• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Výzva 15-ti letým klukům. A také 16-ti letým, 17-ti letým i starším v závislosti na osvojených návycích a znalostech
Počet návštěv: 1245

Výzva 15-ti letým klukům. A také 16-ti letým, 17-ti letým i starším v závislosti na osvojených návycích a znalostech

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Podstatou této výzvy je potřeba ukázat, co je to chytrý a rozhodný muž a co je to zženštilá troska.

1. Rozhodný muž je muž, který nemá žádné známky zženštilosti ve formě nepřiměřeného účesu, nalakovaných nehtů, nepřiměřeného oblečení. Mluví pevně a neuhýbá očima, když je třeba se někomu dívat do očí.

 

2. Normální muž se nedrbe ve vlasech, nekouše se do rtu, prostě nebere zpátečku pokud jde o boj, nebo o to pohnout zadnicí v naléhavé situaci, nebo o to, aby zkrotil nevychovaného vrstevníka, který nerespektuje ženy, staré lidi nebo pravidla.

 

3. Normální muž není závislý na cizích názorech, s výjimkou názoru otce, děda nebo obecně starších. Jinak má svůj vlastní názor a zná své místo omezené věkem. To znamená přirozenou kombinaci úcty před staršími a osobní vůle v boji, v soutěži, na testech nebo na zkouškách.

 

4. Normální patnáctiletý mladík na úrovni, musí vědět, co jsou to prachy, které vydělal svou prací. Nezískané spekulací, obchodem, výměnou nebo půjčkou, ale konkrétně vydělané konkrétní vlastní prací. Pokud to v 15 letech neví – dokonce i když má normální účes – tak je to průšvih.

 

5. Chlap je čistotný. Smradlavý kluk to už není ani troska, to je prasák. Žádné parfémy, krémy, gely – pouze voda, mýdlo a zubní kartáček. Už brzy bude potřeba líbat krásné holky a musíš vonět lépe než prasečák.

 

6. Zabrždění a s namachrovaným výrazem – to jsou v životě nejméně úspěšní lidé. Končí ve věku 35 let jako závisláci. A to jen proto, že byli líní a cestu jim umetal táta s mámou. Život prověřuje na to, co jsi udělal ty sám, a ne co za tebe udělá máma nebo táta. A když nesplníš kandidátské minimum, jsi vyloučen ze života.

 

7. V patnácti už musíš přemýšlet čím budeš. Musíš mít aspoň tři různé profese, které tě v případě potřeby mohou uživit. Voják, obchodník, hoteliér, hospodský – to je seznam módních profesí. Ale nejžádanější profese jsou kvalifikovaní soustružníci, tesaři, provozovatelé CNC strojů a to často sype víc, než má ten který pingl. Je potřeba přemýšlet o tom, jak se budeš živit, aby ses stal samostatným mužem a ne máminým mazánkem.

 

8. Hlavní, co bys měl vědět a umět – tohle je tvůj život a zodpovídáš se za něj jenom ty sám, žádný táta, žádná máma, takže hochu, napodobovat stádo nebo dav je to poslední, co bys měl dělat. Vždycky vystupuj z davu a nikoho nenapodobuj. Ve stádě jsou vždy jen ovce.

 

9. Hovoř a čti. Dokud nedáš do pořádku svůj mluvený projev, nebudeš mít v životě jasno. A němí jsou někdy horší než feťáci.

 

10. Musíš se naučit spát lehce. Neprobudí-li tě budík, a mamka tě musí budit hodinu, a pak se hodinu chystáš, jsi ničema. Opravdový rozhodný muž se může probudit v danném čase i bez budíku, klidně ve 4:30 ráno. A nebo v 5.

 

11. Musíš se umět dohodnout. Velmi mnoho mladých mužů se stydí mluvit s lidmi, jednat ve škole s ředitelem, na úřadu práce, oslovit cizí dívku na ulici a rozesmát ji, domluvit se s dospělým, s úředníkem nebo s policistou. Musíš umět nejenom lehce vstávat, ale i lehce navazovat hovor s lidmi. Pokud máš blok s navazováním rozhovoru, makej na tom a zbav se toho. Je to záležitost několika pokusů.

 

12. V 19. století byli kluci tvého věku živiteli rodiny. Co děláš pro rodinu, ve které žiješ? Umýváš nádobí, vaříš obědy, uklízíš byt? Jestliže neděláš nic, pak jsi naprostý budižkničemu. Když ti řeknou, že to není chlapská záležitost, tak ti lžou. V geologické službě, jako lesník, na vojně nebo na výpravě to tak jako tak děláš. A lekce nesplněné v dospívání se přenášejí do dospělosti a způsobují hromadu problémů v nové rodině, s tvojí budoucí ženou, teda pokud ji vůbec nejdeš. Snaž se být soběstačným schopným mužem dnes, tak aby tě do toho netlačili až ti bude 30.

 

13. Buď disciplinovaný. Nejez v posteli, nepohazuj papíry od bonbónů nebo od čipsů, uklízej po sobě. Dělat kolem sebe bordel — to je dědictví primátů z džungle, ale ne kluka ve věku 15 let, který už zná skoro celou abecedu.

 

14. Nebuď škrt. Pokud tě matka a babička v dětství rozmazlovali dárky a zvykl jsi si, že jsi středem vesmíru a dárky jsou hlavní způsob komunikace s tebou, tak se prober. Po 20 roce života nesmíš být lakomec a musíš být schopný bez připomínání obdarovat matku.

 

15. Bacha na hračky v telefonu a v počítači. Je to rafinovaná léčka nastražená na mladé muže, aby promrhali čas, kdy je nutné se učit. A učit se po třicítce už není tak feng-shui, pak už na to nemáš ani mozek, ani dost času. A když ti někdo chce nakecat, že hraním se můžeš živit, pošli ho k čertu. V Praze je několik desítek tisíc hráčů, kteří mrhají hraním nejlepší léta svého života a mají z toho úplné prd. Neumí nic jiného než hrát. Jediná jejich reakce v životě je reakce ruky na myši.

 

16. Napiš si na papír, čím chceš být. Jaká je tvoje profese. Mezi náma, číšník, pingl v baru s vodní dýmkou nebo noční hlídač – to není práce pro muže. To je žumpa pro lidi bez profese. Kdo jsi z hlediska profese? To je klíčová otázka v tvém věku. A jestli to nevíš, hledej a najdi to. Jinak to zůstane klíčovou otázkou celého tvého života, a nejspíš ta otázka zůstane nezodpovězena a bude tě pronásledovat celý život. Ptej se sám sebe, testuj se, komunikuj s lidmi, prověřuj své sklony.

 

17. Jedno pamatuj. Ve vesmíru je obrovská poptávka po nezávislých, schopných mužích ve věku 18-24 let. Ale těch je zatraceně katastrofálně málo. Drtivá většina mladých mužů jsou nudní slaboši. Netřeba být nudným slabochem.

 

18. Pokud se chceš rozvíjet a být mužem, musíš se naučit s hospodařit s časem. To znamená neodkládat svoje povinnosti, za žádných okolností nechodit pozdě na schůzky a vždy si být vědom kolik máš času na dokončení svých záležitostí. Lidé, kteří v otázce hospodaření s časem reagují ve smyslu „Brzy“, „Hned hned“, „Později“ — to jsou nedospělé děti, které nikdo nikdy nebude brát vážně, nikdo s nimi nebude pracovat, bude se jim vyhýbat. Žádné prachy, žádný úspěch, nic. A to jen z důvodu neorganizovaného času.

 

19. Musíš držet svoje slovo. Slíbil jsi, že se vrátíš v 11: 00, vrať se. Nemůžeš-li, dej vědět. Změň termín. Ale když dáš slovo a pak ho nedodržíš – zpět na začátek lekce. Neuzavřeš s nikým obchod, nebudou ti platit, nebudou prachy, nebude respekt. Být za žvanila je stigma.

 

20. Nesmíš se bát rvačky. Vždycky na ni musíš být připravený. Žijeme v nespravedlivé době. Nejhorší je, když muž dá zpátečku a nezastane se sestry nebo bratra. Stejně tak se potom nepostaví ani na obranu vlasti. A i když to nahání strach — neměl bys uhýbat pohledem a vždy být připraven udeřit soka jako první. A když dostaneš první ránu, nebul, nelituj se, nezdrhej. Muž je ten, který se chová správně v boji. Udatní, kteří z posledních sil zastaví protivníka, vítězí v takových situacích. Je nepřípustné křivit záda. Je třeba být udatný.

 

21. Vždy uvažuj spravedlivě. Ne o zisku, ne o tom, kdo je ve vatě nebo kdo je větší samec. Vždy spravedlivě. Na tom se drží tvůj národ. Každý kdo se nechá koupit, každý kdo se drží výhod nebo se pokoří před silným, bude pak jednat nespravedlivě – a to je mizera.

 

22. Mizera — to je bytost se dvěma rukama a se dvěma nohama, podobný člověku a jednající nespravedlivě. Mizera ve všem hledá osobní prospěch na úkor společného díla a je to tajnůstkář. Postupem času hrabe a hrabe. Má víc než potřebuje. Všechno to je nenasytnost, chtíč a pohrdání řádem. Ne, není potřeba neustále bojovat proti mizerům, ale je třeba nazývat věci pravými jmény – to je nutnost. Pokud všichni kolem tebe budou jasně chápat, kdo je a kdo není mizera, mizerové se obvykle změní k lepšímu – říká se tomu sociální tlak. Mizerové převlékají kabáty.

 

23. Kromě mizerů existují ještě lidé, kterým říkáme normální kluk nebo normální chlap. Jsou inteligentní, skromní, se silnou vůlí, někdy i udatní, znají a dodržují pravidla, jsou schopni zplodit a vychovat další normální kluky. Pochopitelně s normálními ženami. A na těchto lidech stojí svět. Ne na prachách, ne na autech, ne na iPhonech. Na normálních chlapech.

 

 

Pokračování příště:  Co je to normální dívka, která drží svět.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.02.2019 20:15

Normální muž je kategorie na vymření.Dnes se vyhledávají jen poserové.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

15.02.2019 19:01

Ou!!! Krása! Normální chlapi... je jich málo.... :-(


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy