• Pondělí, 19. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludvík

„Matka Tereza Šojdrová“ jde hlavou proti zdi a svou umanutostí vstříc neblahému osudu!
Počet návštěv: 983

„Matka Tereza Šojdrová“ jde hlavou proti zdi a svou umanutostí vstříc neblahému osudu!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Paní europoslankyně Šojdrová (za KDU-ČSL) si nedá pokoj. Umanula si zřejmě, že do Česka musí dostat nějaké to „opuštěné“ děcko, sirotka, (zda-li), kdyby čert na koze jezdil! Jak se lze z informací dočíst, celý měsíc pobývala kdesi v Řecku, kde prý v uprchlických táborech hledala nějaké to „nešťastné robátko“, které by bylo možné v Česku spasit tím, že si jej vezme nějaká česká rodina.

     Z původně plánovaných 50 syrských sirotků se jí podařilo předběžně nalézt 14 dětí, které však pocházejí z Afghánistánu, Pákistánu a něco málo také ze Sýrie, které by ráda dostala do České republiky. Jenže chtít je jedna věc, realizovat to je věc druhá. Mimo to je otázka, zda je její poslání coby europoslankyně v EP spočívá v samaritánském vyhledávání sirotků s cílem jejich přemístění do ČR? Má snad něco takového v programu naše vláda,  EP, nebo její rodná KDU-ČSL?

     Kromě toho, že je paní Šojdrová posedlá myšlenkou dostat do Česka děti sirotky z řad běženců, naprosto ztrácí smysl nejen pro realitu, ale i rozum! Především opomíjí fakt, že vláda, resp. premiér, nesdílí její myšlenku jako relevantní a navrhuje či doporučuje, aby otázka syrských sirotků ve sběrných táborechse řešila v jejich rodné v zemi, odkud údajně pocházejí. Jinými slovy, nesouhlasí s tzv. deportací dětí do Česka. Premiérův názor na takové řešení osudu syrských sirotků sdílí také velvyslanectví Syrské republiky, které mj. připomíná, že jejich zákony neumožňují deportaci dětí s cílem předání do péče v jiné zemi. Z toho také vyplývá, že by ze zoufalého milosrdenství paní Šojdrové mohl také vzniknout nepříjemný mezinárodní problém. Dochází to paní europoslankyni Šojdrové? Sotva!

      Podle dostupných informací se prý o sirotky, v tomto případě konkrétně o syrské děti, zajímají syrští občané, žijící v České republice. Pak není od věci se ptát, proč především oni sami neprojeví zájem dostat do svých rodin v Česku tyto děti, pakliže jsou to jejich soukmenovci? Proč je paní Šojdrová nevyzve, aby sami iniciovali snahu dostat sem do Česka děti, sirotky, které jsou jim jak původem, tak náturou naprosto nejblíže? Samozřejmě, hloupá otázka, protože by se tím eliminoval ten tolik dnes jistými lidmi proklamovaný efekt solidarity, humanity, sociálního cítění, za což paní Šojdrová očekává nejen uznání, ale i  drahocenné body, resp. hlasy v předvolební kampani pro její další zvolení do EP. A tím, že se angažuje pro sirotky, si mohla „grátis“ užívat krásy antického Řecka, kde ve volném čase obětavě „vyhledávala“ ubohé sirotky!

     Není žádným překvapením, že několik málo stejně smýšlejících samaritánů solidárně podporují myšlenku a snahu paní Šojdrové. Stejně jako u ní tak i u ostatních však jde víceméně o nechutný politický exhib, než o skutečné citové, humánní pudy. Kdyby tomu tak nebylo, pak první věcí, kterou by bylo možné od paní Šojdrové a jejich podporovatelů očekávat, že  slavnostně a příkladně prohlásí, že oni sami budou těmi, kteří si tyto sirotky běženců vezmou do svých rodin a stím, že nebudou požadovat nějaké státní příspěvky! Naivní že? No a v tom to právě je! Dělat dobročinné gesto za státní peníze, pro svou slávu (v tomto případě však sláva=polní tráva) a jisté šance, že se bude moci další léta za nemalé peníze starat například o něco, po čem jí je jako europoslankyni naprosté a úplné „rovno“!

    Nakonec malá noticka. Jakkoli může být člověk solidární a citově založený k tomu, aby si vzal domů sirotka (zatím tomu tak však není a sotva bude), pak má jednak možnost vzít si do rodiny české dítě. I u nás jsou sirotci nebo jinak potřebné děti k převzetí do pěstounské péče! Snaha či záměr, vzít si do rodiny např. syrského sirotka je nejen značné riziko pro cizorodost dítěte, ale také o nepředvídatelnost jeho dalšího osudu.  Současná situace v Evropě není příliš uspokojivá k tomu, abychom si nemuseli dělat starosti o budoucnost vlastní, tak národa a celé Evropy. Islamizace Evropy, jejich národů a občanů má plíživý, metastázový charakter.

Těch dnešních několik milionů muslimských a jiných běženců a z nich několik set tisíc latentních radikálních islamistů může za několik roků zcela změnit charakter Evropy a s tím i naše osudy. Dítě sirotek, které bude vyrůstat v některé z rodin v Česku se může v dospívání nebo dospělosti přihlásit nejen ke svým soukmenovcům, ale také k islámu a jeho tradicím. Jaké to může mít důsledky, raději nepomyslet! Co naplat, „matka Tereza Šojdrová“ si takové možnosti nepřipouští. Možná proto, že jí se to už třeba tento osud nebude týkat. Jí možná ne, ale jsou tu naše děti, vnuci a celá příští lidská budoucnost! Jen totální imbecil, užitečný idiot a vyčůraný politik může něco podobného dopustit¨...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.02.2019 20:12

Šojdrová ke členka lidovců a ti mají jiné zájmy,než je český národ.Jenom je s podivem,že Šojdrová,jako křesťanka,přijde s nápadem ukrást cizí státní nezletilé příslušníky a odvézt je do cizí země.To je placena kromě čtvrtou říší také norským Banenverentem?To,co ta ženština navrhuje,je právě základním parametrem norské "sociální služby".Tady je důvod,proč se určitý druh cpe do politiky.Snadné a bohaté živobytí,žádná zodpovědnost a běžně výlety do ciziny za peníze daňových poplatníků.Syrské děti došly a nejsou.Tak je tato osoba nahradí dětmi afgánskými a pákistánskými.Je to přece jedno,hlavní účel je znovuzvolení!Ovšem kdo stojí v pozadí celé kauzy se nikdy nedovíme.Je to lež a snaha se zviditelnit.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

21.02.2019 16:23

Píšete:
"Jen totální imbecil, užitečný idiot a vyčůraný politik může něco podobného dopustit¨...".
To se mi nezdá. Spíš bych bral tu hlášku z dětství: "je buď blbej nebo navedenej". Tady soudím na navedenost.
Ale tady bych čekal od nás čtenářů spolupráci ohledně zjištění toho >>kdo navádí, co navádí, proč navádí, atp.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy