• Sobota, 17. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Petra

Výzva 15-ti letým klukům. A také 16-ti letým, 17-ti letým i starším v závislosti na osvojených návycích a znalostech
Počet návštěv: 1867

Výzva 15-ti letým klukům. A také 16-ti letým, 17-ti letým i starším v závislosti na osvojených návycích a znalostech

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Podstatou této výzvy je potřeba ukázat, co je to chytrý a rozhodný muž a co je to zženštilá troska.

1. Rozhodný muž je muž, který nemá žádné známky zženštilosti ve formě nepřiměřeného účesu, nalakovaných nehtů, nepřiměřeného oblečení. Mluví pevně a neuhýbá očima, když je třeba se někomu dívat do očí.

 

2. Normální muž se nedrbe ve vlasech, nekouše se do rtu, prostě nebere zpátečku pokud jde o boj, nebo o to pohnout zadnicí v naléhavé situaci, nebo o to, aby zkrotil nevychovaného vrstevníka, který nerespektuje ženy, staré lidi nebo pravidla.

 

3. Normální muž není závislý na cizích názorech, s výjimkou názoru otce, děda nebo obecně starších. Jinak má svůj vlastní názor a zná své místo omezené věkem. To znamená přirozenou kombinaci úcty před staršími a osobní vůle v boji, v soutěži, na testech nebo na zkouškách.

 

4. Normální patnáctiletý mladík na úrovni, musí vědět, co jsou to prachy, které vydělal svou prací. Nezískané spekulací, obchodem, výměnou nebo půjčkou, ale konkrétně vydělané konkrétní vlastní prací. Pokud to v 15 letech neví – dokonce i když má normální účes – tak je to průšvih.

 

5. Chlap je čistotný. Smradlavý kluk to už není ani troska, to je prasák. Žádné parfémy, krémy, gely – pouze voda, mýdlo a zubní kartáček. Už brzy bude potřeba líbat krásné holky a musíš vonět lépe než prasečák.

 

6. Zabrždění a s namachrovaným výrazem – to jsou v životě nejméně úspěšní lidé. Končí ve věku 35 let jako závisláci. A to jen proto, že byli líní a cestu jim umetal táta s mámou. Život prověřuje na to, co jsi udělal ty sám, a ne co za tebe udělá máma nebo táta. A když nesplníš kandidátské minimum, jsi vyloučen ze života.

 

7. V patnácti už musíš přemýšlet čím budeš. Musíš mít aspoň tři různé profese, které tě v případě potřeby mohou uživit. Voják, obchodník, hoteliér, hospodský – to je seznam módních profesí. Ale nejžádanější profese jsou kvalifikovaní soustružníci, tesaři, provozovatelé CNC strojů a to často sype víc, než má ten který pingl. Je potřeba přemýšlet o tom, jak se budeš živit, aby ses stal samostatným mužem a ne máminým mazánkem.

 

8. Hlavní, co bys měl vědět a umět – tohle je tvůj život a zodpovídáš se za něj jenom ty sám, žádný táta, žádná máma, takže hochu, napodobovat stádo nebo dav je to poslední, co bys měl dělat. Vždycky vystupuj z davu a nikoho nenapodobuj. Ve stádě jsou vždy jen ovce.

 

9. Hovoř a čti. Dokud nedáš do pořádku svůj mluvený projev, nebudeš mít v životě jasno. A němí jsou někdy horší než feťáci.

 

10. Musíš se naučit spát lehce. Neprobudí-li tě budík, a mamka tě musí budit hodinu, a pak se hodinu chystáš, jsi ničema. Opravdový rozhodný muž se může probudit v danném čase i bez budíku, klidně ve 4:30 ráno. A nebo v 5.

 

11. Musíš se umět dohodnout. Velmi mnoho mladých mužů se stydí mluvit s lidmi, jednat ve škole s ředitelem, na úřadu práce, oslovit cizí dívku na ulici a rozesmát ji, domluvit se s dospělým, s úředníkem nebo s policistou. Musíš umět nejenom lehce vstávat, ale i lehce navazovat hovor s lidmi. Pokud máš blok s navazováním rozhovoru, makej na tom a zbav se toho. Je to záležitost několika pokusů.

 

12. V 19. století byli kluci tvého věku živiteli rodiny. Co děláš pro rodinu, ve které žiješ? Umýváš nádobí, vaříš obědy, uklízíš byt? Jestliže neděláš nic, pak jsi naprostý budižkničemu. Když ti řeknou, že to není chlapská záležitost, tak ti lžou. V geologické službě, jako lesník, na vojně nebo na výpravě to tak jako tak děláš. A lekce nesplněné v dospívání se přenášejí do dospělosti a způsobují hromadu problémů v nové rodině, s tvojí budoucí ženou, teda pokud ji vůbec nejdeš. Snaž se být soběstačným schopným mužem dnes, tak aby tě do toho netlačili až ti bude 30.

 

13. Buď disciplinovaný. Nejez v posteli, nepohazuj papíry od bonbónů nebo od čipsů, uklízej po sobě. Dělat kolem sebe bordel — to je dědictví primátů z džungle, ale ne kluka ve věku 15 let, který už zná skoro celou abecedu.

 

14. Nebuď škrt. Pokud tě matka a babička v dětství rozmazlovali dárky a zvykl jsi si, že jsi středem vesmíru a dárky jsou hlavní způsob komunikace s tebou, tak se prober. Po 20 roce života nesmíš být lakomec a musíš být schopný bez připomínání obdarovat matku.

 

15. Bacha na hračky v telefonu a v počítači. Je to rafinovaná léčka nastražená na mladé muže, aby promrhali čas, kdy je nutné se učit. A učit se po třicítce už není tak feng-shui, pak už na to nemáš ani mozek, ani dost času. A když ti někdo chce nakecat, že hraním se můžeš živit, pošli ho k čertu. V Praze je několik desítek tisíc hráčů, kteří mrhají hraním nejlepší léta svého života a mají z toho úplné prd. Neumí nic jiného než hrát. Jediná jejich reakce v životě je reakce ruky na myši.

 

16. Napiš si na papír, čím chceš být. Jaká je tvoje profese. Mezi náma, číšník, pingl v baru s vodní dýmkou nebo noční hlídač – to není práce pro muže. To je žumpa pro lidi bez profese. Kdo jsi z hlediska profese? To je klíčová otázka v tvém věku. A jestli to nevíš, hledej a najdi to. Jinak to zůstane klíčovou otázkou celého tvého života, a nejspíš ta otázka zůstane nezodpovězena a bude tě pronásledovat celý život. Ptej se sám sebe, testuj se, komunikuj s lidmi, prověřuj své sklony.

 

17. Jedno pamatuj. Ve vesmíru je obrovská poptávka po nezávislých, schopných mužích ve věku 18-24 let. Ale těch je zatraceně katastrofálně málo. Drtivá většina mladých mužů jsou nudní slaboši. Netřeba být nudným slabochem.

 

18. Pokud se chceš rozvíjet a být mužem, musíš se naučit s hospodařit s časem. To znamená neodkládat svoje povinnosti, za žádných okolností nechodit pozdě na schůzky a vždy si být vědom kolik máš času na dokončení svých záležitostí. Lidé, kteří v otázce hospodaření s časem reagují ve smyslu „Brzy“, „Hned hned“, „Později“ — to jsou nedospělé děti, které nikdo nikdy nebude brát vážně, nikdo s nimi nebude pracovat, bude se jim vyhýbat. Žádné prachy, žádný úspěch, nic. A to jen z důvodu neorganizovaného času.

 

19. Musíš držet svoje slovo. Slíbil jsi, že se vrátíš v 11: 00, vrať se. Nemůžeš-li, dej vědět. Změň termín. Ale když dáš slovo a pak ho nedodržíš – zpět na začátek lekce. Neuzavřeš s nikým obchod, nebudou ti platit, nebudou prachy, nebude respekt. Být za žvanila je stigma.

 

20. Nesmíš se bát rvačky. Vždycky na ni musíš být připravený. Žijeme v nespravedlivé době. Nejhorší je, když muž dá zpátečku a nezastane se sestry nebo bratra. Stejně tak se potom nepostaví ani na obranu vlasti. A i když to nahání strach — neměl bys uhýbat pohledem a vždy být připraven udeřit soka jako první. A když dostaneš první ránu, nebul, nelituj se, nezdrhej. Muž je ten, který se chová správně v boji. Udatní, kteří z posledních sil zastaví protivníka, vítězí v takových situacích. Je nepřípustné křivit záda. Je třeba být udatný.

 

21. Vždy uvažuj spravedlivě. Ne o zisku, ne o tom, kdo je ve vatě nebo kdo je větší samec. Vždy spravedlivě. Na tom se drží tvůj národ. Každý kdo se nechá koupit, každý kdo se drží výhod nebo se pokoří před silným, bude pak jednat nespravedlivě – a to je mizera.

 

22. Mizera — to je bytost se dvěma rukama a se dvěma nohama, podobný člověku a jednající nespravedlivě. Mizera ve všem hledá osobní prospěch na úkor společného díla a je to tajnůstkář. Postupem času hrabe a hrabe. Má víc než potřebuje. Všechno to je nenasytnost, chtíč a pohrdání řádem. Ne, není potřeba neustále bojovat proti mizerům, ale je třeba nazývat věci pravými jmény – to je nutnost. Pokud všichni kolem tebe budou jasně chápat, kdo je a kdo není mizera, mizerové se obvykle změní k lepšímu – říká se tomu sociální tlak. Mizerové převlékají kabáty.

 

23. Kromě mizerů existují ještě lidé, kterým říkáme normální kluk nebo normální chlap. Jsou inteligentní, skromní, se silnou vůlí, někdy i udatní, znají a dodržují pravidla, jsou schopni zplodit a vychovat další normální kluky. Pochopitelně s normálními ženami. A na těchto lidech stojí svět. Ne na prachách, ne na autech, ne na iPhonech. Na normálních chlapech.

 

 

Pokračování příště:  Co je to normální dívka, která drží svět.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.02.2019 20:15

Normální muž je kategorie na vymření.Dnes se vyhledávají jen poserové.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

15.02.2019 19:01

Ou!!! Krása! Normální chlapi... je jich málo.... :-(


 
Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Zatímco od nás okupantští Sověti ze srpna 1968 dávno odešli, Turecko v tajnosti v srpnu 2019 přepravilo do okupované části severního Kypru 42 tanků Leopard 2A4. Stroje německé výroby se nachází jen deset kilometrů od Nikósie, metropole Kyperské republiky. Informoval o tom turecký server Ahval s odvoláním na řecká média.

Poslední domácí zprávy