• Pondělí, 22. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Magdaléna

A třeba jen jeden, jediný, skutečný důkaz nebo argument by nebyl, pane ministře Petříčku?
Počet návštěv: 727

A třeba jen jeden, jediný, skutečný důkaz nebo argument by nebyl, pane ministře Petříčku?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Není to příjemné zjištění a konstatování, že máme ministra, zahraničí, který si vydupal způsobem „buď a nebo“ post místopředsedy ČSSD, aby mohl pokračovat v české zahraniční politice, kterou hodlá dál a závisleji zatahovat republiku do vlivu západních, tedy amerických politických zájmů a cílů v Evropě. Předseda ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že je s jeho prací spokojen a proto (zdaleka ne jen proto) jej protlačil na post místopředsedy strany. V tomto případě je J. Hamáček spoluzodpovědný za zahraniční politiku státu, protože umožnil nebezpečnou a expanzivní politiku tomu, který nevytváří vlastní objektivní, pro ČR bezpečnou zahraniční politiku, ale velmi ochotně plní pokyny a příkazy nejen svého loutkovodiče pana Pocheho, ale i pánů a dam  z poza oceánu.

     Pan Tomáš Petříček je velmi sebevědomý, na druhé straně však také značně nezodpovědný člověk, který si zahrává s osudem České republiky.  Mnozí naši politici usilují o konfrontační zahraniční politiku ne proto, že o cílech  takové politiky jsou přesvědčeni z pozice vlastního poznání, ale proto, že je po ně taková postoj výhodný, poskytuje jim kromě jistě nemalých a nepřiznaných finančních „pozorností“ také blažený pocit své politické velikosti, neřku-li až státnosti. Jsou totiž bytostně přesvědčeni, že to co dělají, vstoupí do dějin a historie pak ocení jejich velikost politické erudovanosti. To je sice možné, jen se lze vážně obávat, že to hodnocení bude v opačném, tedy negativním pojetí. Historie zná mnoho podobných případů, kdy se z domnělých velkých cílů a loajality staly nejen morálně odsouzení, často i trestně odsouzeni za své činy.

    Ministr Petříček v relaci  „Dvacet minut“ v Radiožurnálu zdůraznil, že Ruská federace představuje hrozbu pro EU. Unie podle něj není tím hráčem, který narušuje hranice svých sousedů, zatímco o Rusku se totéž říct nedá. Pozorný čtenář jistě snadno zjistí, že tato slova již pronesl šéf BIS pan Komárek, když  se snažil obhájit zprávu BIS, předloženou vládě a veřejnosti. To jen potvrzuje „velikost“ politického myšlení ministra Petříčka který, aby držel pochybný trend protiruské politiky, aniž by se snažil politicky myslet a uvažovat, akceptuje chucpe jiného, stejně sebevědomého  trotla, jakým je šéf BIS.

      Prohlásit, že  Ruská federace představuje hrozbu pro EU je stejná pitomost, jako tvrzení, že naši vojáci v Afghánistánu bojují  za naši bezpečnost v Evropě. Avšak na rozdíl od vojáků, kteří se alespoň nacházejí na bitevním poli, Ruská federace ohrožuje EU jen tím, že některým státníkům a našim politikům vadí

pověstná ruská  a slovanská hrdost, neústupnost, ale i obezřetnost, trpělivost a zdrženlivost. Tvrdit, že Rusko prý narušuje hranice svých sousedů je nejen diplomatická nezdvořilost, ale i drzá lež, neboť pokud měl  pan ministr na mysli narušování hranic svých sousedů, pak může být jen řeč o východní části Ukrajiny. Pan ministr však v tomto případě zmiňuje důsledky, avšak trapně a zbaběle mlčí o příčinách, proč se Rusko (nutně) angažuje v bojích na Donbase.

      Od pana Petříčka kromě toho, že jde o trapné opakování již řečeného, není slyšet jediné slovo, jež by mělo právní sílu a charakter faktů, důkazů, alibi a podobných materiálů, dokazující  konkrétní animózní činnost Ruska, kterou údajně EU tak nebezpečně ohrožuje. Avšak pokud má pan ministr na mysli nebezpečí, které vidí v nějaké  ruské propagandě , případně v kybernetickém nebezpečí, pak by měl pan ministr vědět, že pokud něco takového existuje (a ono jistě existuje), že je to jen aplikace zákona, že reakce zákonitě vyvolává protireakci, což jsou v tomto případě  USA a Atlantická aliance, kteří  v zájmu svých imperiálních cílů vyvolávají onu reakci ns kterou Rusko přiměřeně odpovídá svou protireakcí. Rusko nijak svévolně neprovokuje, neohrožuje a nevyvolává napětí a nebezpečí, pokud nějaké existuje jen z nějaké rozmaru, ale proto, že reaguje na bezdůvodné vojenské obsazování pozic u svých, tedy hranic pobaltských států.

     Pan ministr má jistě i pro tyto skutečnosti své „seriózní“ důvody, kterými operují všichni, kteří se loajálně podílejí na cílech USA. A jaké že to jsou cíle? Kdo vyvíjí větší imperiální úsilí na obsazení svých pozic v Evropě? Je to Rusko, nebo USA? Má snad Rusko svou armádu na území USA nebo v sousedních státech? Tak kdo koho ohrožuje, byť pod záminkou, že čelí  fiktivnímu či virtuálnímu nebezpečí, kterým má být Rusko? Samozřejmě, že si tyto fakta a skutečnosti všichni exponenti protiruského tažení uvědomují.  Nicméně, USA si nějaký důvod pro své cíle musejí vymyslet a ten pak vtloukat lidem do hlavy tak dlouho, až tomu (jak si myslí) uvěří. To je všem z jejich strany jen zbožné přání, protože těmto nebezpečným trendům mohou věřit, resp. akceptovat ti, kteří z toho mají nějaký prospěch. A to jsou právě lidé, panem Petříčkem počínaje a nějakým proamerickým nadšencem z pražské kavárny konče.

     Je však bohužel neblahou skutečností, že mnoha lidem tato nepodložená obvinění a osočování  stačí k tomu, aby jej podporovali, neboť opět  bohužel, jej k vlastnímu prospěchu, pokrytecky prohlašují představitelé amerického establishmentu. Předseda ČSSD a ministra vnitra Hamáček  je s prací Petříčka nejen srozuměn, ale i spokojen, premiér Babiš zatím taktně mlčí, prezident Zeman dal však najevo, že s praktikami, kterými pan Petříček operuje, není spokojen. Pravda, ne také všichni jsou zcela spokojeni s činností  prezidenta Zemana, ale to už tak bývá, že politika není jednobarevná a navíc, je-li či má-li být ještě politikou demokratickou, je o ideologický, ale i o všeobecný diskurz postaráno.  Že není vždy korektní a učesaný, je nabíledni. Přesto by však naši politici měli především sledovat zájmy, které jsou pro většinu spoluobčanů životně důležitější a prospěšnější, než podporovat cizí zájmy, které však jsou nejen prospěšné jiným a méně, zda vůbec, občanům České republiky, pokud nejsou zrovna nebezpečné. A tím zájmy USA rozhodně jsou.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.03.2019 20:23

První vaštovkou budou evropské volby.


 
Německo debatuje o posílení bezpečnosti na koupalištích

Německo debatuje o posílení bezpečnosti na koupalištích

Německo kvůli častým násilným incidentům debatuje o posílení bezpečnosti či zavedení zvláštní policejní ochrany na koupalištích, uvedly České noviny. Člověk by na základě názorů politické a mediální elity přitom čekal, že obohacení přináší prakticky jen pozitiva. Navíc bych předpokládal, že „vděční uprchlíci“, kteří musí děkovat andělům strážným – politickým neziskovkám – že přežili plavbu přes moře, budou mít vody na pár let plné kecky. Vody možná ano, ale jisté výhledy na koupalištích se jen tak neomrzí, což? Nesmíme ani naznačovat.

 No to je výborný předsedo KDU-ČSL Marku Výborný. Vy snad ještě budete chtít abychom bývalým nacistům a jejich potomkům byli vděčni za jejich zvěrstva.

No to je výborný předsedo KDU-ČSL Marku Výborný. Vy snad ještě budete chtít abychom bývalým nacistům a jejich potomkům byli vděčni za jejich zvěrstva.

Je to skutečně výborný milí spoluobčané. Našel se další politik, jenž je nakloněn uspořádání sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v České republice a opět je to světe div se-lidovec. Není Vám tady už něco nápadného??? Nesmrdí to tady??? Nejprve se s nimi bratříčkoval Havel se Schwarzenbergem a v poslední době si s nimi potřásá rukou Herman, Bělobrádek a otevřeně je podporuje sám předseda lidovců Výborný. Vy jste snad schopni ve své drzosti navrhnout sjezd sudeťáků v Lidicích, Ležácích a dalších vypleněných vesnicích.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...