• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem
Počet návštěv: 461

180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem

Ivan David Článek od Ivan David

V Praze se druhou únorovou středu uskutečnil seminář Mýty o moci médií, který zorganizoval bývalý ministr jinak psychiatr Ivan David. K panelu pozval komentátory současného dění především v médiích Petra Žantovského, Petra Štěpánka a Stanislava Novotného...

Během vystoupení panelistů i organizátora semináře posluchači vyslechli mnoho zajímavých postřehů, nápadů i myšlenek, které patrně jednu pro druhou zapomněli, ale to nejhlavnější se neslo seminářem po jeho celou dobu trvání.180 minut tři muži ve člunu pluli za svobodou slova a ještě s psychiatrem

Petr Žantovský, Petr Štěpánek, Stanislav Novotný a Ivan David

 
Tím, že si v diskusi o  zneužívání médií rozumí lidé různého věku a pohlaví a napříč politickým spektrem, je důkaz, že jde o život.
 
K semináři Mýty o moci médií se Prvnizpravy.cz ještě vrátí podrobnějšími informacemi o jednotlivých vystoupeních panelistů, ale už nyní uvádíme malou nabídku z nápojového lístku semináře.
 
Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...
 
   "Proč svoboda slova nemá stejnou ochranu jakou má  ochrana listovního tajemství!"
 

   "On na to pan poslanec nebude upozorňovat, on má s panem Moravcem domluveno, že k němu chodí do jeho otázek jednou za šest týdnů!"
 

  "Prima je daleko více veřejnoprávní než celá Česká televize!"
 

  "Ve zpravodajských pořadech ČT se lže, opisuje, špatně se překládají zahraniční zdroje!"
 

   "Jsou  lidé, kteří si myslí, že jim patříme!"
 

   "Dříve seděli lidé u ohýnků a vyprávěli si  a poslouchali příběhy. Nyní sedí u televize a chtějí příběhy, ale i informace."
 
   "Chybuje se při používání slova proevropský. Vždyť jsme všichni Evropané. Nemělo by se říkat spíše prounijní, když někdo podporuje počínání komisařů Evropské unie?"

   "Západní hodnoty? Proboha proč? My jsme tu ve střední Evropě a máme své hodnoty!"
 

   "Svět je barevný, není černobílý a pamatujte si, že nejhorší jsou fanatici!"
 
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.02.2019 20:18

K sexuologovi příjde utrápený človíček středního věku a spustí: "Pane doktore, já mám asi obrácený krevní oběh. Když mě před dvaceti lety pohladila manželka po vlasech, stálo mi přirození. Dneska mě pohladí přirození a mě stojí vlasy!".....Doktor se rozesměje až se plácá do kolen. ..."Pane doktore, já k Vám jdu s problémem a Vás to pobavilo". ...Člověče, Vy jste šťastlivec!" volá doktor. "Vy máte po dvaceti letech manželství ještě vlasy! Podívejte se na mě! I o to jsem přišel.". .....JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.02.2019 20:09

Celou akci poněkud znevýhodňuje skutečnost,že všichni zúčastnění pánové jsou podobného přesvědčení.Takže se to dá vykládat stejným způsobem,jaký používá ČT.Jinak bych se zastavil u pár bodů.Svoboda slova má legálně stejnou ochranu,jako listovní svoboda.Bohužel,pouze na papíře a ten snese všechno.Údajně jsou to "lidé",kterým prý patříme,jak si oni myslí.Dovoluji si oponovat.Oni vůbec nemyslí a jen provádí příkazy od kohosi.Slovo proevropský je blud.Já jsem v první řadě Čech a byl bych Čechem i kdyby tento stát byl v Pacifiku.Nějaká Evropa mi je volná,protože jsem si nemohl vybrat,kde bude můj národ žít.Jsem nepřítelem EU a chtěl bych ji vidět zlikvidovanou.Na místě molocha opět EHS bez politické snahy o nějakou integraci.Je to jen pokračování německého plánu na ovládnutí Evropy.Neznám žádné západní hodnoty.Pokud znám historii,tak ze západu vždy přišla nějaká válka,zrada a podvod.A takové hodnoty neuznávám a ani je nebudu podporovat.Kromě toho se v poslední době jako západní hodnota stal i terorismus.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.02.2019 20:04

Jednoduché řešení důchodové reformy: Důchodci budou svezeni k Labi a na místě kde je nejširší budou nahnáni do vody. Kdo Labe přeplave, tak může ještě pracovat. A kdo ne... ...JP.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy