• Čtvrtek, 25. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marek

I profesor může být (je), sorry jako, trouba!
Počet návštěv: 1162

I profesor může být (je), sorry jako, trouba!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Akademik, pan profesor Jiří Drahoš se tedy pořádně odkopal. No odkopal,  on se snad přímo svlékl s kůže, když u příležitosti svých sedmdesátých narozenin chtěl připomenout svou už tak dost trapnou maličkost způsobem, který někteří nazývají jako originálním, no daleko příznačnější to bude nazvat způsobem debilním. Nemám nic proti tomu, když má někdo nějaký svůj osobní idol, zvláště, jde-li o staršího člověka. Je pravdou, že mnohé osobnosti, které se staly pro řadu lidí idolem minulých let se již nebudou, protože nemohou, opakovat.

     Přesto zůstávají v paměti, předmětech, na deskách či nahrávkách, knihách, letácích apod. Pan profesor Drahoš se shlédnul v idolu rockovou legendy, hlavním zpěvákovi  a zakladateli skupiny Nirvana Kurtem Cobainem, který se narodil ve stejný den (20. února1967) a který také v roce 1994 spáchal sebevraždu.

     Jak dalece hluboký a citový vztah ke Kurtu Cobainovi měl či má, ví jen pan Drahoš sám. Zda je tento vztah natolik hluboký jen proto, že se narodil ve stejný den, je to z jeho strany do značné míry nepochopitelná psychoanalytická úchylka. Kdyby snad došlo k tomu, že se nejen narodil ve stejný den, ale také ve stejný měsíc a případě i rok, pak by bylo možné mluvit o vzácné náhodě a tím by i jeho vztah k případné legendě mohl být lidsky pochopitelný a přijatelnější (jen mj., mému kamarádovi se narodil syn právě v této shodě s mým synem tedy, že se oba narodili ve stejný den, stejný měsíc a stejný rok, ale pro oba to naprosto nic neznamená).

     U pana Drahoše, vzdělaného a kultivovaného (tedy jak kdy a jak ke komu) člověka, je však tento idiol slavné legendy ani ne tak poněkud zvláštní, když adoruje člověka, který sice byl jednou z vůdčích osobností rockového stylu grunge, na druhé straně byl ale plachý, citlivý a pochyboval o smyslu života. Tvrdil, že „je lepší shořet než vyhasnout“. Ve svých písních, které se měly stát světovými hity, Cobain zpíval často o trýznivé samotě, násilí a bezvýchodnosti, o spodních proudech moderní civilizace, o nenávisti k sobě samému. Zpěváka často sžíraly pocity osamělosti, měl časté deprese, únikovou cestu našel v drogách a  návykových látkách. Zemřel jako sedmadvacetiletý, střelnou zbraní 5. dubna 1994 si prostřelil hlavu. Ptám se, co na něm kromě jeho tvorby bylo zas až tak impozantního, že jej má pan Drahoš za idol?

     Pozoruhodný je také výrok pana profesora Drahoše, že s Kurtem Cobainem nesdílí jenom stejný den narození, ale také postoj k jeho „obdivovatelům“ z řad trollů: Raději budu nenáviděn za to co jsem než milován pro to co nejsem. Tento výrok vyvolává nutkání si myslet, že pan Drahoš má skutečně v tomto pravdu, protože tento výrok je jakoby šitý jemu na míru! A není daleko od pravdy, že skutečně bude více lidmi nenáviděn, než milován, protože na toto hodnocení si zadělal právě v kandidátském boji o prezidentskou funkci. Těch, co jej budou, resp. mohou „milovat“ bude výrazně méně než těch, co jej budou nenávidět, v lepším případě jak se říká, jej nebudou muset! Protože i profesor, vzhledem ke všem o něm známým skutečnostem, může být, sorry jako, trouba!

     Je tedy otázka, zda pro člověka s akademickou a profesorskou hodností je zrovna Cobain hoden být jeho idolem, ať už byl idolem či legendou mnoha lidem. Pan profesor se tímto svým „zviditelněním“, resp. „připomenutím“ jak výše uvedeno odkopal, totálně ztrapnil až tak, že se stal terčem posměchu. Na druhé straně to není první a jediné faux pas, kterého se pan profesor dopustil, těch trapasů v době jeho boje o prezidentský stolec bylo hned několik. A nebyly ledasjaké, byly hodně osobní, netaktní, podpásové, nekultivované, prostě nehodny člověka jeho postavení, který kandiduje na post prezidenta.

 Pan profesor Drahoš jakkoli dělá dojem gentlemana typu amerického kongresmana     (u nás jen senátora), člověka důvěřivého, čestného, spravedlivého, dobrosrdečného, a intelektuálně na výši, ve skutečnosti je pan Drahoš obyčejný člověk s mnoha lidskými nedostatky. Pravda, vyniká svými  vědomostmi vědeckého charakteru, ale k ideálu člověka se všemi pěti „P“ má ještě dost daleko k tomu, aby byl vhodný kandidát na post prezidenta! Navzdory tomu všemu panu profesorovi Drahošovi gratuluji k jeho sedmdesátinám!

Jiří  B a ť a, 21. února 2019 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.02.2019 20:17

Akademik je tvor,který je naprosto neschopný pro život a Drahoš to neustále potvrzuje.Domníval jsem se,že je ve svém oboru špička a pak se dovídám,že pouze parazitoval na pracích druhých.Dovolím si pochybovat o tom,že někdy v minulosti slyšel jméno Kurt Cobain.To mu někdo podstrčil v současnosti s důrazem na datum.Při jeho "inteligenci" by na to sám nemohl přijít!


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...