• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem
Počet návštěv: 641

180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem

Ivan David Článek od Ivan David

V Praze se druhou únorovou středu uskutečnil seminář Mýty o moci médií, který zorganizoval bývalý ministr jinak psychiatr Ivan David. K panelu pozval komentátory současného dění především v médiích Petra Žantovského, Petra Štěpánka a Stanislava Novotného...

Během vystoupení panelistů i organizátora semináře posluchači vyslechli mnoho zajímavých postřehů, nápadů i myšlenek, které patrně jednu pro druhou zapomněli, ale to nejhlavnější se neslo seminářem po jeho celou dobu trvání.180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem

Petr Žantovský, Petr Štěpánek, Stanislav Novotný a Ivan David

 
Tím, že si v diskusi o  zneužívání médií rozumí lidé různého věku a pohlaví a napříč politickým spektrem, je důkaz, že jde o život.
 
K semináři Mýty o moci médií se Prvnizpravy.cz ještě vrátí podrobnějšími informacemi o jednotlivých vystoupeních panelistů, ale už nyní uvádíme malou nabídku z nápojového lístku semináře.
 
Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...
 
   "Proč svoboda slova nemá stejnou ochranu jakou má  ochrana listovního tajemství!"
 

   "On na to pan poslanec nebude upozorňovat, on má s panem Moravcem domluveno, že k němu chodí do jeho otázek jednou za šest týdnů!"
 

  "Prima je daleko více veřejnoprávní než celá Česká televize!"
 

  "Ve zpravodajských pořadech ČT se lže, opisuje, špatně se překládají zahraniční zdroje!"
 

   "Jsou  lidé, kteří si myslí, že jim patříme!"
 

   "Dříve seděli lidé u ohýnků a vyprávěli si  a poslouchali příběhy. Nyní sedí u televize a chtějí příběhy, ale i informace."
 
   "Chybuje se při používání slova proevropský. Vždyť jsme všichni Evropané. Nemělo by se říkat spíše prounijní, když někdo podporuje počínání komisařů Evropské unie?"

   "Západní hodnoty? Proboha proč? My jsme tu ve střední Evropě a máme své hodnoty!"
 

   "Svět je barevný, není černobílý a pamatujte si, že nejhorší jsou fanatici!"
 
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.02.2019 20:18

K sexuologovi příjde utrápený človíček středního věku a spustí: "Pane doktore, já mám asi obrácený krevní oběh. Když mě před dvaceti lety pohladila manželka po vlasech, stálo mi přirození. Dneska mě pohladí přirození a mě stojí vlasy!".....Doktor se rozesměje až se plácá do kolen. ..."Pane doktore, já k Vám jdu s problémem a Vás to pobavilo". ...Člověče, Vy jste šťastlivec!" volá doktor. "Vy máte po dvaceti letech manželství ještě vlasy! Podívejte se na mě! I o to jsem přišel.". .....JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.02.2019 20:09

Celou akci poněkud znevýhodňuje skutečnost,že všichni zúčastnění pánové jsou podobného přesvědčení.Takže se to dá vykládat stejným způsobem,jaký používá ČT.Jinak bych se zastavil u pár bodů.Svoboda slova má legálně stejnou ochranu,jako listovní svoboda.Bohužel,pouze na papíře a ten snese všechno.Údajně jsou to "lidé",kterým prý patříme,jak si oni myslí.Dovoluji si oponovat.Oni vůbec nemyslí a jen provádí příkazy od kohosi.Slovo proevropský je blud.Já jsem v první řadě Čech a byl bych Čechem i kdyby tento stát byl v Pacifiku.Nějaká Evropa mi je volná,protože jsem si nemohl vybrat,kde bude můj národ žít.Jsem nepřítelem EU a chtěl bych ji vidět zlikvidovanou.Na místě molocha opět EHS bez politické snahy o nějakou integraci.Je to jen pokračování německého plánu na ovládnutí Evropy.Neznám žádné západní hodnoty.Pokud znám historii,tak ze západu vždy přišla nějaká válka,zrada a podvod.A takové hodnoty neuznávám a ani je nebudu podporovat.Kromě toho se v poslední době jako západní hodnota stal i terorismus.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.02.2019 20:04

Jednoduché řešení důchodové reformy: Důchodci budou svezeni k Labi a na místě kde je nejširší budou nahnáni do vody. Kdo Labe přeplave, tak může ještě pracovat. A kdo ne... ...JP.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

S blížícími se eurovolbami sílí hlasy nejrůznějších politických neziskovek, iniciativ, politiků a umělců, kteří jsou žádoucně názorově ukotvení. Jedním takovým hlasem je iniciativa #jsmetu, která se v rámci skupiny na Facebooku svolá do diskuze pod vytipovaný článek, kde jsou dle jejich názoru nevhodné (nenávistné) příspěvky. Tam se angažují a navzájem si podpoří a „olajkují“ své příspěvky, čímž svým „žádoucím“ názorem vytlačí ostatní diskutující. Není asi překvapením, že srdnatě obhajují EU, migraci nebo neziskovky. A administrátoři skupiny mají vazby na politické neziskovky Člověka v tísni a Evropské hodnoty.

Poslední domácí zprávy