• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Je Čaputová nadějí i pro běžné lidi? Pro mne není!
Počet návštěv: 1749

Je Čaputová nadějí i pro běžné lidi? Pro mne není!

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Blíží se volby slovenského prezidenta. Sorosovská a multikulturalistická loby si vybrala svého favorita. Tím má být dosud neznámá blondýna Zuzana Čaputová. Až o ní slýchám, že to prý má být nadějí i pro nás. A to jako skutečně?  

Víte, co je to Čaputa? Jakožto bloger, která se téměř každý rok během adventní doby snažím své čtenáře seznámit s různými adventními a vánočními tradicemi, vím, že "Čaputa" je starý moravský vánoční zvyk. I na wikipedii se o něm můžete dočíst: "Čaputa chodil na Moravě po dědinách již na štědrý večer a pokračuje ve svých rozpustilostech na nový rok. Je to člověk malého vzrůstu oděný do napolo do mužských a napolo do ženských šatů, vycpaných slámou a senem, s řešetem na hlavě a býkovcem v ruce. Pokud potkal výrostka, bil ho býkovcem, aby prý lépe rostl a nebyl líný." (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD_zvyky_a_pov%C4%9Bry)

Tolik wikipedia. Byla to jistě strašidelná postava. Nemůžu si pomoci, ale připadá mi, že měla u dětí vyvolávat spíš strach, podobně jako čert. A nyní si ten úryvek přečtěte znova, A to konkrétně že je "oděný do napolo do mužských a napolo do ženských šatů". Myslím, že i z této stejnojmenné tradice si paní Čaputová vzala kus do svého programu, neboť podporuje LGBT komunitu, a to dokonce včetně toho, aby tito lidé mohly adoptovat cizí děti z dětských domovů. (viz https://www.info.cz/caputova-zuzana-prezident-volby-kandidat-slovensko).

Za tento postoj ji už kritizoval například trnavský arcibiskup Ján Orosch (viz https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/499504-trnavsky-arcibiskup-kritizoval-kneze-za-podporu-caputove.html). A tak by si slovenští voliči měli vzít jeho varování k srdci. A to zvláště, když někdo, jako pan arcibiskup poukáže na to, že je někdo utraliberální politik. Mne osobně tedy nevadí, když chtějí dva lidi stejného pohlaví žít spolu. Sami pro sebe ať si žijí jak chtějí. Ale vadí mi, když do toho jejich vztahu chtějí zatahovat ještě nějaké třetí osoby, a to zvláště děti. A ještě k tomu cizí. Proti něčemu takovému je naopak nutné bojovat, aby nehrozilo, že k tomu někdy dojde.

Ale pojďme dál. Jak jsem se dozvěděl, paní Čaputová se zasazovala dokonce i o to, aby slovenský parlament přijal Marakéšskou deklaraci neboli migrační pakt. (https://zpravy.tiscali.cz/az-se-cesky-jezevec-ukloni-slovenske-slunickarce-324797). A když jsem se navíc dozvěděl, že tuto ženu podpořili takoví lidé jako Karel Schwarzenberg nebo Tomáš Halík (https://www.tyzden.sk/politika/54065/tomas-halik-sa-dnes-stretol-so-zuzanou-caputovou/), měla by každému naskočit žlutá barva na semaforu značící slovo "pozor". V tuto chvíli mi začíná být jasné, že se zřejmě nejedná o nic jiného než o obyčejného Drahoše v sukních.

Pokud si ji Slováci zvolí, budu jejich volbu samozřejmě respektovat. Ale to neznamená, že bych s ní měl souhlasit, a ještě z ní dělat naději pro celou střední Evropu. Já naopak ultraliberální politiky považuji za ohrožení svobody a demokracie, neboť takovíto politici mají sklony společnosti přikazovat, co si má a co si nemá o té či oné problematice myslet. Jen pozor, aby takovíto politici to ve svých zemích nedotáhli až tak daleko, jako v některých jiných evropských zemích, kde se už člověk může dostat až do soudních problémů třeba jen za to, že někde řekne tzv. politicky nekorektní názor. To zrovna není směr, který by byl vhodný pro budování svobodné a demokratické společnosti.

Ať se na mne tedy pražskokavárníci nezlobí, ale někoho, kdo chce, aby stejnopohlavní páry mohly adoptovat cizí dítě z dětského domova nebo, aby se ve Střední Evropě mohly usazovat stoupenci nadřazeneckých nábožensko-politických ideologií (viz to prosazování migračního paktu z Marakéše), ten pro mne rozhodně žádnou nadějí není.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.03.2019 20:37

Nemám nejmenší ponětí o tom,čím by nám mohla být Slovenka nadějí.Asi takovou,jako je Babiš!Nechme Slováky,ať si své problémy řeší sami.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy