• Sobota, 17. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Petra

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!
Počet návštěv: 1061

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz ve kterém říká, že jej vytáčí skutečnost, že chlapi přestávají být „chlapama, ženy ženama“. Velmi se mu nelíbí trendy, které k nám v poslední době ze světa přicházejí. Říká, že na módních přehlídkách se muži  ukazují v barevných legínách. na vysokých podpatcích, nebo muži, kteří mají vousy a nosí ženské šaty. Myslí si, že chlap by měl být chlap a ženská ženskou. Tyto módní trendy bourají po tisíciletí zavedené osvědčené vzory.

      S tím nelze než souhlasit. Pohled na některé dnešní mladé lidi vzbuzují úžas, někdy až leknutí, jak se někteří mladí lidé v duchu gender trendu dovedou zpytvořit. L. Němec odmítá tendenci prosazování třetího pohlaví, resp. bezpohlavnosti, které se už zcela  vymyká normálnímu myšlení a chápání existence samotného člověčího života, či spíše jde o vrchol totální genderovské pomatenosti. Je tu však jedna nepřehlédnutelná skutečnost a sice, že tyto trendy, toto pomatení mysli, přichází ze Západu. A protože je nám předkládáno, resp. vnucováno, že všechno co je ze západu je demokratické, lidsko-právní, pak to nemůže být jiné, než jedině správné, tedy že je to „IN“ nebo „COOL“. Mladí lidé na to zcela logicky, často až spontánně reagují, bohužel bez hlubšího posouzení dopadu na etiku, morálku, vizáž, reakci okolí a také následky. Chlapci, resp. mladí muži, stejně jako dívky či mladé ženy poddajností se těmto trendům stávají se na trendu spíše závislými, než skutečně svobodně myslícími, vůči okolí odpovědně uvažujícími ladými lidmi. Navíc, z chlapců se místo mužů stávají jak se lidově říká bačkory, lidé bez potřebné mladické fyzické zdatnosti, odolnosti, často zamindrákované a nesebevědomé povahy.

     Pan Němec zcela správně poznamenává, že základní vojenská služba by mladým chlapcům prospěla jak z hlediska fyzické, tak psychické kondice. Výkon základ vojenské služby nikomu neuškodil. Naopak, ti, co na „vojně“ byli, se tam naučili pořádku, disciplině, odpovědnosti a respektovat nadřízené. Pan Němec poznamenává, že samozřejmě nemá na mysli podobu vojenské služby, jaká byla za socialismu. Nevím, zda má pan Němec osobní zkušenosti s VZS v době „socialismu“, ale obávám se, že ne, protože  jako bývalý voják zmiňuje období posledních třiceti let, tedy let, kdy asi sám nastoupil do armády, která už nebyla „socialistická“.

     Sice se prohlašuje za „dědka“, ale rozhodně není tak stár, ale je to spíše  myšleno z pohledu jeho bývalého působení v AČR, účasti v zahraničních misích atd., takže spíše by bylo možné mluvit o vojenském veteránu, než dědkovi. Nicméně, pokud jde o VZS, tedy vojenskou základní službu v době socialismu, má zřejmě pan Němec na mysli  negativní pohled armádu z pohledu na tzv. PTP, tedy Pomocné technické prapory, do kterých byli zařazování politicky nespolehliví mladí muži, případně „záložáci“! Ti, jakkoli byli údajně „svým způsobem“ šikanování či diskriminováni (dostatečně názorně o tom též vypovídá film „Černí baroni“!), byli složkou pro armádu zcela nepostradatelnou, ale nelze je však srovnávat s klasickým výkonem vojenské základní služby v armádě.

     Pokud jde o samotnou vojenskou službu v „socialistické armádě“ jako takovou, pak nevidím, neznám žádné zásadní nebo faktické problémy, které by měly nějak snižovat význam nebo kvalitu této vojenské služby, byť byla realizována v duchu a režimu socialistické republiky. Až na jeden dost významný rozdíl. Zatímco vojín základní vojenské služby složil přísahu na obranu Československé socialistické republiky a jejího lidu a jako takovou ji plnil, dnes voják přísahá, že bude věrný České republice.…. bude plnit úkoly ozbrojených sil (především NATO)....připravovat se k obraně České republiky, a také ji bude bránit proti vnějšímu napadení. Otázka je, zda s daným počtem vojáků,  množstvím zbraní a výzbroje je možné bránit Českou republiku zvláště, jsou-li vojáci dislokováni na misích  v Afghánistánu, Iránu, Sudánu a pod.

      Nicméně to, že pan Němec správně konstatuje, že základní vojenská služba ještě neuškodila nikomu, jak z hlediska fyzické, tak psychické kondice  vychází z období vojenské služby za socialismu, protože po hadrové revoluci, resp. po demilitarizaci „socialistické“ ČSA po roce 1990, nelze mluvit o plnohodnotném výkonu „základní vojenské služby“ v podobě a rozsahu jako před roce 1990! Není pochyb o tom, že i současné příslušníci armády musí splňovat podmínky, které u socialistické armády nebyly požadovány. Protože současná armáda má profesionální charakter, jsou na její příslušníky kladeny mnohem větší požadavky jak po stránce fyzické, psychické i co do vzdělání. Vzhledem k tomu, že armáda co do počtu ve srovnání s tou předchozí, socialistickou armádou je sotva čtvrtinová, její obměna je výrazně pomalejší a to má za následek, že jak dříve působila armáda  na vojáky základní služby způsobem jak výše uvedeno, potom při obměně odhadem 60 tisíc vojáků ročně byl také počet mladých mužů tzv. odkojených a vycepovaných vojnou mnohem větší, než dnes.

     Následky resp. důsledky toho jsou mnohostranné. Chlapci jsou všeobecně méně odolní, méně fyzicky psychicky schopní a odolní, postrádají disciplinu, nemají pocit zodpovědnosti, chybí jim touha být chlapem se vším všude. Neznamená to ovšem, že by se to mělo projevovat ve větším tlaku na uplatňování toxické maskulinity, která se už v západních zemích výrazně projevuje. Podle agentur odhadujících budoucí trendy, společnost pozvolna směřuje k tomu, že se rozdíly mezi pohlavími včetně kulturních aspektů budou rozplývat, což prospěje i mužům. Toxická maskulinita v té nejbizarnější podobě však vykresluje či popisuje agresivního, za všech okolností dominantního a houževnatého muže, který považuje ženy za méněcenné, což není jev, který by byl vítaný a už vůbec podporován. Takový charakter „mužnosti“(sic) nepochybně odpovídá mentalitě muslimů s islámským náboženstvím.

     Základní myšlenka pana Němce je, aby se zachovaly klasické znaky pohlaví, aby existovali muž a žena, aby chlap zůstal chlapem a žena ženskou jv té podobě, jak je známe dnes. A že jej děsí pomyšlení či představa, že by šel vývoj směrem, který  by společnost přetvořil na lidi bezpohlavní. Je přece příjemné  vidět hezkého, zdravého mladého muže, ještě krásnější, milejší, zdravou a plodnou dívku, než nějakou bezpohlavní zrůdu, u které není zřejmé, zda je to muž, žena, nebo něco, co už snad ani nebude člověk. Myslím, že s vírou pana Lumíra Němce lze naprosto souhlasit, nicméně je také na nás, občanech, abychom tomuto zvratu (za)bránili dříve, než bude pozdě.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.02.2019 19:59

Protože si občané vycinkali klíči svobodu,tak musí pro změnu poslouchat jiné pány.V EU musíme sloužit Bruseli a Berlínu a v NATO pro změnu povely z Washingtonu.Není nad suverenitu státu,kterému rozkazují cizí mocnosti a zrazují ho vlastní představitelé.Jen hloupí voliči posílají do státních funkcí stále stejné lidi.To,že už mnohokrát zklamali své voliče,je pro tyto bezpředmětné!Kde chybí rozum,není svoboda.Národ jen vyměnil své zahraniční pány z Kremlu za pány z Brusele,Berlína a Washingtonu.Jinak se nic nezměnilo.


 
Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Když Turecko, členská země NATO, okupovalo severní Kypr v roce 1974, nikomu to ze Západu nevadilo, zato okupace Československa 21. srpna 1968 je však navždy zločinem SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy

Zatímco od nás okupantští Sověti ze srpna 1968 dávno odešli, Turecko v tajnosti v srpnu 2019 přepravilo do okupované části severního Kypru 42 tanků Leopard 2A4. Stroje německé výroby se nachází jen deset kilometrů od Nikósie, metropole Kyperské republiky. Informoval o tom turecký server Ahval s odvoláním na řecká média.

Poslední domácí zprávy