• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Do inkluzní třídy bych jako kluk nechtěl chodit ani náhodou
Počet návštěv: 1489

Do inkluzní třídy bych jako kluk nechtěl chodit ani náhodou

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

V současném školství nevím o ničem větším, co by více ohrožovalo vývoj dětí než tzv. inkluzní vzdělávání. Když slyším příhody, které se dějí v inkluzních třídách, jde mi z toho doslova mráz po zádech.  

Já jsem náhodou jako dítě do školy chodil rád. Hlavně kvůli tomu, že jsem se vždycky těšil na to, co se tam dozvím nového. Až v sedmé třídě se cosi změnilo. Do naší třídy propadl kluk s pěti pětkami. Ale kdyby jen to. Ale on měl k tomu ještě agresivní sklony a mne si ve třídě vypral jako svůj objekt šikany. A to tehdy hodně zamávalo mojí psychikou. Když na konci školního roku měl další pětky, všichni jsme se těšili, že se ho zbavíme. Jenže nikdo prý nemůže chodit třikrát do jedné třídy, a tak musel jít s námi až do osmé třídy. A tak jsem se ho zbavil až v deváté třídě. Ale jinak šlo o normálně zdravého českého kluka. Avšak i tak jeho chování ke mne zanechalo ve mne dost výraznou psychickou trhlinu.

A teď si představte, že byste měli mít ve třídě ještě něco horšího. Například v reportáži Marka Tichého (viz https://www.pedagogicke.info/2019/02/marek-tichy-pripravuji-serial-o-inkluzi.html?m=0) se dozvídáme o takových inkluzivních třídách, kam chodí například takové děti, kteří opakovaně útočí na spolužáky i své asistenty, hází po nich židle a vyhrožují jim, že je zabijí. Když k tomu ještě přidám zprávy ze západní Evropy, kam dokonce mezi děti do tříd chodí vyznavači Aláha, kteří ostatní šikanují za to, že věří v něco jiného, dejte pokoj.

Ne, v něčem takovém bych například já chodit do školy nemohl, neboť by se mi to jistě promítlo na nervové soustavě. A tak, když se na tom zamýšlím, napadá mne, zda náhodou inkluzní vyučování nevymyslel někdo, kdo si libuje v tom, že po celém světě přibývá lidí s psychickými problémy. Jenže neměli bychom se spíš snažit o to, a to zvláště u dětí, aby psychických problémů u lidí naopak ubývalo?

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

04.03.2019 22:14

Inkluze byla do vzdělávacího systému ČR importována z EU, která řídí Ministerstvo školství... Zrušit, jak navrhují různí radikální pomatenci,proto není možné, protože ani vystoupení z EU není na programu dne, naopak se chce více "Evropy." Podívejte se na záznam ze sjezdu socanů, ta chátra táhne tento stát tím jejich správným směrem...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.03.2019 19:45

Inkluzi je třeba zrušit.Ti neagresivní zdržují vyučování(jak si postěžovala má vnučka) a ti agresivní tam nemají co dělat.Pokud ohrožují ostatní,nebo jim vyhrožují,je třeba je okamžitě z třídy vyhodit.Ať se o ně starají jejich rodiče a sami platí jejich "asistenty".Při agresivitě zařadit do výchovných ústavů s tvrdým režimem.A je mi jedno,zda se to někomu líbí či ne.Můj názor!


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...