• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Kam jdou naše peníze
Počet návštěv: 4925

Kam jdou naše peníze

- Petr Žantovský - Článek od - Petr Žantovský -

Předseda SPD Tomio Okamura zveřejnil zdrcující informaci. Pražské zastupitelstvo vedené Pirátskou stranou před pár dny schválilo individuální dotaci v hodnotě přes 5 milionů korun neziskové organizaci Integrační centrum Praha (ICP), která se prý stará o integraci migrantů v Praze.  

Většinu dotace však spolknou platy vedení této neziskovky. Jen za loňský rok za mzdy utratila 15 mil. Kč, převážně z kapes nás všech. Ředitel organizace má plat 79 tis. Kč, finanční manažer 67 tis. Kč eur a učitel arabštiny 40 tis. Kč měsíčně. Tolik Tomio Okamura. Jeho informace, kdyby nic jiného, inspiruje k tomu, podívat se do střev této pozoruhodné organizace poněkud podrobněji.

Celkový rozpočet ICP činí podle aktuální výroční zprávy cca 23 milionů korun, přičemž jejich dárci jsou z velké části veřejné organizace – nejen pražský magistrát, ale i ministerstvo vnitra ČR, městské části Praha 4, 7, 12, 14 a Praha – Libuš, a taktéž – jak by také ne – Evropská komise. Kdyby si někdo představoval, že „evropské peníze“ nejsou naše veřejné peníze, musím jej vyvést z omylu. EU rozdává jen z toho, co vybere od svých členských států, žádný vlastní příjem nemá a žádné výkony neprodukuje, jen spotřebovává – z veřejných prostředků. Jsouť tedy evropské peníze rovněž z našich kapes, nezapomínejme.

Je zajímavé podívat se, jaké „integrační“ aktivity toto Centrum provozuje. Podle jeho výroční zprávy za duben 2017 až březen 2018 jich pořádalo pouhých dvanáct, z nichž za zvláštní zastavení stojí třeba květnový turnaj v malé kopané, listopadový volejbalový turnaj nebo únorový „interkulturní ples“. Cílem integračních akcí ICP je prý „vytvořit prostor pro vzájemné neformální setkání migrantů a majority, kteří mají příležitost se blíže poznat a zbavit se možných předsudků.“ Pomineme-li hrubou pravopisnou chybu („majority - kteří“), je to na první pohled pobuřující. Několik dobře placených „dobrotrusů“ se za nesmírné peníze dobře interkulturně baví. Nevzpomínám si však na jediný případ, kdy by některou z těchto akcí oznámili veřejně, třeba prostřednictvím plakátů. Běžný Pražan se tak pobavit nepřijde, protože se o tom nemá jak dozvědět.
 
Vedle toho ICP pořádá „kurzy sociokulturní orientace pro migranty“ (přednášky nebo procházky po Praze, v daném období celkem 37) a workshopy na mateřských školách, jež prý „jsou aktivitou, která podporuje děti v přijímání rozmanitostí okolního světa, rozvíjí u nich empatii a respekt k odlišnostem.“ Někdo by to možná šťouravě nazval ideologickou indoktrinací předškolních dětí, které se nemají jak bránit. ICP a jejich donátoři z veřejné správy to však zřejmě vidí jinak. Asi nejzajímavější aktivitou ICP je „koordinace integračních aktivit na území hl. m. Prahy“. ICP zde podle svých slov „vytváří prostor pro komunikaci a spolupráci neziskového sektoru, místní samosprávy a samotných migrantů.“ Co si pod tím představit konkrétně? ICP se ve výroční zprávě chlubí: „V období od 1. 4. 2017 - 31. 3. 2018 jsme koordinovali přípravu podkladů a finálních podob aktualizované pražské koncepce pro oblast integrace cizinců na období 2018-2021 a Akčního plánu k pražské Koncepci na období 2018-2019.“ A co to nejspíše znamená v překladu do lidštiny? ICP se vytvářením koncepcí, plánů, komisí či výborů stará hlavně o to, aby si pojistilo, že nevyschne veletok peněz z veřejných zdrojů.

A teď z jiného soudku. Průměrný plat učitelky v české mateřské škole je něco málo pod 24 tisíc korun. Necelých pětadvacet tisíc pobírá zdravotní sestra. Pečovatel a osobní asistent má ovšem jen cca necelých jednadvacet tisíc a sanitář pouhých 20 tisíc. A nedosti na těchto číslech. Za oněch 15 milionů korun, jež ročně spolknou platy lidí z ICP, by se daly postavit dvě mateřské školky s kapacitou každá po 25 dětech (jednu takovou nedávno otevřeli v brněnské čtvrti Komín), nebo také domov důchodců - podle údajů našeho ministerstva práce a sociálních věcí by se za roční mzdy lidí z ICP vytvořilo 10 míst pro seniory. A ačkoli nemusíme hned myslet na nejhorší, je dobré zmínit, že jeden den paliativní péče přijde podle údajů ze samotných hospiců na cca 1500 až 1900 korun, které hradí buď zdravotní pojišťovna, nebo rodina pacienta. Za roční mzdy ICN by tak bylo možné uhradit skoro deset tisíc dnů péče o umírající.

Jsem přesvědčen, že uvedená čísla jsou naprosto přesvědčivá. Dodejme k nim ještě dvě: tzv. neziskových organizací, které mají v programu integraci cizinců, je u nás zhruba 25 a celkově jejich rozpočty, plněné z naprosto převažující většiny z veřejných zdrojů, celkově dosahují ohromující výše tři čtvrtě miliardy korun. Přičemž obecně platí, že na příjmy jejich zaměstnanců jde okolo 80% těchto příjmů. Zbytek utratí za brožurky, školení a podobné aktivity. Je třeba pokračovat?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.02.2019 20:02

Kdo asi dosadil ukrajinského uprchlíka do čela islámských hajzlů v Praze?A kdo se nyní nezajímá,co tam dělá?Bis pro samou honbu ruských a čínských špionů a starosti o učivo historie nemá čas na ochranu svých občanů.A už se začíná stejně,jako jinde.Založit islámskou politickou stranu.Proti této kauze je nějakých 5 milionů pro "neziskovku" jen nepatrný čin.Nakonec zase platí vyzkoušené.Co si občané zvolili,to mají!A vedení města bude řádit ještě víc a okrádat občany.A zase jsou tam lidé,kteří do Prahy přišli odněkud z jiných krajů.Jen se zase bude říkat pražáci.To jsou pražáci asi stejného ražení,jako já brňák či ostravák.Nechápu,jak může vést město či obec vůbec někdo,kdo s tím není spjatý od mládí!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.02.2019 10:22

Muslimské bratrstvo, jehož jsou naši Piráti odnoží, má samozřejmě muslimského duchovního vůdce, jako šéfa té mezinárodní organizace. Muslimům jde především o infiltraci. Využívají daných možností v té které zemi k prosazování svých záměrů. Poté, co země aliance napadly muslimské státy (nejen) v Perském zálivu, přešli tímto způsobem do protiútoku. Zjistili, že ze strany států, které je přijímají, nejsou žádné překážky k postupnému ovládání moci v těchto zemích. Muslimská komunita je i přes rozpory mezi jednotlivými odnožemi islámského chápání víry na území obsazených států západní Evropy jednolitá. Jde především o to, islamizovat města a aktivně potlačovat projevy křesťanské víry. Kromě toho mají infiltrované skupiny vojáků z rozpuštěných, naší civilizací zničených armád, za úkol vyvolávat neklid a ohrožovat bezpečnost občanů dnem i nocí. Dnes tato armáda na území Evropy ještě "spí". Úder se teprve chystá. Zde je možné pomyslet si, že šířím konspirační teorie. Byl bych tomu rád. Ale to by nesměla předcházet tomuto scénáři naše invaze do muslimských zemí. A ta je prostě fakt, z něhož musíme vycházet. Všichni jsme viděli nenávistná kázání imámů, kde spílali naší civilizaci a přáli si zhoubu nás všech. Největší nenávist projevují imámové vůči USA a Židům. Tyto nenávistné projevy jsme odsoudili, aniž jsme se zamýšleli, že mají racionální jádro dané zkušenostmi s naší civilizací. Imám, který by hlásal mír a porozumění k zemím NATO, jež jeho vlast, rodnou hroudu zcela zpustošili, nemá náladu na chvalozpěvy a smíření s civilizací, která má na svědomí rozbombardovaná města, zničenou infrastrukturu a statisíce mrtvých při náletech, námi pohrdá. V jeho kázání se ted promítá nenávist ke všem, co jsme způsobili. Piráti jsou tedy zprostředkovateli budoucí pomsty muslimů na našem území. Vždy píšu, že agresor nemá šanci na vítězství ve válce, jíž vyvolal. Vždy přijde bod zlomu, kdy ten, kdo zabíjel na cizím území, za to tvrdě zaplatí. Mnozí muslimové k nám přišli z válkou zničených zemí a obraz zkázy co jsme jim způsobili, si přinášejí v sobě. Ví přesně jak budou postupovat. Tak, jako my k nim. Všechny zločiny se vrací jako bumerang. Agrese NATO v jejich zemích dnes přináší bumerangový efekt. Ti z nás, kdo mají před očima obrazy zkázy jejich zemí, kterou jsme způsobili ví, co nás čeká. ......Mějte se hezky.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy