je hlavním důvodem politické činnosti pirátské strany a tak je volí študentíci a smažky.Nakonec stejně dopadnou jako ty partaje před nimi.Všechny skončily stejně,tedy špatně.Ať se jednalo o VV,Úsvit a dnes i o SPD pana Okamury.Ten se u mne shodil podporou Jalouska a spol. a dokázal,že i jemu a jeho spolustraníkům se jedná hlavně o koryta.Stejný osud čekal o ODA či US.Proč se vždy tak zprofanují?


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy